Skocz do zawartości


badania kontrolne po 30 dniach L4


wróć do serwisu Kadry 78 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kaśka

Gość_kaśka
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:17

Kto zna podstawę prawną że należy zrobić badania po 30 dniach zwolnienia i kiedy trzeba je zrobić w ostatnim dniu zwolnienia czy w następnym po??

#2 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:20

Art. 229 K.P

#3 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:21

art 229 par 2

#4 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:23

tak żeby jak przystąpi do pracy żeby miał badania

#5 Gość_kaśka

Gość_kaśka
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:24

Dzięki

#6 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:27

no właśnie a czy wystarczy kwitek od lekarza prowadzacego (np. ortopeda), ze pracownik zakonczyl leczenie i jest zdolny do pracy na dotychczasowym stanowisku? Czy musza byc jeszcze badania od lekarza medycyny pracy?

#7 Gość_kaśka

Gość_kaśka
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:35

z takim zaświadczeniem musi iść do medycyny pracy

#8 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:44

1. zaświadczenie od lekarza prowadzącego możesz ty jako kadrowa obejrzeć ( do wglądu ) z wyraźnym zaznaczeniem iz leczenie zostało zakończone 2. wypisujesz skierowanie na kontrolne 3. pracownik może wziąść takie zaświadczenie do lekarza le dla lekarza Medycyny Pracy wiązące jest twoje skierowanie 4. to w obowiązku kadrowej jest wypisać skierowanie

#9 Gość_kora

Gość_kora
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:45

musi być badanie od lekarza medycyny pracy

#10 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:51

Moniko - nie wypisuj bzdur!!!.Kadrowa nie ani obowiżku ani prawa żądać informacji od lekarza leczącego zaświadczenia o zakończonym leczeniu.Skierowania do lekarza sprawujacego profilaktyczna opieke wystawia sie na podstawie oceny ryzyka zawodowego, z którym pracodawca jest obowiązany zapoznac pracownika.Termin w jakim nalezy kierować na bania pracownika reguluje art. 229 K.P.

#11 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:58

przecież Monika nie napisała ,że kadrowa ma żądać zaświadczenia o zakończeniu leczenia od lekarza prowadzącego. Moim zdaniem zresztą nie ma ona nawet potrzeby oglądania takiego zaświadczenia.Wypisuje skierowanie na badania kontrolne i pracownik ma obowiązek udać się na nie i uzyskać zdolność od lekarza Medycyny Pracy. Ocena ryzyka zawodowego nie ma tu nic do rzeczy , bo przecież to badania związane z oceną zdrowia pracownika po długotrwałej chorobie.

#12 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:03

Ocena nie ma tu nic do rzeczy owszem zgadzam się że kadrowa nie ma obowiązku ALE MA PRAWO żądać aby pracownik przedstawił dokumenty uwierzytelniające iż leczenie zostało zakończone dla jej spokoju, już kiedyś pisałam jaki miałam problem pracownik uległ wypadkowi przyszedł pio zwolnieniu ja go wysłałam na kontrolne a po czasie okazało się że jego leczenie nie zostało zakończone i nie miał prawa być wysłany na kontrolne co ty na to EM ?

#13 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:06

kadrowa mysli badania - zdolność do pracy lekarz mysli badania - kasa ( niestety )

#14 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:06

Prwo miałas wysłać , skoro pracownik zgłosił sie do pracy nie dostarczajac zwonienia. Ocena lekarza jest czy stan zdrowia pracownika pozwala na przystapienie do pracy.Takie żadnie przedłożenia zaświadczenia nie ma żadnego uzasadniego prawnego.

#15 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:10

to co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone :)ale każdy ma prawo robić wg swojego uznania :)

#16 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:10

popieram zdanie em. Jeśli pracownik zgłosił się do pracy to nawet nie prawo ale wrecz obowiązek miałas go na badania kontrolne wysłać . Skąd niby miałas wiedzieć ,ze on jeszcze kontynuuje leczenie skoro nie przedstawiał juz zwolnień? Od oceny jego stanu zdrowia jest lekarz medycyny pracy a nie kadrowy.

#17 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:14

no nie bardzo , bo nie powinnas znać rozpoznania lekarskiego jakie podaje on w zaświadczeniu pracownikowi, więc nie możesz tak dowolnie żadać sobie takiego zaświadczenia.Jeżeli trasfisz na "uczonego" pracownika sprawa moze zakończyć sie w sądzie, gdyz informacje zawarte w zaświadczniu nie sa przeznaczone dla pracodawcy a sa to dane wrażliwe .

#18 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:16

w zaświadczeniu nie ma już pozycji -kod statystyczny choroby, więc rozpoznania z niego (oprócz tych określonych kodami) i tak nie odczytasz

#19 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:21

głownie chodzi mi o wypadki przy pracy jest to związane z moją branżą

#20 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 14:22

rzeczywiście jesli choroba nie ma związku z wypadkiem przy pracy lub pogorszeniem stanu zdrowia w miejscu pracy taka ostrożnośc jest bezzasadnaale w przypadku gdy wchodzą w grę choroby, wypadki w zakładzie pracy ostrożności nigdy nie za wiele



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych