Skocz do zawartości

badania dla prowadzących samochód słuzbowy

wróć do serwisu Kadry 41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Doris

Gość_Doris
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 13:38

Czy ktos mógłby podać gdzie znajdę przepisy o badaniach dla prowadzących ( sporadycznie ) samochód słuzbowy ( chodzi o przepisy dotyczace medycyny pracy a nie dotyczace przewozu rzeczy )? Pani

#2 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 14:07

Dz/.U. nr 88, poz. 503 z dnia 15 kwietnia 2011r.-zmieniające rozporzadzenie w sprawie badań lekarskich kierowców ... Tez to czytałam, pisze że rozporz. wchodzi w zycie po upływie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia.Dodano tu w § 4 ust. 4 :) w pkt. 5 który otrzymuje brzmienie: "osoby posiadające prawo jazdy kat. A, A1, B,B1, B+E, T, kierujacej w ramach obowiazków służbowych". Może ktoś wypowie sie w tej sprawie. Czy dotyczy to też np. pracowników na stan. np. przedstawiciel handlowy ( stanowisko) , który w ramach obow. słuzbowych porusza się samochodem słuzb. osob.- kieruje nim ???

#3 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:20

a powiedzcie mi czy pracownik który użytkuje samochód prywatny do celów służbowych również powinien mieć takie badania?

#4 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:28

prywatny to ma swoje prawo jazdy wydane na podstawie odrębnych przepisów.o wykonaniu badań psychomotorycznych decyduje lekarz, na podstawie skierowania na bad. med. pracy. W skierowaniu należy zaznaczyć kierowanie pojazdem lub innymi maszynami WYŁĄCZNIE, gdy należą one do pracodawcy (forma własności nie ma znaczenia)

#5 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:39

ten pracownik jest zatrudniony w kontroli wewnętrznej. W zakresie jego obowiązków leży kontrolowanie naszych placówek po terenie całego województwa. Pracownik na te kontrole jeździ swoim prywatnym samochodem. Mamy natomiast umowę użyczenia swojego samochodu prywatnego do celów służbowych ( nasza firma nie posiada samochodów słuzbowych). Czy w takim wypadku należy robić te badania?

#6 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:41

nie, to jego samochód i rozlicza się z wami na podstawie umowy i kilometrówki lub innych ustaleń

#7 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:47

dokładnie tak jak piszesz. Czyli jeżeli w zakresie obowiązków ma jazdę po rożnych oddziałach samochodem ale swoim to nie ma potrzeby robienia psychotestów

#8 Gość_dan

Gość_dan
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 09:43

podbijam może ktoś jeszcze ma inną wiedzę w tym temacie bo muszę posłać w czerwcu takiego pracownika na badania

#9 Gość_nowa

Gość_nowa
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 10:48

Witam, muszę się wtrącić, bowiem nie zgadzam się z Beatą. To czy pracownik korzysta z samochodu służbowego czy prywatnego nie ma znaczenia (jedynie ma to znaczenie przy rozliczeniach finansowych). Ryzyko zawodowe jest tutaj jasno okreslone tj. kontrola placówek po terenie całego województwa czyli jakoś ten pracownik musi dojechać czyli może się zdarzyć, że będzie korzystał z auta służbowego. Chyba że nie macie aut służbowych.

#10 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 10:51

a ja nie zgadzam sie z tobą: samochód prywatny może być wykorzystywany do celów słuzbowych na podstawie użyczenia czy rozliczenia kilometrówką lub ryczałtem, ale nie ma tu absolutnie żadnych podstaw do kierowania pracownika na dodatkowe badania, wystarczy jego ważne prawo jazdy i prawo do korzystania z tego samochodu

#11 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 10:58

Kierujac na badanie okresowe , nalezy wskazac warunki w jakich pracuje pracownik, więc skoro w ocenie ryzka zawodowego dla tego stanowiska jako czynnik niebezpieczny wskazano narażenie na wypadki komunikacyjne informacje taka nalezy podać w skierowaniu na badanie.

#12 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:00

~em, chodzenie po ulicy to czynnik niebezpieczny. dajże spokój!

#13 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:03

Jezeli chodzenie po ulicy będzie wykonywanie pracy ( słuzby porzatkowe) to nalezy tę informacje zamieścic w skierowaniu na badania.

#14 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:04

dziś nie piatek, a rozbawiłas mnie:-)) dzięki.

#15 Gość_ida

Gość_ida
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:10

ja ,gdy mam zły humor, czytam sobie w pracy instrukcję obsługi czajnika elektrycznego z naszej kuchenki, u niektórych, jak widać ,możnaby poczytać sobie w tym celu skierowania na badania pracowników :))).

#16 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:17

i historie o służbach "porzatkowych" na ulicy:-)

#17 Gość_aaaaaa

Gość_aaaaaa
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:21

co z pracownikami, którzy nie mają w zakresie obowiązków kierowania pojazdem służbowym, ale muszą czasami wyjeżdżać służbowo? (np. pracownik socjalny na podstawie upoważnienia do kierowania sam. służ) czy też powinien wykonać dodatkowe badania?

#18 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:32

każdy pracownik, który korzysta w pracy ze słuzbowych samochodów czy innych maszyn, powinien mieć na skierowaniu na badania odpowiedni wpis. Nawet jesli robi to sporadycznie.

#19 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:48

dziewczyny jeżeli nie mamy aut służbowych tylko prywatne do celów służbowych i pracownik zatrudniony jest w kontroli wewnętrznej i jeździ po terenie całego województwa ( ma to w zakresie obowiązków jak również w karcie oceny ryzyka zawodowego) to musi czy nie musi mieć tych badań bo już się zakręciłam :)

#20 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 11:54

rób, jak uważasz, ja kieruję TYLKO w przypadku jazd pojazdami służbowymi, ale niezaleznie od tego, czy korzysta sporadycznie, czy na codzień.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy