Skocz do zawartości


badania dla prowadzących samochód słuzbowy


wróć do serwisu Kadry 41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Doris

Guest_Doris
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 13:38

Czy ktos mógłby podać gdzie znajdę przepisy o badaniach dla prowadzących ( sporadycznie ) samochód słuzbowy ( chodzi o przepisy dotyczace medycyny pracy a nie dotyczace przewozu rzeczy )? Pani

#2 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 14:07

Dz/.U. nr 88, poz. 503 z dnia 15 kwietnia 2011r.-zmieniające rozporzadzenie w sprawie badań lekarskich kierowców ... Tez to czytałam, pisze że rozporz. wchodzi w zycie po upływie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia.Dodano tu w § 4 ust. 4 :) w pkt. 5 który otrzymuje brzmienie: "osoby posiadające prawo jazdy kat. A, A1, B,B1, B+E, T, kierujacej w ramach obowiazków służbowych". Może ktoś wypowie sie w tej sprawie. Czy dotyczy to też np. pracowników na stan. np. przedstawiciel handlowy ( stanowisko) , który w ramach obow. słuzbowych porusza się samochodem słuzb. osob.- kieruje nim ???

#3 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:20

a powiedzcie mi czy pracownik który użytkuje samochód prywatny do celów służbowych również powinien mieć takie badania?

#4 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:28

prywatny to ma swoje prawo jazdy wydane na podstawie odrębnych przepisów.o wykonaniu badań psychomotorycznych decyduje lekarz, na podstawie skierowania na bad. med. pracy. W skierowaniu należy zaznaczyć kierowanie pojazdem lub innymi maszynami WYŁĄCZNIE, gdy należą one do pracodawcy (forma własności nie ma znaczenia)

#5 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:39

ten pracownik jest zatrudniony w kontroli wewnętrznej. W zakresie jego obowiązków leży kontrolowanie naszych placówek po terenie całego województwa. Pracownik na te kontrole jeździ swoim prywatnym samochodem. Mamy natomiast umowę użyczenia swojego samochodu prywatnego do celów służbowych ( nasza firma nie posiada samochodów słuzbowych). Czy w takim wypadku należy robić te badania?

#6 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:41

nie, to jego samochód i rozlicza się z wami na podstawie umowy i kilometrówki lub innych ustaleń

#7 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:47

dokładnie tak jak piszesz. Czyli jeżeli w zakresie obowiązków ma jazdę po rożnych oddziałach samochodem ale swoim to nie ma potrzeby robienia psychotestów

#8 Guest_dan

Guest_dan
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 09:43

podbijam może ktoś jeszcze ma inną wiedzę w tym temacie bo muszę posłać w czerwcu takiego pracownika na badania

#9 Guest_nowa

Guest_nowa
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 10:48

Witam, muszę się wtrącić, bowiem nie zgadzam się z Beatą. To czy pracownik korzysta z samochodu służbowego czy prywatnego nie ma znaczenia (jedynie ma to znaczenie przy rozliczeniach finansowych). Ryzyko zawodowe jest tutaj jasno okreslone tj. kontrola placówek po terenie całego województwa czyli jakoś ten pracownik musi dojechać czyli może się zdarzyć, że będzie korzystał z auta służbowego. Chyba że nie macie aut służbowych.

#10 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 10:51

a ja nie zgadzam sie z tobą: samochód prywatny może być wykorzystywany do celów słuzbowych na podstawie użyczenia czy rozliczenia kilometrówką lub ryczałtem, ale nie ma tu absolutnie żadnych podstaw do kierowania pracownika na dodatkowe badania, wystarczy jego ważne prawo jazdy i prawo do korzystania z tego samochodu

#11 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 10:58

Kierujac na badanie okresowe , nalezy wskazac warunki w jakich pracuje pracownik, więc skoro w ocenie ryzka zawodowego dla tego stanowiska jako czynnik niebezpieczny wskazano narażenie na wypadki komunikacyjne informacje taka nalezy podać w skierowaniu na badanie.

#12 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:00

~em, chodzenie po ulicy to czynnik niebezpieczny. dajże spokój!

#13 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:03

Jezeli chodzenie po ulicy będzie wykonywanie pracy ( słuzby porzatkowe) to nalezy tę informacje zamieścic w skierowaniu na badania.

#14 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:04

dziś nie piatek, a rozbawiłas mnie:-)) dzięki.

#15 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:10

ja ,gdy mam zły humor, czytam sobie w pracy instrukcję obsługi czajnika elektrycznego z naszej kuchenki, u niektórych, jak widać ,możnaby poczytać sobie w tym celu skierowania na badania pracowników :))).

#16 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:17

i historie o służbach "porzatkowych" na ulicy:-)

#17 Guest_aaaaaa

Guest_aaaaaa
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:21

co z pracownikami, którzy nie mają w zakresie obowiązków kierowania pojazdem służbowym, ale muszą czasami wyjeżdżać służbowo? (np. pracownik socjalny na podstawie upoważnienia do kierowania sam. służ) czy też powinien wykonać dodatkowe badania?

#18 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:32

każdy pracownik, który korzysta w pracy ze słuzbowych samochodów czy innych maszyn, powinien mieć na skierowaniu na badania odpowiedni wpis. Nawet jesli robi to sporadycznie.

#19 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:48

dziewczyny jeżeli nie mamy aut służbowych tylko prywatne do celów służbowych i pracownik zatrudniony jest w kontroli wewnętrznej i jeździ po terenie całego województwa ( ma to w zakresie obowiązków jak również w karcie oceny ryzyka zawodowego) to musi czy nie musi mieć tych badań bo już się zakręciłam :)

#20 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:54

rób, jak uważasz, ja kieruję TYLKO w przypadku jazd pojazdami służbowymi, ale niezaleznie od tego, czy korzysta sporadycznie, czy na codzień.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych