Skocz do zawartości

Program Księgowy dla Stowarzyszenia

wróć do serwisu Księgowość 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2012 - 09:59

Czy ktoś mógłby polecić mi niedrogi program księgowy do prowadzenia pełnej księgowości w stowarzyszeniu.

#2 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 16 listopad 2012 - 22:12

jakie stowarzyszenie? Jeśli oświatowe to polecam VULCAN

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 09:52

No niestety nie oświatowe.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 23:19

No niestety nie oświatowe.

W sumie wyposażenie to wyposażenie, nie ma znaczenia rodzaj działalności.

#5 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 12 luty 2013 - 14:28

Dołączam się do pytani. Potrzebuje szybko coś znaleźć do księgowania stowarzyszenia. Może się ktoś orientuje czy istnieją darmowe programy? A jak nie to który najlepiej się nadaje za niewielkie pieniądze?

#6 BeataKok

BeataKok

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 luty 2013 - 11:45

Polecem OGNIK. Tani (teraz 399 zł), łatwo dostosować konta do własnych potrzeb. Używam od 2009 roku. Można go przenosić na małym pendrive na każy komputer.

#7 Guest_Dorota M

Guest_Dorota M
  • Goście

Napisano 08 marzec 2013 - 14:42

Co jak co ale ja wolę program Lefthand, ma dożo przydatnych funkcji, można np. w sprytny sposób rozliczać projekty, do tego jest bardzo tani a poza tym można się targowaćDołączona grafika i można skorzystać ze szkolenia za darmo. Co prawda szkolenia organizują tylko w Warszawie ale myślę, że każdy księgowy czy księgowa może poświęcić trochę czasu dla poszerzenia swoich kwalifikacji. Choć program raczej jest prosty dla kogoś kto już pracował w ogóle na innych systemach to ze szkolenia warto skorzystać. Ja np dowiedziałam się dużo o rozliczaniu tych projektów a na tym najbardziej mi zależało i dlatego uważam, że jeżeli ktoś jeszcze waha się przed wyborem programu to musi koniecznie przetestować pełna księgowość firmy Lefthand.

#8 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 12:15

Lefthand i Ognik mają zaporowe ceny 400-500. Niby z myślą o Stowarzyszeniach ale... Ja z czystym sumieniem polecam Wam Krawca, Fundacji Baltica. Bez problemów sami poprowadzicie w nim księgowość.

Pozdrawiam

#9 Guest_rw264

Guest_rw264
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 10:47

Lefthand i Ognik mają zaporowe ceny 400-500. Niby z myślą o Stowarzyszeniach ale... Ja z czystym sumieniem polecam Wam Krawca, Fundacji Baltica. Bez problemów sami poprowadzicie w nim księgowość.

Pozdrawiam

Mam jeszcze pytanie czy program KRAWIEC jest na tyle prosty żę sama będę w stanie cały plan kont utworzyć i do bilansu będzie mi zbierało czy sama muszę wszystko poustawiać

#10 Guest_cecka

Guest_cecka
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 06:50

Mam jeszcze pytanie czy program KRAWIEC jest na tyle prosty żę sama będę w stanie cały plan kont utworzyć i do bilansu będzie mi zbierało

Tak, masz gotowy plan kont podczepiony pod bilans i rachunek zysków + gotowe księgowania = absolutnie dasz radę Dołączona grafika

#11 Guest_J

Guest_J
  • Goście

Napisano 15 listopad 2013 - 14:29

Pozdrawiam

To nie do końca prawdziwe informacje.

[color=#ff0000;]Ognik w promocji[/color] - kosztuje teraz 299 złotych brutto - a zwykle licencja dla stowarzyszeń jest w cenie ok. 366 zł. W cenie jest bezterminowa licencja, roczne aktualizacje i wsparcie. Na kolejne lata aktualizacje są dobrowolne. Można kupić co kilka lat albo wcale.

Program mam już od  6 lat i nie ma z nim większych problemów. Lefthand może i jest jest lepiej dostosowany do stowarzyszen ale Ognik jest uniwersalny, poprowadzicie zarówno stowarzyszenie jak i małą firmę - a raczej sto firm, bo tyle jest w licencji :-)

#12 Guest_oLA

Guest_oLA
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 07:43

Pozdrawiam

Dzień dobry wszystkim Dołączona grafika może troszkę nie w temacie ale widzę tu pomocne duszyczki to i ja o pomoc się uśmiechnę ładnie Dołączona grafika Gdzie w programie Krawiec znajduje się przygotowanie polityki rachunkowości... szukam i znaleźć nie mogę. Schowała mi się niedobra Dołączona grafika

#13 Guest_Wiesia

Guest_Wiesia
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 20:57

Dzień dobry wszystkim Dołączona grafika może troszkę nie w temacie ale widzę tu pomocne duszyczki to i ja o pomoc się uśmiechnę ładnie Dołączona grafika Gdzie w programie Krawiec znajduje się przygotowanie polityki rachunkowości... szukam i znaleźć nie mogę. Schowała mi się niedobra Dołączona grafika

Dołączona grafika  A wejdź proszę do zakładki >[color=#ff8c00;]Zarząd[/color]< i ostatnia pozycja to >[color=#ff8c00;]Edycja i przygotowanie dokumentu polityki rachunkowości[/color]<

#14 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 18:34

Pracujemy na Krawiec FS, polecam z uwagi na bardzo niskie koszty i łatwość obsługi.

Pozdrawiam, Jola

#15 Guest_Karolina Ma

Guest_Karolina Ma
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 10:14

Dotychczas nie spotkałam się z takim programem, który byłby całkowicie nastawiony na prowadzenie księgowości organizacji pozarządowej  do momentu aż  natrafiłam na program Lefthand. To co mogę na szybko powiedzieć o tym systemie to:

- na prawdę bardzo łatwa instalacja

- łatwy w obsłudze (jest w nim tylko to co trzeba, plan kont świetnie stworzony do potrzeb zapewne większości organizacji)

- konfiguracja trwa może zaledwie 2/3 minuty i program jest gotowy do pracy. 

- cena jest przystępna, na pewno o wiele mniejsza niż wartość rynkowa choć wiadomo można się pewnie jeszcze trochę potargować Dołączona grafika

Polecam bardzo, wreszcie ktoś pomyślał na serio o organizacjach:)

#16 Guest_Izka

Guest_Izka
  • Goście

Napisano 18 luty 2014 - 08:34

Polecam bardzo, wreszcie ktoś pomyślał na serio o organizacjach:)

Zgadzam się! Program Dołączona grafika KRAWIEC Dołączona grafika to zupełnie inne podejście do tematu i również mogę go polecić.

Jeżeli jesteś początkującym księgowym to w praktyce program poprowadzi cię i nauczy księgować

#17 Guest_OGNIK

Guest_OGNIK
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 12:09

Serdecznie dziękujemy Państwu za pozytywne komentarze dotyczące programu OGNIK. Zauważamy je i mobilizują nas one do dalszej pracy nad OGNIKIEM.
Dziękujemy również za te mniej pochlebne – zwykle dodane przez „mróweczki” wynajęte przez konkurencję. Dzięki nim wiemy, że OGNIK stał się zauważalny na Polskim rynku.
Korzystając z Państwa obecności na tym forum na nowy 2015 rok Życzymy:
Naszym Klientom - zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku pełnego nowych ambitnych wyzwań i satysfakcji z ich realizacji.
Naszym Kontrahentom – sukcesu i satysfakcji ze współpracy i realizacji założonych planów.
Naszym Konkurentom – zrównoważonego rozwoju i opartego o zasady fair play współzawodnictwa w dostarczaniu Klientom coraz lepszych narzędzi w ich codziennej pracy.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku Życzy Zespół OGNIKA

#18 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 22 październik 2015 - 11:38

Dzień dobry,

poszukuję programu księgowego dla fundacji (pomoc dzieciom i dorosłym z autyzmem). Zaglądam na różne fora i i zdania są podzielone. Choć najwięcej pozytywnych opinii ma program o dość nietypowej nazwie Lefthand smile.png Czy są tu jakieś osoby, które korzystają z tego programu? Za chwilę koniec roku a ja muszę jakiś program wybrać a nie chce mi się testować wszystkich programów po kolei. 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Ela.

#19 Guest_Grazka

Guest_Grazka
  • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 11:48

Dzień dobry,

poszukuję programu księgowego dla fundacji (pomoc dzieciom i dorosłym z autyzmem). Zaglądam na różne fora i i zdania są podzielone. Choć najwięcej pozytywnych opinii ma program o dość nietypowej nazwie Lefthand smile.png Czy są tu jakieś osoby, które korzystają z tego programu? Za chwilę koniec roku a ja muszę jakiś program wybrać a nie chce mi się testować wszystkich programów po kolei. 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Ela.

Tak się składa, że ja korzystam z programu Lefthand.

Powiem tyle, jest dobry, bardzo przyjemnie się na nim pracuje.  

Jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj.

Co do obsługi to po pierwsze bardzo prosto rozpoczyna się na nim prace, instaluje się szybko i bezboleśnie dla komputera wink.png Przy pierwszym otwarciu jest taki specjalny konfigurator, który pomoże Ci wprowadzić wszystkie dane tam gdzie trzeba. 

Jeśli chodzi o jego największe zalety to tak: możesz szybko zaimportować wyciągi bankowe, są elastyczne automaty księgujące, plan kont zgodny w 100 % do specyfiki organizacji, możesz tworzyć nowe typy dokumentów z podziałem na projekty, jest też funkcja do środków trwałych i takich uproszczonych kadr i płac, są deklaracje PIT i CIT i masę innych fajnych, przydatnych funkcji.

Dla mnie wygodne było to, że wszytko jest tak bardzo dobrze zautomatyzowane i dopasowane do potrzeb organizacji. Co więcej program jest bardzo elastyczny więc jeżeli masz jakaś specyficzną sytuację to program pozwala na takie zmiany.

Polecam z pełną odpowiedzialnością, Grażynka.

#20 Karuzel

Karuzel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 23 październik 2015 - 12:54

Ja bym polecił enove365 moim zdaniem na tą chwile najlepszy program:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych