Skocz do zawartości

urlop dodatkowy zdrowotny dla emeryta rencisty

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:12

Pracownik zatrudniony na 3/4 etatu - emeryt rencista, czy należy mu się dodatkowy urlop zdrowotny , do jakiego czasu powinien go wybrać i przede wszystkim ile dni mu się należy? pozdrawiam. Czy ten urlop obowiązkowo musimuy udzielić, tzn czy jeśli on nie chce iść na urlop to może napisać rezygnację? Pomóżcie proszę

#2 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:30

Jeszcze doczytałam że orzeczenie ma w umierkowanym stopniu niepelnosprawności, więc by mu się należały. Moje wątpliwości są czy 10 dni bez względu na wymiar etatu bo że jest emerytem to wg mnie to nie ma nic do rzeczy ale wolę się Was spytać Pozdrawiam

#3 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:43

o dodatkowym urlopie i skróconym czasie pracy decyduje lekarz med. pracy. Z urlopu rezygnować nie wolno. Tzn. w praktyce zdarza się, że pracownik zostawia sobie zaległy urlop (a szef mu o to nie suszy głowy), a po rozw. umowy płaci się ekwiwalent za niewykorzystany, ale trzeba pamiętać, że po 3 latach ten urlop się przedawnia (np. w 2013 przedawnią się urlopy niewykorzystane do 2009 r.)
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#4 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:50

Lekarz medycyny pracy??? pierwsze słyszę doczytałam, że jak ma orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym na stałe to należy mu się 10dni.Tyle że on zatrudniony na 3/4 etatu... badania lekarskie okresowe zrobił i lekarz nic na ten temat nie napisał

#5 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:53

o skróconym czasie pracy decyduje lekarz, urlop faktycznie na podst. orzeczenia. Dodatkowy urlop proporcjonalnie, czyli nie 10, a 8 dni
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:59

Moja kochana Doriss bardzo ci dziękuję. Jeszcze jedno - skoro ten urlop jest na prawch urlopu wypoczynkowego, to rozumię że za 2012 rok może wybrać do końca września 2013 roku?

#7 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 11:03

tak, dokładnie:-)dzięki za "kochana", milusio:-))

#8 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 11:11

Mam taką jeszcze wątpliwość. Ten pracownik pracuje jako dozotca nocny, a teraz czytając to orzeczenie jest zaznaczone, że może pracować w warunkach pracy chronionej. Jakoś to przeoczyłam, ale teraz mam wątpliwości, czy to nie jest warunkiem zatrudnienia go. My mu dawaliśmy te 10 dni jak pracował na pełnym etacie, ale jesteśmy zakładem pracy zwyklym, nie wiem czy się czepiam czy to słuszna uwaga, bo on nie ma jakoś szczególnie dostosowanych warunków pracy. Pozdrawiam:-)

#9 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 11:36

nie ma znaczenia, czy jesteście zpchr czy nie - udzielacie mu tego urlopu dodatkowego

#10 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 12:01

Dzięki jeszcze raz Pozdrawiam. Miłego weekendu życzę :-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy