Skocz do zawartości


okres wypowiedzenia przy 1/4 etatu


wróć do serwisu Kadry 45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_anulka ;*

Guest_anulka ;*
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 15:09

witam, mam taką sytuację - pracownica zatrudniona była w naszej firmie na pełen etat od 1.12.2006 do 28 lutego 2009, umowa rozwiązana zostala za porozumieniem stron, ponieważ pracownica ta od 1

#2 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 15:13

Wymiar etatu nie ma znaczenia; sumujesz wszystkie okresy zatrudnienia w jednej firmi, bez względu na przerwy i to wskazuje, jaki pracownica ma okres wypowiedzenia (aktualnie 1 miesiąc).

#3 Guest_anulka ;*

Guest_anulka ;*
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 15:38

ok, dziękuje bardzo za pomoc :)

#4 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 12:44

Witam ! Mam pytanie byłam na praktyce zawodowej 2 lata potem szefowa dała mi aneks z przedłużeniem już jako pracownikowi, pracuje tam 8 miesięcy na 1/4 etatu jaki jest mój okres wypowiedzenia

#5 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 12:47

na jaki okres zawarto z toba umowe o pracę?

#6 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 12:55

na czas nie określony

#7 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 13:00

1 m-c

#8 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 13:01

dziękuje )

#9 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 14 luty 2010 - 17:40

Witam, od 01.08.2009 do 07.01.2010. byłam zatrudniona na 1/2 etatu. Przeszłam od 08.01.2010. na 1/4 etatu, jaki jest mój okres wypowiedzenia? Proszę o pomoc w tej sprawie.

#10 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 14 luty 2010 - 21:02

Patrz komentarz nr 2.

#11 Guest_Michu

Guest_Michu
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 18:00

Witam. Mam takie pytanie. Jestem zatrudniony w firmie InPost na czas nieokreslony na 1/4 etatu od pazdziernika 2009r. Teraz chcialbym zlozyc wypowiedzenie. Jaki okres wypowiedzenia mnie obowiazuje?

#12 Guest_Edzia

Guest_Edzia
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 21:00

1 miesiąc

#13 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 21:02

- 2 tygodnie, gdy pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,– 1 miesiąc, gdy był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,– 3 miesiące, gdy był zatrudniony co najmniej 3 lata.

#14 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 21:05

do Edzi, nie znamy dokładnej daty zatrudnienia, więc nie można określić czy na pewno 1 miesiąc. Michu może jest zatrudniony od 15.10 i wtedy jest dwutygodniowy okres wypowiedzenia

#15 Guest_Oliwia

Guest_Oliwia
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2010 - 11:19

Witam mam pytanie Jestem zatrudniona na 1/4 etatu jako fryzjerka umowę mam zawartą od 2 listopada 2009 do 10 września 2010 jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia

#16 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2010 - 11:21

jesli masz zawartą klauzlę wypowiedzenia w umowie, to powinno to być dwa tyg. Jesli nie masz to tylko porozumeinie stron - w dowolnym momencie

#17 Guest_vifi

Guest_vifi
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:10

witam jestem zatrudniona w firmie od 01.08.2009 na 1/4 etatu na czas nieokreslony. jaki jest moj okres wypowiedzenia jesli na umowie nie ma nic o długosci okresu wypowiedzenia. pilnez góry dziekuje za pomoc

#18 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:14

odpowiedż pkt.13

#19 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:16

Okres wypowiedzenia umów na czas nieokreslony reguluje kodeks pracy:Art. 36. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony jest uzależniony odokresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

#20 Guest_vifi

Guest_vifi
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 13:03

a czy jeśli pracodawca wypłaca mi pieniądze z miesięcznym opóznieniem, poprostu musze sie prosic o moje pieniadze, moge rozwiazac umowę np jutro i ma to skutek natychnmiastowy tzn bez okresu wypowiedzenia, czy ze strony precodawcy jest to naruszenie praw pracownika?z góry wszystkim dziękuje za pomoc



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych