Skocz do zawartości

staż z UP a dodatkowa praca

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_angia160

Gość_angia160
  • Goście

Napisano 24 listopad 2007 - 10:38

witam. czy ktoś może orientuje się czy będąc na stażu z UP mogę podjąć dodatkową pracę na umowę zlecenie? jestem studentką zaoczna i to moje wynagrodzenie za staż nie starcza mi niestety

#2 Gość_ra

Gość_ra
  • Goście

Napisano 24 listopad 2007 - 10:59

W momencie podjęcia zatrudnienia na podstawie umowy zlecenia będziesz musiała zgłosić ten fakt w PUP w którym jestaś posiadasz status osoby bezrobotnej.Taki sam obowiązek ciąży na pracodawcy.Z datą zawarcia umowy zlecenia stracisz status osoby bezrobotnej a tym samym rozwiązaniu ulegnie umowa o odbywaniu stażu.

#3 Gość_Wanda

Gość_Wanda
  • Goście

Napisano 24 listopad 2007 - 13:37

W okresie odbywania stażu z PUP nie można wykonywać innej pracy zarobkowej.

#4 Gość_jannes

Gość_jannes
  • Goście

Napisano 15 październik 2009 - 23:11

...hmmm, to ciekawe jak ja się mam utrzymać... :/ powalony kraj!

#5 Gość_alka

Gość_alka
  • Goście

Napisano 16 październik 2009 - 08:45

Od 1 lutego 2009 r. pracodawca nie ma obowiązku zawiadamiania urzędu pracy o zatrudnieniu osoby zarejestrowanej jako bezrobotna lub o powierzeniu jej innej pracy zarobkowej, taki obowiązek spoczywa wyłącznie na bezrobotnym :)

#6 Gość_myyy

Gość_myyy
  • Goście

Napisano 07 październik 2010 - 11:17

jestem na stażu mam okazje dorobienia przez miesiąc po godzinach. Czy można to jakoś obejść żebym mogła sobie dorobić a przy tym nie stracić stażu

#7 Gość_avon

Gość_avon
  • Goście

Napisano 18 październik 2011 - 17:25

możesz podjąć prace tylko jeśli jest to praca nieodnotowywana czyli tzn. "na czarno"

#8 Gość_nana

Gość_nana
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 20:24

Tzw. "praca na czarno" jest w tym kraju karalna.Stażysta to osoba bezrobotna, co oznacza, że "nie jest zatrudniona i nie wykonuje innej pracy zarobkowej". Nikt nie zakazuje podjęcia się wykonania zlecenia, ale trzeba mieć świadomość, że nie można jednocześnie odbywać stażu.

#9 Gość_kaja

Gość_kaja
  • Goście

Napisano 11 maj 2014 - 12:14

czy podczas stażu mogę być w komisji wyborczej???

#10 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5533 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 19 maj 2014 - 12:42

Tak, możesz

#11 Gość_Gosiia

Gość_Gosiia
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 09:46

Witam!

Trafiłam tu, ponieważ jestem na stażu i chciałabym być w komisji wyborczej. Post Edzia jest bardzo optymistyczny, ale... Skoro na stażu nie można generowac żadnych dochodów to dlaczego pozwala na bycie w komisji wyborczej? Czy ktoś jest w stanie to wyjaśnić?!
Zbliża się koncówka mojego stażu, więc nie chciałabym sobie nabrudzić (oddanie stypendium za 9 miesiecy byłoby conajmniej niemożliwe w mojej obecnej sytuacji).

#12 Gość_Renia

Gość_Renia
  • Goście

Napisano wczoraj, 18:46

Witam!

Trafiłam tu, ponieważ jestem na stażu i chciałabym być w komisji wyborczej. Post Edzia jest bardzo optymistyczny, ale... Skoro na stażu nie można generowac żadnych dochodów to dlaczego pozwala na bycie w komisji wyborczej? Czy ktoś jest w stanie to wyjaśnić?!
Zbliża się koncówka mojego stażu, więc nie chciałabym sobie nabrudzić (oddanie stypendium za 9 miesiecy byłoby conajmniej niemożliwe w mojej obecnej sytuacji).

Witam!

Też chciałabym poznać odpowiedź. I proszę o podanie podstawy prawnej, jesli można być stażystą i pracować w Komisji. PUP trzeba doinformować. Z góry dziękuję.

#13 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3219 postów

Napisano wczoraj, 20:42

http://www.poradapra...zej,139126.html

najlepiej zapytać w UP smile.png

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych