Skocz do zawartości

Jaki okres wypowiedzenia? Czy umowy się "sumują"?

okres wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_AZ

Gość_AZ
  • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 09:15

Witam,oto mój przypadek:w pracy miałam najpierw umowę na 3 miesiące, potem na 6 (na czas określony). Od początku maja mam kolejną na czas nieokreślony. Każda z tych umów zastępowała jedna po drugiej. Na mojej umowie o prace pisze, że po przepracowaniudo 6 miesiący - okres wypowiedzenia 2tygdo 6-roku - okres 1 - okres 1 miesiącapowyżej roku - 3 miesiąceNie wiem jak obliczyć mój okres wypowiedzenia - na tej ostatniej umowie jestem niecałe 6 miesięcy (od maja do teraz) - czy obowiązuje mnie okres 2 tyg czy wszystkie umowy się sumują i są to 3 miesiące?A co jakbym wypowiedzenie złożyła w ten piątek lub w przyszłym tygodniu (do końca października)? Byłoby 2 tyg (okres by "wyszedł" na listopad czyli mój 7my miesiąc)?

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 25 październik 2012 - 09:21

zliczasz cały staz od początku zatrudnienia, okres wypowiedzeniaprzy zatrudnieniu pow. 6 m-cy - 1 miesiąc liczony od 1 do 30 listopada
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Gość_az

Gość_az
  • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 10:54

dziękuję za odpowiedź, ale skoro "zliczam cały okres" to dla mnie to jest rok i 3 miesiące... a Ty piszesz, że wypowiedzenie 1 miesiąc (czyli tak jakbym przepracowała 6 miesiecy, ale 6 miesięcy upłynie ostatniego października)? Jeśli możesz to proszę napisz mi jasno: "w Twoim przypadku to .... msc"

#4 Gość_Dodi

Gość_Dodi
  • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 14:06

standardowo jest: od 6 mies. do 3 lat - 1 mies. okres wypowiedzenia więc pewnie stąd. Sprawdź czy czasem tak nie masz w umowie...

#5 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 25 październik 2012 - 14:17

~az, w twoim przypadku to 1 miesiąc wypowiedzenia, gdyż w okresie wypowiedzenia będziesz mieć ponad 6 m-cy stażu pracy u tego pracodawcy
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 997 postów

Napisano 26 październik 2012 - 13:01

Jeśli na Twojej umowie jest zapis: "powyżej roku - 3 miesiące" to możesz się upierać, aby to był Twój okres wypowiedzenia, oczywiście jeżeli to będzie dla Ciebie bardziej korzystne niż kodeksowy 1 miesiąc.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okres wypowiedzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy