Skocz do zawartości

Wezwanie na komisję ZUS

wróć do serwisu Kadry 47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Megasat

Gość_Megasat
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 11:51

Witam,jestem na zasiłku chorobowym po ustaniu stosunku pracy. Jestem na nim już od półtora miesiąca i teraz spodziewam się, że dostanę z ZUSU wezwanie na komisję lekarską. Ile razy mogę n

#2 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 11:54

Jesli nie będzie sz przyjmował wezawań z ZUS, nie wypłacą ci zasiłku chorobowego. I już.

#3 Gość_Megasat

Gość_Megasat
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:04

no fakt jeszcze nie dostałem zasiłkuczyli jak tam się nie zjawie to nie dostanę pieniędzy?nawet za okres poprzedniego zwolnienia?czy wypłacą do momentu poprzedniego zwolnienia czy w ogóle?

#4 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:04

" Czy ZUS się może doczeoić ,że nie przyjmuję poleconych ?" . Na a jak sam sadzisz ? To ,że w zwolnieniu jest napisane ,że chory może chodzić nie oznacza przecież że może sobie brykać po mieście jak młody jelonek a tylko to,że może wyjśc z domu dla załatwienia waznych czynności życiowych typu udanie się na zabiegi rehabilitacyjne, wizytę kontrolną, do apteki , do sklepu po zakup podstawowych artykułów żywnościowych itp.

#5 Gość_Megasat

Gość_Megasat
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:13

a jak sprawa wygląda z wypłaceniem zasiłku?dostanę go czy dopiero kiedy przyjmę wezwanie na kontrolę?

#6 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:15

to zależy od wyniku badania i orzeczenia lekarza orzecznika , jeśli stwierdzi ,że zwolnienie zostało wydane prawidłowo zasiłek będzie wypłacony

#7 Gość_Megasat

Gość_Megasat
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:18

no tak, tylko chodzi mi o to, że ja nie za bardzo chciałbym się wstawić na tej komisji bo pewnie stwierdzą, że nic mi nie jest... i czy wtedy ZUS wypłaci zasiłek? czy muszę się wstawić żeby go otrzymać? co jeżeli nie przyjdę na komisję bo nie przyjąłem poleconego?

#8 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:21

Jeśli się nie stawisz na komisji, nie wypłacą ci zasiłku od dnia komisji prawdopodobnie. A WSTAWIĆ się możesz piwem, w pierwszym lepszym barze.

#9 Gość_Megasat

Gość_Megasat
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:23

czy wypłacą do dnia komisji a późniejsze dni dopiero jak przyjmę wezwanie i przyjdę na komisję tak?

#10 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:25

Jesli lekarz orzecznik na komisji stwierdzi, że symulujesz, to nie dostaniesz ani grosza.

#11 Gość_Megasat

Gość_Megasat
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:27

chyba troszkę się nie zrozumieliśmy.Mi głównie chodzi to czy dostanę jakieś pieniądze za termin : 20.04-18.05?bo dzisiaj dostałem polecony z ZUSU i go nie przyjąłem...czy dostanę je dopiero po komisji?

#12 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:28

No to umoczyłeś, kolego. Idź się wstawić :)

#13 Gość_Megasat

Gość_Megasat
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:31

hehe ...czyli mam rozumieć przez tą odpowiedź, że nic nie dostanę do momentu komisji tak?Mogłabyś mi prosto i rzeczowo odpowiedzieć:) bardzo bym prosiłJestem laikiem w tych sprawach... zwolnienie mam na bóle pleców...i w jaki sposób lekarz jest w stanie stwierdzić czy mnie bolą nadal czy też nie?przecież to moje plecy a nie jego:)

#14 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:38

Powiem ci tylko jedno - jesli listonosz wpisał, że "adrest odmówił przyjęcia" zgodnie z prawem traktuje się taką przesyłke jako doręczoną, z wszystkimi konsekwencjami.Kończę dyskusję(?) z tobą; jestem przeciwna oszustwom, za które wszysczy płacimy.

#15 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 12:49

jeśli lekarz orzecznik stwierdzi,że całe zwolnienie było "dęte" to nie dostaniesz ani grosza ani do dnia komisji ani potem bo cofnięte bedzie całe zwolnienie a nie w rozbiciu na : na okres do komisji i potem.

#16 Gość_Ann

Gość_Ann
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 20:08

hej megasat, jak się Twoja historia skończyła, bo jestem w podobnej i jestem ciekawa

#17 Gość_Iness

Gość_Iness
  • Goście

Napisano 25 maj 2010 - 18:40

czy to normalne ze z dnia na dzien dostaje wezwanie na komisje? Czyli wczoraj wysłali wezwanie na komisje dzisiaj je dostałam a jutro rano musze sie stawic na miejsce , czy to jest normalne? Nie wiem bo po raz pierwszy mam wezwanie.

#18 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 25 maj 2010 - 22:20

Jak najbardziej normalne.

#19 Gość_lucia

Gość_lucia
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2010 - 13:14

Mam pytanie moja mama odebrala moje wezwanie na komisie zus mam sie stawic za 2 dni ale nie dam rady bo jestem u meza za granica i czy dostane jeszcze jedno wezwanie na komisie zus

#20 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 12:26

nie, po prostu ZUS stwierdzi,że na komisję się nie stawiłaś

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych