Skocz do zawartości

zagubienie prawa jazdy-co robić?

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 27 listopad 2012 - 07:16

Witam, mam pytanie zupełnie z innej beczki, ale już nie wiem co robić.

Proszę o pomoc w następującej sprawie:
Mój mąż miał wypadek samochodowy w którym to zagubił się jego portfel. Było w nim m. in. prawo jazdy. W tej chwili mąż przebywa w szpitalu i nie wyjdzie z niego zbyt szybko. Czy ja, jako żona, mogę w jego imieniu zgłosić zagubienie dokumentu i wystąpić z prośbą o unieważnienie męża prawa jazdy?
Z tego co udało mi się doczytać, to po napisaniu przez niego pełnomocnictwa mogę. Ale czy to pełnomocnictwo jest płatne? Bo czytałam że jeśli się udziela go małżonkowi, to nie jest płatne. Ale czy to prawda?

Proszę o pomoc, bo w wydziale komunikacji baardzo niekompetentna pani odesłała mnie twierdząc, że nie ma takiej możliwości abym ja zgłosiła zawiadomienie, jedynie mąż osobiście. A on przebywa już 3 tygodnie w szpitalu. A na zgłoszenie jest też określony czas prawda?

Poza tym nie chcę, aby ktoś obcy (jeśli znalazł te dokumenty) posługiwał się danymi mojego męża.

Bardzo proszę o pomoc,

Marta Nowak

#2 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 978 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 08:23

Rzeczywiście, osoba udzielająca Ci informacji w tym urzędzie była niekompetentna...Podrzucam Ci link do przejrzystej i pełnej informacji na ten temat: http://www.um.gliwic....php?id=24859/1

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych