Skocz do zawartości


opieka nad zdrowym dzieckiem po urlopie ma...


wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 03 październik 2008 - 22:24

Chciałam spytać czy pracownica, a dokładnie nauczycielka może iść na opiekę nad zdrowym dzieckiem (2 dni)zaraz po ukończonym urlopie macierzyńskim a po tych dwóch dniach rozpocząć zaległy urlop za rok szkol. 2007/2008? W roku 2008 nie wykorzystała jeszcze tych dwóch dni opieki (art. 188 Kodeks Pracy), urlop macierzyński kończy się 20 grudnia 2008 r.

#2 Gość_Jolmira

Gość_Jolmira
  • Goście

Napisano 04 październik 2008 - 17:25

ja nie widzę przeszkódPrzecież nie zmniejsza się tych 2 dni tylko dlatego, ze przebywala na macierzyńskim i z tego co mi wiadomo nie jest to w KP ustawione tak, ze kazdy z tych dni przypada na pół roku.

#3 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 04 październik 2008 - 20:52

może wykorzystać do końca roku inaczej przepadną

#4 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 05 październik 2008 - 11:07

ale ma zaległy urlop i chodzi mi o to czy nie ma być on udzielony bezpośrednio po urlopie macierzyńskim

#5 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 05 październik 2008 - 12:20

o ile wiem to nie ma takiego wymogu

#6 Gość_alina

Gość_alina
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 00:10

We wrześniu 2009r. wróciłam do pracy w szkole po urlopie bezpłatnym. Czy w tym roku przysługuje mi opieka nad dzieckiem zdrowym do 14 lat?

#7 Gość_mata

Gość_mata
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 09:26

Oczywiście, że tak. Należy ją wykorzystać do końca roku kalendarzowego.

#8 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 13:56

Czy to prawda,że przysługuje 60 dni opieki nad zdrowym dzieckiem? Obecnie jestem na macierzyńskim, po nim idę na urlop wypoczynkowy a po urlopie chciałabym prosić pediatrę o wystawienie takiej opieki tylko muszę wiedzieć na pewno,że mam do tego prawo.Czy ktoś wie gdzie mogę szukać wiadomości na ten temat??(kodeks pracy itp.) Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

#9 Gość_asia

Gość_asia
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 14:00

60 dni przysługuje na dziecko chore, a nie zdrowe. Jest zasiłek opiekuńczy płatny 80%.

#10 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 14:04

owszem istnieje zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko ale tylko wprzypadkkach gdy osoba na stałe zajmująca sie dzieckiem nie może z jakiś przyczyn tej opieki sprawować. Do takiego zasiłku miałby prawo np. ojciec dziecka jeśli matka trafia do szpitala , czego nikomu nieżyczę. Chyba za bardzo chcesz "przekombinować" .

#11 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 16:45

dzięki wielkie...czyli zostaje mi łaska Państwa po tym jak mi się urlop skończy i będę występować o wychowawczy...://a czy mogę spytać ile płatny jest teraz urlop wychowawczy??

#12 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 17:43

można, urlop wychowawczy jest bezpłatny. A poza tym zwracam ci uwagę ,że budżet państwa też ma swoje ograniczenia , a dziecko jest twoje a nie Państwa!

#13 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:13

szanowny zzz uprzejmie informuję,iż z całą pewnością zdaję sobie sprawę, że dziecko jest moje a nie Państwa!!! swoją wypowiedzią chciałam zaznaczyć,iż w naszym kraju świeżo upieczone matki są zdane na nędzne grosze po tym jak wykorzystają te pełnopłatne kilka chwil ze swoim maleńkim szczęściem!!!zadając pytanie tu na tej stronie chciałam uzyskać rzetelną opinię kogoś kto czuje się kompetentny na nie odpowiedzieć a widzę,że zzz nie jest niestety nastawiony na pomoc drugiemu a jedynie na bezpodstawną krytykę, która nie powinna mieć tu miejsca. szalenie przykro mi, że pan/pani, która stoi za tą wypowiedzią skierowaną do mnie ma takie zdanie o ludziach, którzy po prostu zadają tylko pytanie. z wyrazami szacunku dla zzz

#14 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:25

Aga niepotrzebnie się unosisz na kogoś, kto uświadamia ci prawdę. Co to znaczy, że chcesz prosić pediatrę o wystawienie opieki? Przewidujesz, że dziecko będzie chore? Za zasilek opiekuńczy, który masz zamiar wyłudzić z ZUS, zapłacimy wszyscy. Przyjmij do wiadomości, że ja się na to nie godzę i jestem takim praktykom przeciwna. Gdyby od dziecka uczono uczciwości wobec własnego państwa i współobywateli, może byłoby mniej przymusowych emigrantów "za chlebem".

#15 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:55

tyle,że ja nic nie chcę od nikogo wyłudzać. Po raz kolejny piszę, że tylko pytam czy istnieje coś takiego jak 60dniowa opieka nad zdrowym dzieckiem podparta PRAWEM, którą można LEGALNIE wykorzystać LEGALNIE CZYLI UCZCIWIE!!!nie rozumiem skąd teza,że chcę coś wyłudzać!PROSZĘ UWAŻNIE CZYTAĆ TO CO NAPISAŁAM nic tam na temat łamania prawa nie ma...

#16 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 21:09

Nie możesz legalnie i zgodnie z prawem korzystać z zasiłku opiekuńczego i być sobie z dzieckiem w domu.

#17 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 22:53

a ja chciałabym dodać,że jestem matką dwóch dorosłych już synów, potrafiłam połączyć pracę zawodową z ich wychowaniem, a ponieważ świadomie z mężem decydowaliśmy się na dzieci ,to również z przyjęliśmy do wiadomości fakt,że przez czas kiedy dorastali, materialnie nie opływaliśmy w dostatki ,bo dzieci niestety kosztują,ale nigdy w swoim życiu nie naciągałam państwa na lewe zwolnienia i nienależne świadczenia. Wiem ,że prawdopodobnie w oczach osoby pokroju Agi jestem straszliwą frajerką, bo przecież trzeba doić współobywateli ,jak się da ,ale mam nadzieję,że kiedyś zaczniemy patrzeć, jako obywatele na co idą pieniądze z naszych podatków ,tak jak to jest w innych krajach i zakończymy darmowe rozdawnictwo państwowej kasy na lewo i prawo.

#18 Gość_oj

Gość_oj
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 11:47

StraszneChciałam sie dowiedziec tego samego co Aga i jak przeczytała odpowiedzi to mi rece opadły. Ludzie nikt nie chce niczego wyłudzac tylko sie dowiedziec, bo ja takze słyszałam ze kobiety korzystaja z takiej opieki i chciałam wiedziec czy to jest legalne czy nie- podobnie jak Aga - a tu taki atak!ZZZ ja również decydowałam sie na dziecko swiadomie, i wiem ile kosztuje wiec juz nie rob z siebie takiej bohaterki bo wszystkie jestesy w takiej samej sytuacji bo niestety zyjemy w Polsce.Jestem uczciwym obywatelem kraju naszego od 14 lat odprowadzam wszystkie nalezne pieniądze do ZUS ale niestety wiele w zamian nie dostaje tak samo z świadczeniami chorobowymi składki tak- a jak sie pojdzie do osrodka zdrowia albo szpitala to obsługa i świadczenia za te składki pozostawiają wiele do zyczenia i koniec konców zamawia sie wizyty prywatnie bądz chodzi do płatnych klinik. Wiec nie mów tu o uczciwości - bo pierwsze niech lekarze, rzad a przede wszystkim ZUS beda uczciwi wobec nas!!! uczciwych płatników wcale nie małych składek.

#19 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 11:51

Oj, nie wszystkie jetesmy w takiej samej sytuacji, bo jednak nie każda śmie pytac na forum porad kadrowych, jak by tu naciągnąć na płatne siedzenie w domu. kombinatorów zawsze jest sporo, ale przynajmniej powinni mieć na tyle przyzwoitości, żeby nie pytać oficjalnie na forum, jak z podatków osób pracujących uszczknąć coś za free

#20 Gość_Oj

Gość_Oj
  • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 00:00

Oj oj doriss czytaj dokładnie pytanie Agi i moje również. Chciałyśmy sie dowiedzieć czy jest takie prawo, a jakbyśmy chciały coś wyłudzac to nie zadawałybyśmy takich pytan tylko tak jak napisałas kombinowałybyśmy i już !!! ja gdzieś słyszałam ale nie wiedziałam o co chodzi wiec także chciałam zadac to pytanie ale nie jest to równoważne z wyłudzaniem, bo nie mam zamiaru uszczknąć cos za free to nie dla mnie, nie poniżyłabym sie do tego stopnia żeby kogos prosic o wolne. Poza tym o jakiej przyzwoitosci piszesz - chyba właśnie przyzwoicie jest zapytaćI tak jak napisałam powyżej - przyzwoitośc i uczciwośc chciałabym zobaczyc wsród lekarzy i urzędników szczegolnie tych z ZUS -u. Bo każdy wie jak przyznawane są świadczenia w tej instytucji - kpina!!!



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych