Skocz do zawartości

urlop rehabilitacyjny

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marta 29

Gość_marta 29
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2007 - 10:25

Pracownik niepełnosprawny nie wykorzystał 10 dni urlopu rehabilitacyjnego, przysługującego na podst. przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

#2 Gość_666

Gość_666
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2007 - 10:42

Też miałam taką sytuację, wypłaciłam ekwiwalent proporcjonalne i zaznaczyłam to w świadectwie pracy w pkt 9.Tak mi radziła kadrowa z zakładu pracy chronionej, która często ma do czynienia z takimi sytuacjami.

#3 Gość_marta 29

Gość_marta 29
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2007 - 12:18

Dziekuje bardzo, ja zatem wyliczę proporcjonalnie urlop rehabilitacyjny za 9 miesięcy pracy, czyli 64 godz. Do konca miesiaca wydam tyle urlopu ile moge, a pozostale godziny będa wyplacone jako ekwiwalent za urlop rehabilitacyjny.

#4 Gość_ol

Gość_ol
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2007 - 12:56

Ja też wypłaciłam ekwiwalent proporcjpnalnie. Urlop rehabilitacyjny jest na zasadach normalnego urlopu wypoczynkowego, więc stosuje się takie same zasady.

#5 Gość_nonka-77

Gość_nonka-77
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 14:10

a czy muszę wykorzystac urlop rehabilitacyjny wyłącznie na rehabilitacje?

#6 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 14:28

Przede wszystkim ten urlop nie nazywa się rehabilitacyjny, ale dodatkowy urlop dla osoby z orzeczonym znacznym lub umiarkowanyjm stopniem niepełnosprawności. Pracownik, któremu taki urlop przysługuje może go wykorzystać na co tylko chce.

#7 Gość_MARIA

Gość_MARIA
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 15:03

Mam pytanie.Sytuacja jest taka. Jestem osobą niepełnosprawną (znaczny stopień niepełnosprawności, który datuje się od 2000roku). Mam 10 letni staż pracy (praca od 1985 - 1997roku. Obecnie jestem zatrudniona u pracodawcy od lutego br... Z dniem dzisiejszym 11.08.2011r dostałam wypowiedzenie. Moje pytanie brzmi czy należy mi się ekwiwalent za niewykorzystany URLOP REHABILITACYJNY (od 2000 roku mam przepracowane 7 m-cy)... PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych