Skocz do zawartości

Jaki wniosek, jakie dokumenty do urlopu oj...

wróć do serwisu Kadry 58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2010 - 13:39

WitamPytanie jak w temacie jaki wniosek trzeba złożyć na urlop ojcowski, jakie dokumenty trzeba dostarczyć do takiego urlopu, jaki to będzie kod ZUS i jak taki urlop się rozlicza, tzn. ile bę

#2 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2010 - 13:44

Składasz wniose o urlop oraz oświadczenie,że zasiłek macierzyński za okres urlopu ojcowskiego nie został wcześniej pobrany . Zasiłek wypłaca ZUS lub pracodawca jeśli jest uprawniony do wypłaty zasiłków.

#3 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2010 - 13:44

Wniosek o udzielenie urlopu ojcowskiego od - do; akt ur. dziecka (jesli jeszcze nie przedłożył), płatny jak macierzyński 100% przez ZUS.

#4 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2010 - 14:18

dzięki, czyli podstawę do tego urlopu ojcowskiego liczymy jak do zwykłego chorobowego, tylko płatne 100%, tak?a jaki to będzie kod ZUS -> taki jak macierzyński 311 ?

#5 Gość_nati

Gość_nati
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2010 - 15:21

A czy będziemy później informację o wykorzystaniu tego urlopu wpisywać w świadectwie pracy ?

#6 Gość_cynnia

Gość_cynnia
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2010 - 15:35

właśnie rozmawiałam z informacją zasiłkową tutejszego Zus-u i dostałam informację, że do ZUS należy złożyć ORYGINAŁ aktu urodzenia dziecka, oświadczenie o którym mowa wyżej, oświadczenie zakładu pracy o udzieleniu urlopu ojcowskiego oraz druk Z-3

#7 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 08:55

do cynnia, ale pracodawca który jest uprawniony do wypłaty zasiłków, nie powinien składać takich dokumentów w ZUS'ie, wg mnie wystarczą takie dokumenty jak pisze zzz i zołza

#8 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 09:09

znałby ktoś odpowiedź na moje pytania z 4 postu?

#9 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:10

??

#10 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 11:00

z tego co jest napisane na stronie ZUS to nie ma oddzielnego kodu na urlop ojcowski więc prawdopodobnie bedzie tak jak napisałeś. Dla pewności ja bym zadzwoniła do ZUS i zapytała.

#11 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:58

dzięki zzz, a podstawę do tego urlopu ojcowskiego liczymy tak jak do zwykłego chorobowego?? tylko, że płatne 100% ? - jak pisała zołza.

#12 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 14:38

tak ,100% podstawy tak jak macierzyński.

#13 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 08:30

do zzz, nigdy nie liczyłem jeszcze zasiłku macierzyńskiego, a tym bardziej ojcowskiego :) i dlatego pytam, czy obowiązują takie same zasady jak przy obliczaniu np. zasiłku chorobowego? już ustaliliśmy że płatne będzie 100%, a dalej jak to z tym jest?

#14 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 08:47

Znalazłem w necie taki fragment z pewnego artykułu:"podstawa zasiłku macierzyńskiego to średnie wynagrodzenie z 12 miesięcy sprzed uzyskanie prawa do zasiłku, jeżeli był pobierany zasiłek chorobowy bezpośrednio przed porodem, to podstawa zasiłku macierzyńskiego jest taka jak chorobowego."Czy podobnie będzie z urlopem ojcowskim, jeśli pracownik np. miesiąc przed pójściem na urlop ojcowski pobierał zasiłek chorobowy, to podstawa będzie taka sama?

#15 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 11:43

podstawę zasiłu obliczasz tak jak chorobowego z tym,że płatny jest 100% podstawy

#16 Gość_leszekC

Gość_leszekC
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 13:11

Kod nieobecności jak w przypadku macierzyńskiego 311 - informacja z ZUS

#17 Gość_cynnia

Gość_cynnia
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 14:09

oczywiście masz rację, ja piszę o pracodawcy który nie jest uprawniony do wypłaty zasiłków (zapomniałam dodać)

#18 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 12:38

zatrudniamy powyżej 20 osób i jesteśmy uprawnieni do wypłaty zasiłku ojcowskiego i czy do tego wniosku o ten zasiłek pracownik musi załączyć oryginał odpisu aktu urodzenia dziecka? czy wystarczy że przyniesie oryginał do wglądu, a my załączymy kopię do wniosku i potwierdzimy ją za zgodność z oryginałem?W artykule w "Rzeczpospolitej" pt. "Wolne dla taty na dziecko przysparza pracodawcom wiele zgryzot" z dn. 23.02.2010r. jest napisane "Wyjątkowo resort i ZUS zezwalają, aby wydać odpis aktu urodzenia dziecka podwładnemu, jeśli pracodawca ustali uprawnienia do zasiłku i skopiuje ten dokument oraz zaznaczy go jako zgodny z oryginałem"Ciekawe jakie wyjątkowe sytuacje oni mieli na myśli? :)

#19 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 14:11

??

#20 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 15:05

nie wiem naprawdę co mógł mieć na myśli autor artykułu, nie sądzę również aby ktoś na forum zgłębił tajniki myśli redaktora z Rzeczpospolitej :)). To właśnie całe nieszczęście takich artykułów. Autor niejasno pisze o "wyjątkowych sytuacjach" nie precyzując o co może chodzić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy