Skocz do zawartości

pit-11

pit-11 przychody zaliczka

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_M

Gość_M
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 15:30

Jak mogę sprawdzić czy mam dobrze wypełniony Pit-11? Nie otrzymywałam żadnych list płac ani kart wynagrodzeń. Co jest przychodem? Jak wyliczyć zaliczkę i ubezpieczenia? Bardzo proszę o pomoc.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3075 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 17:26

Nie rozumiem. A kim ty jeteś pracownikiem który otrzymał PIT11 od swojego pracodawcy, czy to ty wystawiasz PITy dla pracowników i chcesz je sprawdzić czy są zgodnie wystawione?

#3 Gość_M

Gość_M
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 18:14

Pracownikiem, i chce sprawdzić czy został dobrze wystawiony.

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3075 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 18:48

Wystawiasz PITy czy dostałeś/aś PIT?

#5 Gość_M

Gość_M
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 22:10

Pracownikiem, który dostał. Chciałabym wiedzieć skąd się wzięły te liczby w Picie. Jak to zostało wyliczone? Tak z ciekawości. A czy nie jest też tak, że pracownik ma obowiązek sprawdzenia Pita-11, zanim na jego podstawie wypełni rozliczenie roczne np.PIT-37?

#6 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3075 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 22:26

Raczej jako pracownik nie sprawdzisz danych zawartych w PIT11. Żadnych list płac ani kart wynagrodzeń raczej pracownicy nie otrzymują, jedynie paski z wynagrodzeń. A dlaczego myślisz, że jest źle wypełniony?

#7 Gość_M

Gość_M
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 22:49

Żadnych pasków z wynagrodzeń też nie otrzymywałam. Nie myślę, że jest źle wypełniony, tak chciałam sprawdzić, jak pisałam wyżej z ciekawości, skąd się "wzięły" te liczby.

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4636 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 marzec 2012 - 21:05

Te liczby w twoim PIT-11 wzięły się z list płac, które pracodawca musiał sporządzać aby wypłacać wynagrodzenia. Ale nie sądzę, by ktoś tu ci chciał dokładnie wyjaśniać jak się wylicza wynagrodzenia, a sama na tym się nie znasz. Możesz skorzystać z kalkulatorów wynagrodzeń, które można znaleźć w internecie i spróbować stworzyć swoją listę płac. Policzysz sobie koszty, składki, zaliczki na podatek z całego roku i możesz się pokusić o sprawdzenie tego pita.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy