Skocz do zawartości

pismo dot. ekwiwalentu za urlop

wróć do serwisu Kadry 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mimi81

Gość_mimi81
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:31

Czy ktoś z Was pisze jakieś pismo dotyczące ekwiwalentu za urlop? Księgowa kazała mi napisać, a ja nie wiem o co jej chodzi, nigdy nie miałam takiego przypadku. Proszę o odpowiedź.

#2 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:36

Ekwiwalent wypłaca ci pracodawca przy ropzwiązaniu umowy o pracę za niewykorzystany urlop. Może chodzi o wniosek o wypłatę świadczenia urlopowego?to piszesz tak: zwracam się z wnioskiem o wypłatę świadczenia urlopowego w wyoskości (taka, jak u ciebie w zakładzie pracy przysługuje). Oświadczam, że złozyłam wniosek urlopowy na dni ... (tu ciągłośc kalendarzowa 14 dni), zaakceptowany przez mojego zwierzchnika (można dołaczyć kopię wniosku, jesli księgowa sobie życzy).

#3 Gość_kapi412

Gość_kapi412
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:39

księgowa musi mieć podstawę do wypłaty ekwiwalentu. Ja zawsze piszę pismo, jeden egzemplarz dla pracownika, drugi dla księgowej a trzeci do akt, żeby w razie kontroli mieć dokument, że ekwiwalent był wypłacony.

#4 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:41

tak, zawsze pisze pismo o ekwiwalencie.

#5 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:42

ale przecież nie zwalniany pracownik to pisze, tylko sama księgowa! Żeby jej się w papierach zgadzało.

#6 Gość_kapi412

Gość_kapi412
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:44

informacja o tym, że pracownikowi odchodzącemu przysługuje ekwiwalent wychodzi z kadr - niby skąd księgowa ma wiedzieć, czy pracownik wykorzystał cały urlop?

#7 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:45

przeciez mimi nie pisze, że pracownik musi napisać:)))

#8 Gość_mata

Gość_mata
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:00

kadry - Ksiegowośćproszę o wypłacenie ekwiwalentu za nie wykorzystany urlop wypoczynkowy za 2009r, w wymiarze np. 5 dni x 8 godz. Panu ...Informuję, że w dniu ... została z Panem ... rozwiązana umowa o pracę.W razie kontroli np. z PIP-u masz w aktach osobowych kopię tego pisma.

#9 Gość_oli

Gość_oli
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:14

a na jakiej podstawie piszecie pismo o ekwiwalencie? W prawie nie ma o tym mowy. Księgową możecie zawiadomić ustnie, mailowo, bądź na piśmie, ale po co pismo do akt i po co pracownikowi (jaki przepis o tym mówi)?Po co tworzyć zbędną biurokrację?

#10 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:15

pismo powinien otrzymać pracownik, księgowość i kadry, a więc powinno brzmieć w ten sposób: W związku z rozwiązaniem umowy o pracę z dniem ...r. przyznaję Panu/Pani ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy za 200.. rok w wymiarze ... dni, tj. .. godziny.Podstawa: art.171 § 1 K.p

#11 Gość_oli

Gość_oli
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:19

mm- artykuł KP, który podałaś odnosi się do obowiązku wypłacenia ekwiwalentu, a nie poinformowania o tym pracownika,księgowość i innych na piśmie. Dlatego pytam dalej - na jakiej podstawie sporządzacie takie pismo, skoro przepisy o tym nie mówią. Bo mówią tylko o obowiązku wypłacenia a nie poinformowania na piśmie.

#12 Gość_mata

Gość_mata
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:19

Ja nie daję pracownikowi, tylko ksiegowość i akta osobowe. A po co, przecież napisałam. Wielokrotnie miałam kontrole z PIP i za kazdym razem sprawdzali, czy w aktach osob. jest pismo dot. ekwiwalentu. Więc chyba warto napisać A prawo nie wszystkie pisma przewidziało.Również nie jestem zwolenniczką zbędnej biurokracji, ale czasem trzeba napisać pismo nie tylko maila. Pozdrawiam

#13 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:21

oli, to nie jest zbedna biurokracja:)) W prawie nie ma wprost napisane, co nie znaczy, że pracownik nie powinien otrzymać informacji za ile dni otrzymuje ekwiawalent, przeciez jak pracownik posiada zaległy urlop a w swiadectwie piszesz tylko urlop bieżący, to w jaki sposób On ma wiedzieć czy otrzymał ekwiwalent, tak samo z bieżącym urlopem ( w swiadectwie wpisujesz, że wykorzystał). Księgowa nic na "buźkę" nie wypłaci:)))

#14 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:23

Oli, popracujesz troszeczke dłużej i będziesz wiedziała po co to wszystko. Jak ważny jest każdy papierek:))))

#15 Gość_oli

Gość_oli
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:26

mm-księgowej możesz napisać pismo, ale do akt osobowych, ani pracownikowi bym tego pisma nie dawała. Bo niby po co? Świadectwo pracy wystarczy. A dla celów dowodowych, że ekwiwalent został wypłacony jest lista płac z wyszczególnieniem tej pozycji. PS spotkałam się z inspektorem, który "zalecił" by takich informacji nie sporządzać dla pracownika ani do akt osobowych. A między działami w firmie można sobie pisać pisemka...

#16 Gość_oli

Gość_oli
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:27

mm- a na jakiej podstawie twierdzisz, że krótko pracuję?

#17 Gość_oli

Gość_oli
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 12:01

"14: mm z IP: 83.15.208.* (2009-09-04 10:23)Oli, popracujesz troszeczke dłużej i będziesz wiedziała po co to wszystko. Jak ważny jest każdy papierek:)))) "MM- To widzę, że Ty pracujesz od tygodnia w kadrach, bo bzdury piszesz jakich mało. Każdy papierek może i jest ważny dla Ciebie, - dla mnie ważne jest to, co wymaga prawo. A ty propagujesz zaśmiecanie akt osobowych i rąk pracowników. Nie piszesz już nic, bo brak ci argumentacji, żeby obronić swoją tezę na papierki :)A moim doświadczeniem się nie martw, bo na pewno jest o kilkanaście lat większe nić Twoje :)

#18 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 12:22

OLI- jeżeli cię uraziłam, to sorki:))) nie było to moim zamiarem.1. żeby komuś zarzucić, że pisze bzdury, to nalezy mieć argumenty. Argument "dla mnie ważne jest to, co wymaga prawo" nie jest żadnym argumentem!2. Nie piszę, ponieważ jestem w pracy, a nie że brak argumentacji. Właśnie wypisuję ekwiwalenty za urlop:))))Więcej czasu mam wieczorem:))3. Doświadczeniem twoim sie nie martwię, bo to nie mój cyrk. 4. Tak juz na koniec, to moje akta osobowe pracowników są bardzo "grube" przez nadmierne "zaśmiecanie", dlatego przy 200 pracownikach mam bardzo dużą szafę:))))))))Pozdrawiam serdecznie i miłego dzionka:)))

#19 Gość_oli

Gość_oli
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 12:27

Życzę, mm, żeby się kiedyś na Tobie nie zemściły te papierki :) (patrz: obróciły przeciwko Tobie). Mówią, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

#20 Gość_mimi81

Gość_mimi81
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:58

Dzięki, jednak napisze to pismo dla spokoju :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych