Skocz do zawartości


przedłużenie umowy - aneksem


wróć do serwisu Kadry 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 07 luty 2011 - 09:07

Poprzednia kadrowa przedłużyła umowy o pracę - aneksem. np. umowa na okres próbny od 01.09-28.11.2008umowa na czas określony od 29.11.2008-31.12.2010, która została przedłużona aneksem d

#2 Gość_k

Gość_k
  • Goście

Napisano 07 luty 2011 - 10:07

A po co to poprawiać i już teraz tym się martwić, jeszcze nie ma 2012, aneks jest równoznaczny z umową, jeżeli nic się nie zmieni do 2012, to następna bedzie na czas nieokreslony

#3 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 07 luty 2011 - 10:12

Własnie, że jest się czym martwic, bo jak przyjdzie na kontrol Inspecka Pracy, to napewno opisze to w protokole. Poza tym, np. nie ma w aneksie wpisanego, że można taka umowę wypowiedzieć za 2-tygodniowym. I co z tym faktem zrobić?

#4 Gość_k

Gość_k
  • Goście

Napisano 07 luty 2011 - 10:21

umowę mozna równie dobrze przedłużyć aneksem, pip nic nie opisze, jezeli jest okres wypowiedzenia w umowie pierwszej od 27.11.08 to i obowiazuje w aneksie, pip czepnie się dopiero przy 3 umowie

#5 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 07 luty 2011 - 11:10

Z tego co wiem, to nie można własnie przedłużac umowy aneksem. Może jeszcze ktoś inny sie wypowie..

#6 Gość_porada

Gość_porada
  • Goście

Napisano 07 luty 2011 - 11:25

Uważam, że jest błąd, który powinno się naprawic. jesteśmy tylko ludźmi i takie rzeczy się zdarzają.Dobrze byloby napisac spokojnie pracownikowi, że zamiast umowy otrzymal aneks (przeprosić go za tę omyłkę) i dolaczyć info z art 29 Kp o okresie wypowiedzenia i tym, czego nie wpisano do poprzedniej umowy. A w miejscu podpisu wpisać: wyrażam zgodę. Trochę "bokiem" ale z tego się nie strzela :(

#7 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 08 luty 2011 - 09:03

No i chyba tak zrobię jak proponuje porada. Napiszę pismo, ze ten aneks nalezy traktować jako kolejną umowe o pracę i dodatkowo dołączę informację z art. 29 kp.

#8 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 10:51

Wracając do tematu - Jaka powinna być zawarta kolejna umowa jeśl wcześniej były zawarte:umowa na okres próbny 02.10.2009-28.12.2006umowa na czas określony29.12.2006-31.12.2007umowa na czas określony01.01.2008 - 31.12.2009porozumienie wydłużające kolejną umowę do 21.08.2011czy mogę zawrzeć jeszcze jedną umowe na czas określony czy już powinnam na czas nieokreślony?

#9 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 11:43

umowy nie można przedłużać aneksem. Jeżeli kończy się umowa to należy dostarczyć pracownikowi następną

#10 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 11:59

To wiem tzn. że nie mozna przedłużac umowy aneksem - a właściwie to można ale i tak traktujemy to przedłużenie jako kolejna umowe. Teraz mi chodzi o to czy od 22.08.2011 powinnam zawrzec z tym pracownikiem umowe na czas nieokreślony czy też moge jeszcze na czas okreslony?

#11 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 12:05

moim zdaniem możesz zawrzeć kolejną umowę na czas określony

#12 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 12:17

No właśnie, czyli u.ł.s.k wprowadziła limit czasowy umów na czas określony a czy art. 25kp. nie ogranicza mnie przy zawarciu jeszcze jednej umowy na czas określony? I ewentualnie czy może to być np. umowa zawarta na 3 lata?

#13 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 12:24

~Beasiu, chyba nie czytasz odpowiedzi - masz wyraźnie piowiedziane, że max do 21.08.2011, więc NIE NA 3 LATA

#14 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 12:28

Ależ, czytam jak najbardzej wszystkie odpowiedzi. Tylko, że (jak spojżysz wyżej) pracownik ma właśnie zawarta umową do 21.08.2011 r. i teraz się pytam: czy kolejną Umową może byc też umowa na czas określony?

#15 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 12:33

NIE! gdyby tak było, nikt nie pisałby, że musi być do 21.08.2011. Po tej dacie musisz dać przerwę co najmniej miesięczną i dopiero nową umowę, jeśli na czas określony. I ta nowa najlepiej, aby była do 31.12.2011, bo od 01.01.2012 znów powrót do kp

#16 Gość_Beasia

Gość_Beasia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 12:40

Dzięki serdeczne doriss, rozwiałaś moje wątpliwości ;-) Mam w obecnej firmie kilkunastu pracowników, którym aneksami wydłużono czas obowiązywania umowy. Są one wydłużane na różne terminy a do tego podobno wszystko było ustalane z prawnikiem.

#17 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 12:45

każdy aneks to jak nowa umowa

#18 Gość_alicja

Gość_alicja
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 11:04

Witam.

 

Potrzebuję informacji czy w przypadku zaistnienia powodów do rozwiązania spółki wskazanych w umowie spółki konieczne jest przedłużenie tej umowy? czy w odniesieniu do spółek stosowane są inne zasady?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych