Skocz do zawartości


zus IWA - tam podaje sie zatrudnienie na k...


wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 11:34

czy jak?

#2 Gość_Jola B.

Gość_Jola B.
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 11:51

ZUS IWA jest to informacja za 2007 r,przekazuje się ją do 31.01.2008r.Podajemy w niej liczbę ubezpieczonych (zgłoszonych )przez płatnika do ub.wypadkowego, a także osób poszkodowanych w wypadkach.NIE JEST TO ZATRUDNIENIE.czy wiesz jak to liczymy?

#3 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 11:53

Liczbę ubezpieczonych ustala się zgodnie z art. 28 ust. 3 ustawy wypadkowej jako iloraz sumy ubezpieczonych podlegających ubezpieczeniu wypadkowemu w ciągu poszczególnych miesięcy roku kalendarzowego za który składana jest informacja ZUs IWA i liczby miesięcy tego roku. (Strona internetowa ZUS Poradniki zobacz).

#4 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 12:04

gracias ;-)

#5 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 12:09

suma z każdych m-cy / 12....tylko nie wiem, czy mam wliczać właścicieli spółki????????????????????????????

#6 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 12:16

Spiszcie liczbę ubezp. z 12-tu DRA. To jest średnia liczba ubezpieczonych.

#7 Gość_Jola B.

Gość_Jola B.
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 12:17

liczymy wszystkie osoby które były zgłoszone przez płatnika do ub. wypadkowego nawet jeżeli to była osoba tylko jeden dzień zatrudniona i zgłoszona .

#8 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 12:27

czyli włascicieli opłacających skł. za siebie także liczę?

#9 Gość_Jola B.

Gość_Jola B.
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 12:37

tak naprawdę to ma być średnia osób zgłaszanych do ub.wyp.w całym roku 2007.obliczając stan zatrudni3enia należy uwzględnić wszystkie osoby,które przynajmniej 1 dzień w danym miesiącu podlegały ub.wyp. z tytułu pracy na rzecz PŁATNIKA.

#10 Gość_kropka75

Gość_kropka75
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 12:40

Tylko wtedy jeśli zgłosili się razem z pracownikami i rozliczani są łącznie na wspólnym DRA pod tym samym płatnikiem.

#11 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 12:54

liczymy też osoby które miały umowę - zleceni i były ubezpieczone

#12 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 13:49

Toć mówię, że należy skorzystać z liczby ub. na DRA z 12tu miesięcy. :( To się musi zgadzać.

#13 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 14:35

w DRA są osoby też na umowę zlecenie które nie są zgłoszeni do wypadkowego ale do innych ubezpieczeń , też są osoby które mają wypłacone chorobowe i nie zawsze jest to liczba adekwatna do tej liczby osób które, będą brane pod uwagę do IWA.Np. pracownik , który jest na urlopie bezpłatnym od 02.01.2007r do 31.03.2007 r. też za styczeń należy go uwzględnić , za luty, marzec nie

#14 Gość_Janusz

Gość_Janusz
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 14:03

W ZUS DRA wykazane są osoby na zasiłku macierzyńskim, a w ZUS IWA ich nie wykazujemy

#15 Gość_A

Gość_A
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2009 - 12:51

A CO Z OSOBAMI Z NIEOBECNOŚCIĄ USPRAWIEDLIWIONA I NIEUSPRAWIEDLIWIONA?? JESLI TAKOWE PRZEZ CAŁY M-C SĄ??

#16 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2009 - 13:51

powtarzam się, ale napiszę jeszcze raz, bo już było w jakimś wątku, NIE WYKORZYSTUJCIE LICZBY UBEZPIECZONYCH Z DRA DO CELÓW OBLICZENIA PODLEGAJĄCYCH WYPADKOWEMU DLA CELÓW ZUS IWA!ania dobrze pisze,że tam sa uwzględniani różni ubezpieczeni, niekoniecznie podlegający wypadkowemua nieobecności usprawiedliwione, czy nie, nawet cały miesiąc, wlicza się

#17 Gość_Martika

Gość_Martika
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 14:10

A co z osobami które są cały miesiąc na zasiłku chorobowym wlicza się ją w tym miesiącu co chorowała czy nie?

#18 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 14:11

tak, zawsze się je wlicza, obojętnie czy były 1,2 dni, czy cały miesiąc, bo nadal podlegają ubezpieczeniu wypadkowemu

#19 Gość_Martika

Gość_Martika
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 14:56

Jeśli chodzi o osobe na zleceniu ze składką wypadkową , któta w jednym miesiącu nie otrzymała wynagrodzenia ?Ma RCA z zerem.

#20 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 14:58

jeżeli ta osoba podlega wypadkowemu jako zleceniobiorca, to ją wliczasz, to,że nie otrzymała w danym miesiącu wynagrodzenia, nie oznacza przerwy w ubezpieczeniu, wliczasz ja do liczby ubezpieczonych



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych