Skocz do zawartości

harmonogram pracy a godziny nadliczbowe

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_mix

Gość_mix
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 00:31

Witam. Mam pytanie czy pracodawca ustalając miesięczny harmonogram pracy może go skonstruować w ten sposób ze pracownik w niektóre dni będzie przychodził na 10 godzin a w zamian w inne dni na 6 godzin. Pracodawca robi to w ten sposób, że suma wszystkich godzin nie przekracza wymiaru czasu pracy w miesięcznych okresach rozliczeniowych. czyli jak na przykład w sierpniu jest do przepracowania 176 godzin to zsumowane wszystkie godziny pracy wynoszą 176. Nie wiem czy za tą pracę ponad 10 godzin należą sie nadgodziny, czy pracodawca może rekompensować dłuższy czas pracy w jednym dniu krótszym w innym dniu. Jestem laikiem w tych sprawach dlatego proszę o wyrozumiałość

#2 Gość_Mara

Gość_Mara
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 08:56

Jeśli funkcjonuje w zakładzie pracy system równowazny czasu pracy to tak moze być skonstruowany harmonogram.Art. 137 KP Do pracowników zatrudnionych przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób, a także pracowników zakładowych straży pożarnych i zakładowych służb ratowniczych może być stosowany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy do 24 godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca. Przepisy art. 135 § 2 i 3 oraz art. 136 § 2 stosuje się odpowiednio.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych