Skocz do zawartości

Rejestrowanie wyjść poza zakład pracy

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Monia

Gość_Monia
  • Goście

Napisano 17 październik 2006 - 22:37

Przejęłam kadry i borykam się z problemem wyjść pracowników administracji poza zakład pracy, a to do banku, a to na pocztę - niby w celach służbowych ale nie zawsze jestem w swoim gabinecie

#2 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 17 październik 2006 - 23:45

Ja mam dwie książki wyjść "prywatne" i "służbowe" - jest to ujęte w regulaminie, pracownik jest świadomy, że ma takie godziny wyjść prywatnych do odpracowania, a odbywa to się w ten sposób że odbieram to z godzin nadliczbowych.Pracownik wypisuje wniosek na odbiór godzin nadliczbowych i są to między innymi też takie wyjścia prywatne.Książki znajdują się przy listach obecności, które po przybyciu do pracy i podpisniu są zabierane do sekretariatu.

#3 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 17 październik 2006 - 23:57

Nie to może być zwykły zeszyt, gdzie bedzie wpisywane imie i nazwisko, godzina wyjścia, godzina przyjścia i podpis.W informacji do umowy o pracę jest informacja dotycząca wyjść jest napisane: Usprawiedliwienie nieobecności w pracy powinno nastąpić poprzez: a) uprzedzenie pracodawcy o przyczynie i przewidywanym okresie nieobecności w pracy, jeżeli przyczyna tej nieobecności jest z góry wiadoma lub możliwa do przewidzenia, :) zawiadomienie pracodawcy o przyczynie swojej nieobecności i przewidywanym okresie jej trwania, nie później niż w drugim dniu nieobecności (przy informacji drogą pocztową decyduje data stempla pocztowego). c) Wszelkie wyjścia służbowe, wyjścia prywatne i odpracowania potwierdzamy stosownym wpisem do zeszytu wyjść i odpracowań, po uprzednim uzyskaniu polecenia służbowego bądź zgody na wyjście prywatne od bezpośredniego przyłożonego.Sorry coś sie rozjechało!!

#4 Gość_Danka

Gość_Danka
  • Goście

Napisano 18 październik 2006 - 11:43

Są w sprzedaży ewidencje wyjść w godzinach sużbowych.Symbol Os-226.W takiej ewidencji pracownicy zobowiązani są wpisać każde wyjście poza zakład pracy.Mogą też wpisywać wyjścia prywatne.Ewidencja powinna znajdować się w miejscu dostępnym dla ka żdego pracownika i przez cały dzień pracy.Nie musi być to miejsce w kadrach,może być sekretariat lub portiernia.

#5 Gość_dorcia

Gość_dorcia
  • Goście

Napisano 18 październik 2006 - 14:12

W mojej firmie zatrudnionych jest 400 osób. Do wejść i wyjść używamy kart magnetycznych (poprzednio były listy obecności). Mamy program komputerowy "Rozliczenie czasu pracy". Jeśli pracownik wyjdzie służbowo lub prywatnie, to klasyfikację, jakie to wyjście wprowadza do programu przełożony. Kadry to tylko kontrolują.

#6 Gość_młoda kadra

Gość_młoda kadra
  • Goście

Napisano 25 październik 2006 - 13:30

a jak np. jest wyjście prywatne i jest ono odpracowywane, to jak wprowadzacie to ewidencji czasu pracy?

#7 Gość_nova na...

Gość_nova na...
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 21:47

Do Ewy i innych co zrobić w sytuacji kiedy pracownik wie ok. tygodnia wcześniej, że będzie musiał wyjść prywatniea nie ma jeszcze wypracowanych nadgodzin, bo jest nowym pracownikiem a nadgodziny są sporadyczne tylko wnielicznych przypadkach.Ma odpracować przed wyjściem??? A możektoś zna przepis KP mówiąc omożliwościwyjściaprywatnegow godzinach pracy???

#8 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 21:55

Prywatne wyjścia nie są przewidziane przepisami prawa pracy jako nieobecności, za które przysługuje prawo do wynagrodzenia i nie są wliczane do czasu pracy. Pracownik odpracowuje wyjście, lub za czas nieobecności jest pozbawiony wynagrodzenia.

#9 Gość_motylek

Gość_motylek
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 10:30

A czy jest obowiązek prowadzenia takiej książki wejść i wyjść, czy ona musi być w firmie czy to zależy od pracodawcy czy ją założy czy nie?

#10 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 10:34

motylku, a jesli pracownikowi stanie się coś (np. wypadek) w czasie takiego wyjścia? Lepiej mieć "odhaczone", dokąd wyszedł, czy prywatnie czy w celach służbowych.

#11 Gość_motylek

Gość_motylek
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 11:57

Ok to rozumiem jak najbardziej, ale czy jakies przepisy nakładają taki obowiązek. U nas tak to wygląda że jak nie ma kto przypilnować to wyjście i wejście jest nie wpisane więc powstają luki.

#12 Gość_dejwmag

Gość_dejwmag
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:15

ciekawi mnie to co napisała mm jak pracownik może odpracować wyjscie z pracy, bo dla mnie to jest nielogiczne. Chyba, że w którymś dniu pracował w nadgodzinach wynikajacych z przekroczenia wymiaru dobowego, a następnie napisał wniosek o czas wolny w tym a tym dniu, co prawda dziwne jest to że dotyczy dnia wczesniejszego ale już bardziej sensowne.

#13 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:24

dlaczego nielogiczne??? przykład: w dniu 30.09 pracownik pracuje od 7.00 do 15.00, wychodzi prywatnie w godzinach od 10.00 do 13.00 -wraca i odpracowuje 3 godziny, a więc pracuje do 18.00. Przykładów może być więcej:)

#14 Gość_dejwmag

Gość_dejwmag
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:25

w tym samym dniu ok :) a w innym!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy