Skocz do zawartości

Wysokość zasiłku macierzyńskiego

wróć do serwisu Kadry 66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Julia

Gość_Julia
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 14:31

Proszę o pomoc. Jestem w 4 miesiącu ciąży. Jeżeli będę miała zawolnienie lekarskie (:) np. na 1 m-c po czym wrócę do pracy aż do rozwiązania czy dużo stracę? Rozmawiam z koleżankami i r

#2 Gość_Ane

Gość_Ane
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 14:42

Napisz kiedy ewentualnie chciałabyś udać się na L-4 i na kiedy masz rozwiązanie. Tak łatwiej będzie ci wytłumaczyć.

#3 Gość_iw

Gość_iw
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 14:56

to nie prawda co mówia twoje koleżanki. Prawda jest że wysokość zasiłku wylicza sie z 12 miesięcy do tyłu, ale w przypadku gdybys była 1 miesiąc na L4 to pomija sie go wtedy w wyliczeniach. Poza tym nic nie stracisz, bo zwolnienie kobiet w ciąży płatne jest 100%

#4 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 15:29

To zależy czy Twoje wynagrodzenie z 12 m-cy jest zróżnicowane?Jeżeli przerwa między zasiłkami jest co najmniej 3 m-ce,to podstawy zasiłków się nie przelicza.

#5 Gość_Julia

Gość_Julia
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 15:41

Na tygodniowe zwolnienie chciałabym iść w grudniu. Podejrzewam też, że na 2 miesiące przed rozwiązaniem (raczej nie uda mi się wysiedzieć 8 godzin przed komputerem). Rozwiązanie planowane jest na 29.05.2009 r. Pensje mam zróżnicowaną (zmiana co kilka miesięcy). Od stycznia 2009 r. planowane są znaczne podwyżki.

#6 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 15:53

To może pracuj,myślę,"że dasz rade",życzę zdrowia,zdrowia i jeszcze raz zdrowia.

#7 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 19:42

na marginesie nie możesz pracować więcej niż 4 godz przed komputerem będąc w ciąży, i jest to zakaz bezwzględny

#8 Gość_Julia

Gość_Julia
  • Goście

Napisano 27 listopad 2008 - 09:46

Czy ktoś jeszcze potrafi mi pomóc?

#9 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 27 listopad 2008 - 10:04

Więcej pomóc nie można , sytuacja sama może się skomplikować i nici z planów.Jeżeli miedzy zwolnieniami nie ma przerwy 3 miesiące to podstawy chorobowego nie zmienia się , macierzyńskie też nie jest przeliczane jeżeli przed były zwolnienia chorobowe. Musi być 3 m-ce przerwy , żeby policzyć nową podstawę

#10 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 27 listopad 2008 - 10:09

jak pójdziesz wgrudniu na chorobowe to będzie średnia z 12 m-cy wstecz, i potem jak pójdziesz w marcu to będzie nadal ta sama stawka (pomimo podwyżki ,nie będzie ona uwzględniona w podstawie).Jak nie pójdziesz w grudniu tylko w marcu to 12 m-cy i bedzie uwzględniony styczeń i luty ale to będzie średnia z 12 m-cy.No i potem macierzyński bedzie płacony po tej samej stawce co chorobowy.

#11 Gość_Julia

Gość_Julia
  • Goście

Napisano 27 listopad 2008 - 11:16

Wniosek z tego taki, że najlepiej nie iść na zwolnienie i pracować do samego końca. Pytanie tylko czy się da...

#12 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 27 listopad 2008 - 11:20

na pewno na siłę tego nie rób bo zdrowie ważniejsze niż parę groszy, i w razie zagrożenia się nawet nie zastanawiaj

#13 Gość_Julia

Gość_Julia
  • Goście

Napisano 27 listopad 2008 - 11:26

Masz rację marg. Ważniejsze własne zdrowie i dzidzia. Pieniądze raz są a raz ich nie ma, tak to już jest.

#14 Gość_Pati

Gość_Pati
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2009 - 13:45

Bardzo prosze o pomoc i porade.Pracuje od maja 2009 ale przez 2 miesiące była to umowa zlecenie.Od lipca dostałam umowe na 2 lata na pół etatu. Natomiast od połowy listopada zostałam przeniesiona na cały etat (dostałam aneks do umowy). Zaszłam w ciażę i termin porodu mam na 10 czerwca 2010r.Mam pyt.1 Jeśli poszłabym na zwolnienie to i tak bede otrzymywać pensje ze stawki z pół etatu??a jak tak to z ilu miesięcy w stecz jest to liczone??Pytanie 2 jeśli nadal bede pracować(oczywiście do czasu na ile zdrowie mi na to pozwoli bo jest to po części praca fizyczna) to macierzyński skoro jest liczony z ostatnich 12 miesięcy to bede miała liczoną srednią poborów dalej z pół etatu i te kilka miesięcy które przepracuje na całym etacie?? Bo rozumiem że do średniej nie wlicza sie okres jak jestem na zwolnieniu??Bardzo prosze o pomoc.

#15 Gość_Ane

Gość_Ane
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2009 - 13:56

jeśli pójdziesz na zwolnienie lekarskie to podstawa do chorobowego wyliczona będzie z nowego etatu a więc z pełnego etatu. Okres zatrudnienia na pół etatu w tym przypadku nie wchodzi do żadnych podstaw chorobowych.

#16 Gość_Pati

Gość_Pati
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 14:56

dziękuje bardzo za odpowiedź. A jeśli chodzi o wyliczenie urlopu macierzyńskiego??to oba okresy sa wtedy brane pod uwage??ten z połowy etatu i z całego??tyle ile sobie teraz wypracuje na całym etatcie to tyle bede miała więcej na macierzyńskim??Prosze bardzo jeszcze o odpowiedź i z góry dziękuję

#17 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 22:24

witam, Pati macierzyński jest liczony tak samo jak chorobowe, czyli tylko z nowego etatu

#18 Gość_Ola

Gość_Ola
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 18:37

Drogie Panie, jesteście pewne,że podstawa będzie liczona z nowego etatu, a nie z 12 m-cy. Ja jestem nauczycielem, który zdobył kolejny stopień awansu i nacieszył się podwyżką, która się z tym wiąże przez 2 m-ce. Również myślałam,że będę miała wynagrodzenie takie jak po uzyskaniu tego stopnia awansu- a tu się okazało,że naliczą mi z 12 m-cy, czyli z 10 m-cy z mniejszymi zarobkami. Teraz jestem cały czas na zwolnieniu (od 3 m-ca ciąży) i też nie wiem jak będę miała naliczony zasiłek macierzyński- czy okres obecnego zwolnienia będzie brany pod uwagę,czy znów cofną się przy naliczaniu o tyle miesięcy wstecz- proporcjonalnie do miesięcy l4? Będę wdzięczna za podpowiedź.

#19 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 18:47

Potwierdzam to co napisały ~`Ane i ~`Kasia, w przypadku podwyższenia etatu zasiłek chorobowy oblicza się ze stawki wynagrodzenia wynikającej z nowego ,podwyższonego etatu.

#20 Gość_klaudia32

Gość_klaudia32
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 12:17

witam,gdy zaszlam w ciaze bylam na zasilku dla bezrobotnych,potem znalazlam zatrudnienie na umowe na czas nieokreslony,niestety klopoty z ciaza zmusily mnie po 1,5miesiacu do przejscia na L4 i pewnie będę na nim do konca ciazy czyli do konca marca.moje pytanie to-jak wylicza mi urlop macierzynski,tzn ile pieniazkow mam sie spodziewac skoro moja pensja z tej pracy wynosila 1276zl a zasilek z UP -jakies 400zl.bardzo prosze o odpowiedz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych