Skocz do zawartości


swiadectwo pracy - okresy nieskładkowe - ...


wróć do serwisu Kadry 54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mloda

Gość_mloda
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 13:36

Prosze o pomoc. Czy okres pobierania zasilku chorobowego w wys. 100% (chorobowe w okresie ciąży)jest zaliczane o okresu nieskładkowego?I co z okresem macierzyńskim...nie wykazuje tego na świa

#2 Gość_Ane

Gość_Ane
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 13:55

Czas zwolnień lekarskich - wynagrodzenia za chorobę/zasiłków chorobowych wykazujesz w okr nieskładkowych w św. pracy, nie ujmujesz zasiłku macierzyńskiego.

#3 Gość_mloda

Gość_mloda
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 14:00

dziekuje:)

#4 Gość_mloda

Gość_mloda
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 14:47

a jeszcze pytanko.Jak jest choroba to wpisuje CHOROBA...a jak płacone chorobowe w wys.100% z zw. z ciąza to jak wpisac, zeby bylo czytelnie?

#5 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 14:55

Zwolnienie lekarskie to zwolnienie lekarskie, nie wpisujesz, że było w trakcie ciąży i płatne 100%, to nie ma znaczenia.

#6 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 15:00

Mam problem z moim własnym świadectwem pracy z ostatniej pracy, z której odeszłam jako ostatnia, bo niestety firma zbankrutowała,. Byłam zmuszona wystawić sobie sama świadectwo pracy, bo kadrowa dawno już odeszła z firmy, a ponieważ mam małe doświadczenie, nie jestem pewna czy zrobiłam to dobrze. Mam wątpliwości ad. mojego chorobowego, którego łącznie było 34 dni. Gdzie powinnam to wpisać???Rozumię, że 33 dni do podpunktu wynagrodzenia przewidz. w art.92 Kodeksu pracy??A co z tym jednym dniem, który wypłacił mi ZUS, gdzie go umieścić??

#7 Gość_Ane

Gość_Ane
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 15:15

Liczbę 33 dni chorobowego wpisałaś poprawnie w pkt o wynagrodzeniu art. 92 Kp, i w okr nieskładkowych powinnaś wypisać wszystkie okr zwolnień lekarskich - te do 33 dni jako wynagrodzenie za chorobę i to z 34 dnia jako zasiłek chorobowy.

#8 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 15:30

czy ktoś mi może pomóc????????

#9 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 15:51

dzięki za pomoc, nie odświeżyłam strony, nie widziałam odp.

#10 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 16:01

nawiązując do powyższej rady, czy w okr nieskładkowych konieczne jest wypisywanie wszystkich okresów zwolnien lekarskich jako wynagrodz. za chorobę, czy można się bez tego obejść i wpisać w tym punkcie tylko te dni jako zasiłek chorobowy??

#11 Gość_Jewka

Gość_Jewka
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 16:12

w kt 4.10 wszystkie okresy zwolnień lekarskich

#12 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 16:24

jeśli więc w m-cu były dwa zwolnienia, bez przerwy, tzn. jedno po drugim, to wpisuje je łącznie jako jeden okres, tak??

#13 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 16:25

Ja wpisuję wszystkie osobno - tak jak na zwolnieniu, nie łączę

#14 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 16:32

dzięki wielkie w takim razie.Pozdrawiam

#15 Gość_adi

Gość_adi
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 17:01

mam pyt. czy jeśli rozwiązuję umowę za porozumieniem stron, to muszę umieszczać nr paragrafu na świadectwie pracy, czy wystarczy nr art.

#16 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 20:31

musisz dać też paragraf bo art dotyczy różnych sposobów.

#17 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 16:45

mam pytanie: zatem okres przebywania w czasie ciąży na zwolnieniu lek. (te 33 dni które płaci pracodawca) są jeszcze składkowe?. powyżej tych dni (kiedy już zasiłek w czasie ciąży płaci zus) to okres nieskładkowy, tak? a jak jest z macierzyńskim? to też okres nieskładkowy? czy jednak pracodawca płaci za mnie składki? u mnie w pracy księgowa twierdzi że nie! prosze pomocy! bo sie gubię dzięki!

#18 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 19:31

każde chorobowe są okresem nieskładkowym i te z 33 i te z zasiłków.Macierzyński jest okresem składkowym - wprawdzie nie odprowadza się bezpośrednio składek ale ujmuje się w deklaracjach RCA i płaci budżet państwa

#19 Gość_tola

Gość_tola
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 16:10

A co z okresem, gdy pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim z tyt. wypadku przy pracy. ZUS wypłacił świadczenie.

#20 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 16:22

jak było to w okresie zatrudnienia ujmujesz w okresach nieskładkowych



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy