Skocz do zawartości

Dwie umowy zlecenia w jednej firmie

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Malgo.lbn

Guest_Malgo.lbn
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2006 - 13:30

Czy osoba może być zatrudniona w jednej firmie na dwie umowy zlecenia, w tej samej branży ale np. za różne wynagrodzenie?

#2 Guest_Skryba54

Guest_Skryba54
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2006 - 14:00

Zacznijmy od początku. Co to znaczy "w tej samej branży" i na czym polega to zlecenie i czy na pewno chodzi o zlecenie w pełnym tego słowa znaczeniu.

#3 Guest_Malgo.lbn

Guest_Malgo.lbn
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2006 - 14:43

W firmie, która zajmuje się ochroną osób i mienia. Umowa byłaby i jedna i druga na ochronę osób. Jedną umowę już ma. Teraz będzie robił co innego ale też w ochronie i dlatego chcemy dać mu drugą umowę zlecenia. Chociażby dlatego, że jest inne wynagrodzenie. No i zmienia się przedmiot umowy.Mam nadzieję, że cokolwiek z tego zrozumiałeś.

#4 Guest_Skryba54

Guest_Skryba54
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2006 - 15:00

W takiej sytuacji zawarcie więcej niż jednej umowy zlecenia jest jak najbardziej uzasadnione. Inny przedmiot ochrony, inny zakres działania i inne wynagrodzenie. Ilośc umów zlecenia zawartych z jednym pracownikiem nie jest ograniczona. Pozostają tylko sprawy związane z rozliczeniami ZUS. Potrzebne jest tylko jedne(pierwsze) zgłoszenie ZUA i jedno rozliczenie miesięczne RCA będące sumą wszystkich dochodów z jednego miesiąca. Pozdrawiam

#5 Guest_Malgo.lbn

Guest_Malgo.lbn
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2006 - 16:53

Ok Dziękuję bardzo

#6 Guest_alicja

Guest_alicja
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2006 - 12:54

Można zawrzeć kilka umów zlecenia z tą samą firmą. Jednak zgłoszenia do ubezpieczenia w ZUS do ubezpieczeń społecznych nie będą chyba jednakowe (ubezpieczenia społeczne obowiązkowe i dobrowolne)? Mam tylko wątpliwości, nie zajmuję zdecydowanego stanowiska.

#7 Guest_...

Guest_...
  • Goście

Napisano dziś, 16:19

...A jesli umowy są jednobrzmiące?

Firma zawiera ze mną dwie umowy - zlecenia na dokładnie ten sam okres za dokładnie takie samo wynagrodzenie. Księgowośc uzasadnia to faktem, że wykonuję pracę dla dwóch róznych klientów firmy (administracji publicznej i klienta prywatnego) i księgowośc nie może inaczej rozliczyć mojego wynagrodzenia i wykonanej usługi (opieka nad osobami starszymi). Moje wynagrodzenie nie zależy od klienta. Wydaje mi się to podejrzane.

1. Czy Firma mam prawo mnie zmuszać do podpisywania dwóch takich samych umów-zleceń?

2. Czy firma próbuje ukryć manipulacje przy moich składkach ZUS?

Mnie i koleżanki próbowano już zmuszać do rezygnacji ze składki chorobowej albo dobrowolnego ubezpieczenia społecznego - jeśli któraś z nas miała do tego prawo. Przepisy sa zawiłe - jesteśmy zdezorientowane.

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych