Skocz do zawartości


korekta świadectwa pracy


wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 10 październik 2012 - 12:46

Witam trochę poczytałam o korektach i chcę to zebrać w całość:- wystawiam nowe świadectwo pracy z datą aktualną i nowym numerem kancelaryjnym.- do już poprawionego świadectwa piszę "pismo przewodnie" zatytułowane "korekta świadectwa pracy" i tam piszę zdanie typu:"z powodu omyłkowo wykazanaego lub naliczonego....... itp zostaje poprawione świadectwo pracy z dnia...... w punkcie ........Wydaję pracownikowi byłemu i nowe świadectwo praci i ten list przewodniCzy tak jest dobrze?

#2 ida

ida

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 10 październik 2012 - 12:53

tak

#3 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 10 październik 2012 - 13:08

Dzięki Ida zawsze mi doradzasz Pozdrawiam :-)

#4 Gość_asia

Gość_asia
  • Goście

Napisano 10 październik 2012 - 13:37

Wart napisać w piśmie przewodnim taki tekst:
Jednocześnie informuję, iż zgodnie z § 5 ust. 5 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania (Dz. U. z 1996 r. Nr 60 poz. 282 z późn. zm.), z dniem potwierdzenia przez Panią odbioru sprostowanego świadectwa pracy, poprzednio wystawione świadectwo pracy z dnia .......r. zostanie usunięte z Pani akt osobowych i zniszczone.

#5 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 10 październik 2012 - 13:46

a tam było coś sądownie ustalane (nieprawne rozw. bez wypowiedzenia lub nakaz sprostowania)?? Przecież to tylko w takich przypadkach obowiązuje przepis o usunięciu "złego" świadectwa
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5535 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 10 październik 2012 - 15:51

Nie usuwasz, zostaw sobie złe świadectwo w aktach osobowych.Usuwając pracownik może powiedzieć, że w ogóle nie dostał świadectwa pracy.

#7 Gość_Adam

Gość_Adam
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 10:49

Mam pytanie formalne: czy skorygowane świadectwo pracy ma mieć w tytule: "Świadectwo Pracy" czy "Świadectwo Pracy - Korekta" ?
Będę wdzięczny za odpowiedź ( bo widziałem takie Świadectwa Pracy - Korekta" ale Kodeks Pracy nie mówi o takim dokumencie tylko o Świadectwie Pracy).
pozdrawiam

#8 ida

ida

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 30 październik 2012 - 10:56

Swiadectwo pracy

#9 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5535 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 30 październik 2012 - 18:18

Nie piszemy na poprawionym świadectwie pracy słów typu korekta lub sprostowanie.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy