Skocz do zawartości

Kartoteka odzieży roboczej

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aga S

Gość_Aga S
  • Goście

Napisano 29 październik 2007 - 11:54

Czy ma ktoś może wzór kartoteki odzieży roboczej, ochronnej i sprzętu ochrony osobistej?

#2 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 29 październik 2007 - 11:58

chodzi o normy przydziału odzieży ochronnej? Pracodawca sam ją ustala.. Najłatwiej "na chłopski rozum", przeanalizuj, co jest pracownikowi potrzebne przy pracy, by jak najmniej narażał swoje zdrowie oraz własną odzież. Jakie to stanowisko? Może coś wymyślimy.

#3 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 29 październik 2007 - 11:59

a może chodzi ci o sam wzór kartoteki?

#4 Gość_Aga S

Gość_Aga S
  • Goście

Napisano 29 październik 2007 - 12:17

Nio o wzór;)

#5 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 29 październik 2007 - 12:30

no więc, ja sobie sama stworzyłam na podstawie aryginalnych druków (w sklepie nie było,to musiałam sobie jakoś radzić. No i od około roku już je mam).KARTA EWIDENCJI WYPOSAŻENIA PRACOWNIKA, imię i nazwisko.................stanowisko.............i tabelka symbol,%przydatności, okres używalności, jedn.miary,data pobrania,ilość, podpisw górnym rogu kartki pieczątka i gotowe.

#6 Gość_Aga S

Gość_Aga S
  • Goście

Napisano 29 październik 2007 - 13:56

Dzięki bardzospróbuję zrobic cos podobnego :)

#7 Gość_maciej

Gość_maciej
  • Goście

Napisano 16 październik 2008 - 13:24

A gzie mogę znależć informacje na temat okresu trwałości poszczególnych elementów odzieży?Jesteśmy małą firmą i niedawno przejąłem te sprawy...Mam pracowników magazynowych pracujących na świerzym powietrzu. Powinienem prowdzić takie kartoteki a nie wiem jak to zrobić...Pomocy!!!!

#8 Gość_Joanna

Gość_Joanna
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 09:25

Witam wszystkich ,może ktoś wie jak długo należy przechowywac takie karty?Czy PIP sprawdza te z przed kilku lat ,czy wystarczą z roku ubiegłego?Z góry dziękuję za pomoc

#9 Gość_zielonogórzanka

Gość_zielonogórzanka
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 09:39

Ja tam gdzie jest sprzedaż druków akcydensowych zakupiłam takie karty i na jednej mam kilka lat, bo co roku wpisuję to co pracownicy dostają, tam jest podpis pracowników + osobne listy w przypadku wypłaty ekwiwalentu na obuwie ochronne - robocze.

#10 Gość_Katarzyna

Gość_Katarzyna
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 16:36

Witam ja również jestem zainteresowana tematam, przede wszystkim będę wdzięczna za odp.czy pracodawca ma obowiązek gromadzenia kart osób które już nie pracują w firmie.W moim miejscu pracy przewinęło się kilkunastu pracowników "robotniczych",chodzi o to że takich kart nikt przede mną nie prowadził.Z tąd mój dylemat czy muszę odszukać stare fv zakupu odzieży oraz środków ochrony indywidualnej i na ich podstawie stworzyć karty wszystkim pracownikom czy nie ?Czy ktoś miał kontrole PIP i zna ich wymagania w tej sprawie ?prosze o odpowiec

#11 Gość_Darek

Gość_Darek
  • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 19:51

Zrealizowałem projekt informatyczny" Kartoteka odzieży ochronnej i roboczej".Parametrami sterującymi są:- określenie asortymentu na poszczególne stanowiska (ścisły związek z zakresem wykonywanych czynności - zgodnie z przepisami BHP )- czasookres użytkowania jest to relacja ceny do okresu gwarancji (materiał używa cię nie dłużej niż okres gwarancji producenta)- dodatkowym parametrem jest sezonowość (lato, zima)Nie spotkałem się by PIP sprawdzał jakiekolwiek dokumenty włącznie z kartoteką, natomiast nader często sprawdza wyposażenie pracownika pod kątem przepisów BHP na miejscu pracy.Mam nadzieję, że rozjaśniłem zagadnienie.Pozdrawiam

#12 Gość_toja

Gość_toja
  • Goście

Napisano 17 październik 2011 - 13:54

Ja nie spotkałam się z tym, żeby PIP sprawdzał środki i odzież w terenie, robi to wyłącznie na podstawie kart ewidencji. Również pozdrawiam :-)

#13 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 17 październik 2011 - 14:12

Witam,Ja jakiś czas temu miałam kontrolę z PIP, Inspektor sprawdzał kartoteki za róno bieżących (zatrudnionych) pracowników jak i już zwolnionych. Sprawdzano jak często wydawana jest odzież i środki ochrony indywidualnej wg tabeli częstotliwości. Na podstawie kart, chodzono po produkcji i sprawdzano odzież pracownikom. Samą kartę zamawiam w sklepie z art. biurowymi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy