Skocz do zawartości

zła data na świadectwie pracy

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Przestraszony

Gość_Przestraszony
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 12:41

wystawiłem złą datę na świadectwie pracy. Tzn. nie jest to data rozwiązania umowy o pracę. Ale zmieściłem się w 7 dniach, w tych w których pracownikowi trzeba je dostarczyć. Czy mam teraz

#2 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 13:05

Trzeba wystawic nowe swiadectwo z własciwymi datami, napisać pismo wyjaśniajace pracownikowi zaistniały bład i wysłać za potwierdzeniem odbioru. Kopie dokumentów wpiąc w część C akt osobowych.

#3 Gość_...

Gość_...
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 13:16

a ja bym ta sprawe tak zostawiła. Najważniejsze , że otrzymał w ciągu 7 dni pracownik również musi sprawdzić czy nie ma błędów - skoro nie zgłosił zastrzeżeń.

#4 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 13:19

Błedy nalezy naprawiać, lepiej gdy samemu do tego sie dochpodzi a nie jak przyjdzie ktos kto to wytknie i zrobi z tego problem.

#5 Gość_Przestraszony

Gość_Przestraszony
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 13:24

oczywiście em masz rację.Ale przyznam się, że z tymi podmiankami moze być problem. Czy to jest jakiś poważny błąd, może mogę tak zrobić jak napisał ...

#6 Gość_kk

Gość_kk
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 13:25

Rację ma "em". Pracownik nie musi znać się na prawie pracy. Od tego są kadrowcy.

#7 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 14:58

a co jeśli ostatni dzień pracy to np. 25.12 to z jaką datą powinno być wystawione świadectwo? skoro jest to dzień świąteczny?

#8 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 14:59

Pierwszy roboczy, czyli 27.12.

#9 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 15:08

to czemu "przestraszony" ma prostować świadectwo pracy?

#10 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 15:14

Przestarszony nie podaje dat, ale jeśli np. stosunek pracy ustał 10.12 a wystawił św. z datą 14.12 to błąd; jest różnica między terminem wystawienia św. a terminem dostarczenia.

#11 Gość_hanka

Gość_hanka
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 16:12

Przecież decydujące znaczenie ma tutaj okres zatrudnienia, który podaje się w świadectwie pracy. Skoro tak, to wystawienie świadectwa w ciągu dopuszczalnych 7 dni jest chyba prawidłowe.

#12 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 16:26

Świadectwa nie podmienia sie a prostuje, po to piszesz pismo aby ktos nie zarzucił ci że kombinujesz z dokumentami.

#13 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 16:48

Serwis PP:Termin na wystawienie świadectwa pracyW sytuacji ustania stosunku pracy pracodawca jest zobowiązany wystawić świadectwo pracy niezwłocznie (art. 97 § 1 k.p.). Zasadą jest, że pracodawca wydaje świadectwo pracy ostatniego dnia pracy (§ 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania - DzU nr 60, poz. 282 ze zm.). Jeśli nie jest to możliwe wydanie świadectwa powinno nastąpić w terminie 7 dni od dnia ustania stosunku pracy. Od powyższej zasady istnieje jeden wyjątek. Pracodawca nie musi wydawać świadectwa pracy, gdy bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu umowy o pracę zostanie nawiązana kolejna umowa o pracę.

#14 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2008 - 01:32

To co piszesz dotyczy wydania świadectwa pracy po zakończeniu stosunku pracy. W omawianym przypadku swiadectwo zostało wydane , jednak jest z błedami wobec tego nalezy je sprostowac. W takim wydaje sie drugie i oboie kopie pozostaja w aktach pracownika.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy