Skocz do zawartości

ZUS IWA - zła liczba ubezpieczonych

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:30

Witam! Przygotowuję ZUS IWA i zauważyłam, że mój poprzednik za lata 2010, 2011 nie wliczał mojego pracodawcy do liczby zgłaszanych osób do ubezpiecznia wypadkowego (a pracodawca odprowadza składkę za siebie). Spowodowało to, że wykazywaliśmy akurat w obu latach o 1 osobę za mało :) Co powinnam teraz zrobić? Korekta ZUS IWA z dwóch poprzednich lat?Nie było u nas żadnego wypadku przez ten okres, więc nie wiem czy jakoś to wpłynie na składkę? Ma ktoś jakieś doświadczenie na ten temat?Błagam o pomoc.

#2 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 15:22

Ja, szczerze mówiąc ,zostawiłabym to tak, jak jest.

#3 Gość_aga78

Gość_aga78
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:35

Witam! Przygotowuję ZUS IWA i zauważyłam, że mój poprzednik za lata 2010, 2011 nie wliczał mojego pracodawcy do liczby zgłaszanych osób do ubezpiecznia wypadkowego (a pracodawca odprowadza składkę za siebie). Spowodowało to, że wykazywaliśmy akurat w obu latach o 1 osobę za mało Dołączona grafika Co powinnam teraz zrobić? Korekta ZUS IWA z dwóch poprzednich lat?

Nie było u nas żadnego wypadku przez ten okres, więc nie wiem czy jakoś to wpłynie na składkę? Ma ktoś jakieś doświadczenie na ten temat?

Błagam o pomoc.

Witam! Przygotowuję ZUS IWA i zauważyłam, że mój poprzednik za lata 2010, 2011 nie wliczał mojego pracodawcy do liczby zgłaszanych osób do ubezpiecznia wypadkowego (a pracodawca odprowadza składkę za siebie). Spowodowało to, że wykazywaliśmy akurat w obu latach o 1 osobę za mało Dołączona grafika Co powinnam teraz zrobić? Korekta ZUS IWA z dwóch poprzednich lat?

Nie było u nas żadnego wypadku przez ten okres, więc nie wiem czy jakoś to wpłynie na składkę? Ma ktoś jakieś doświadczenie na ten temat?

Błagam o pomoc.

#4 Gość_aga78

Gość_aga78
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:40

Ja tez bym tego nie ruszała zrób teraz dobrze i nie martw się tamtymi latami nawet jeżeli w trakcie kontroli wyjdą te nieprawidłowości to nikt kary za takie przewinienie ci nie da ja miałam kontrole tez miałam żle wyliczoną liczbę ubezpieczonych ale zus tego nawet się do liczył sprawdzając także nie ruszaj tego

#5 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 13:37

Witam,Od kilku lat firma miała składany ZUS IWA a w tym roku średnia liczba ubezpieczonych wyniosła 9 i zastanawiam się czy w tym roku też muszę złożyć.

#6 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5535 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 28 styczeń 2013 - 17:41

ZUS IWA dotyczy tylko płatników, którzy:1.w 2012 r. zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 osób,2.byli nieprzerwanie zgłoszeni w ZUS jako płatnicy składek na to ubezpieczenie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2012 r. i co najmniej 1 dzień w styczniu 2013 r. Nieprzerwanie to znaczy, że w każdym z miesięcy 2012 r. przynajmniej jeden ubezpieczony danego płatnika podlegał ubezpieczeniu wypadkowemu,3.na dzień 31 grudnia 2012 r. byli wpisani do rejestru REGON.

#7 William

William

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 01 luty 2013 - 13:23

EDZIA! z tego co wiem, zgłasza się tych, którzy zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 osób MIESIĘCZNIE

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych