Skocz do zawartości


odliczenie od podatku za bilety miesięczne pkp


wróć do serwisu Księgowość 124 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_iowona

Gość_iowona
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2008 - 00:47

czy mogę odliczyć bilety mięsięczneod podatku za 2007.

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2008 - 04:35

uważam że nie.I dlaczego od podatku?? Do obliczenia dochodu uzyskanego w 2007 roku z tyt.stosunku służbowego,stosunku pracy,spółdzielczego stosunku pracyoraz pracy nakładczej koszty uzyskania przychodów:wynoszą 108,50 m-cznie nie więcej niż 1302 zł za rok z tyt.jednego stosunku pracy/ 1953,23 za rok podatkowy w przypadku gdy uzyskujesz przychody równocześnie z kilku stosunków pracy./135,63 m-c a za rok 1627,56 gdy miejsce pracy jest poza miejscem zamieszkania(nie uzyskujesz dodatku za rozłąkę)/lub - nie mogą przekroczyć łącznie 2441,54 za rok gdy uzyskujesz przychody z kilku stosunków pracy i miejsce zamieszkania jest położone poza miejscowością zakladu pracy i nie uzyskujesz dodatku za rozłąkę.

#3 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2008 - 04:42

Oczywiście zakładam że pytasz o bilety miesięczne na dojazdy do pracy??? Bo nie napisałaś z jakiego tytułu te wydatki na bilety PKP??

#4 Gość_Anulka

Gość_Anulka
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2008 - 15:19

Jeżeli roczne koszty uzyskania przychodów wykazane w PIT11 są niższe od wydatków na dojazd do zakładu pracy środkami transportu autobusowego, kolejowego lub komunikacji miejskiej, to w zeznaniu rocznym uwzględnia się wysokość wydatków faktycznie poniesionych ,które muszą być udokumentowane wyłącznie imiennymi biletami okresowymi

#5 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2008 - 22:52

Tak Anulka ma 100 % racji!!! Przepraszam. To karygodne że popełniłam taki błąd... nie czytałam do końca ustawy z 16 listopada 2006 o zmianie ustawy o pod.dochod.od osób fizycznch(Dz.U. Nr 217 poz.1588)Przeczytałam Art. 8.1.ust2 kwoty kup do obliczenia dochodu uzyskanego w 2007 roku. Natomiast w przypisie do art 22 ust 11 zakodowałam sobie tylko zdanie że.." Do obliczenia dochodów uzyskanych w latach 2007-2008 nie mają zastosowania przepisy art.22 ust.11 Jednak czytając dalej-tak powinnam zrobić...(a nie zrobiłam..BŁĄD!!)Art 8.1. ust 6 ustawy o zmianie ustawy o PDOF brzmi "Jeżeli roczne koszty uzysk.przychodów o których mowa w ust. 2 i 3 w latach 2007-2008 są niższe od wydatków na dojazd do..... dalej treść jak napisała Anulka. Opisałam szczegółowo swoją pomyłkę aby inne osoby wyciągnęły z mojego błędu wnioski( choć mi wstyd bo z moim stażem takie pomyłki nie powinny mieć miejsca) cóż nie mylą się tylko Ci którzy nic nie robią.... No jakoś muszę się pocieszyć - no nie !!! HAhahahihi-należy nam się trochę żartów chyba ??? Pozdrawiam wszystkich a szczególnie ~ Anulkę!! Do ~ iowony - jasne że możesz odliczyć bilety miesięczne PKP jak pisze Anulka!! Pod warunkiem że są to imienne bilety miesięczne i odliczasz te koszty od przychodu a nie od podatku (jak piszesz w pytaniu) Chyba że nie dotyczą stosunku pracy??? a masz na myśli jakieś inne wydatki ...nie piszesz.

#6 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2008 - 17:45

Jak mam udokumentować przejazdy, skoro mieszkam w Warszawie i mam kartę miejską?Z góry dziękuje za odpowiedź.mpozdrawiam

#7 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:22

ksiegowa w mojej pracy powiedziała mi że nie moge odliczyc sobie dojazdow do pracy mimo iz posiadam imienne bilety miesięczne na pkp, poniewaz ona wystawia mi pita z podwyzszonymi kosztami ze wzgledu na moje dojazdy i to pracodawca sobie odliczy,,ale to przecież ja ponosze koszty biletów a nie pracodawca wydaje mi się w takim razie że w takim razie pracodawca powinien mi zwrócic róznice w podatku? Prosze o odpowiedź.

#8 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:30

Kasiu - może czegoś nie zrozumiałaś. Pracodawca nic sobie nie odliczy a jeśli twoje wydatki na bilety miesięczne na PKP przekraczają zryczałtowane koszty uzyskania przychodu wykazane w PIT-11, masz prawo wstawić do pita te faktyczne koszty.

#9 Gość_niedoinfo

Gość_niedoinfo
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 12:45

A bilety dziecka dojeżdżającego do szkoły?

#10 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 23:09

Koszty biletów PKP rozliczysz w rozliczeniu rocznym PIT 37 za 2007 i jeżeli koszty imiennych biletów za cały 2007 rok przewyższają koszty z tyt.zatrudnienia masz prawo zastosować te wyższe. Bilety dziecka do szkoły niestety nie.

#11 Gość_Sir Ritchfield

Gość_Sir Ritchfield
  • Goście

Napisano 02 marzec 2008 - 12:42

Dziecka do szkoły nie, a studenta? Można odliczyć krew ("honorowe" krwiodawstwo!), a studenci, którzy się kształcą dla dobra Polski, to niech sobie sami radzą...

#12 Gość_byzi

Gość_byzi
  • Goście

Napisano 18 marzec 2008 - 12:18

Też mam problem z kartą miejską. Niby potrzebnajest faktura zakupu biletu,wystawiana w kilku punktach ZTM. Faktury wystawia także poczta. Z drugiej strony znajomy z US powiedział, ze można odliczać tylko bilety imienne na jedną linię!? Tylko jeśli ktoś jedzie rano metrem a wraca autobusem nocnym co wtedy? Jak zwykle dużo niejasności.

#13 Gość_anett

Gość_anett
  • Goście

Napisano 26 marzec 2008 - 19:55

Mam problem czy mogę odliczyć dojazdy do przcy udokumentowane biletami imiennymio łącznej kwocie 2162,6/ wiem że limit jest 1627,56..czy można w związku z tym go przekroczyć.

#14 Gość_ziELOny

Gość_ziELOny
  • Goście

Napisano 31 marzec 2008 - 21:33

A ja mam pytanie w której pozycji na jakim druku należy wpisać zsumowaną kwotę imiennych biletów miesięcznych PKP? W jakiej komórce to uwzględniamy i gdzie przepisujemy do PITu 37?

#15 Gość_Adam

Gość_Adam
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2008 - 08:23

Witam serdecznie :)A jak to sie będzie miało w 2008r., czy będzie nadal możliwość takiego odliczenia?Pozdrawiam!

#16 Gość_Elżbieta

Gość_Elżbieta
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2008 - 08:29

Do kosztów uzyskania przychodu - następna rubryka po wynagrodzeniu. Masz tam ujęte koszty ryczałtowe ,a ty umieścisz z koszty z imiennych biletów.

#17 Gość_katarzyna

Gość_katarzyna
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2008 - 14:39

witamprzepraszam że zmienię temat, ale czy moglibyście mi powiedzieć jak to teraz wygląda z odliczaniem szkoły? Studiuję zaocznie...Z góry dziękuję za pomoc!

#18 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2008 - 14:58

już nie ma takiej ulgi

#19 Gość_katarzyna

Gość_katarzyna
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2008 - 12:49

dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

#20 Gość_fryzy

Gość_fryzy
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 10:50

czy któś wie? jezeli koszty mojego dojazdu wynoszą 2500 rocznie ile mogę odliczyc od podatki?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych