Skocz do zawartości

Zaświadczenie do dodatku mieszkaniowego (...

wróć do serwisu Kadry 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_MM

Gość_MM
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:14

Błagam pomóżcie... Zawsze wystawiałam zaświadczenia komputerowe a teraz przyniósł mi pracownik do wypełnienia zaświadczenie do dodatku mieszkaniowego i nie jest ono dla mnie zbyt jasne...Ma

#2 Gość_Jewka

Gość_Jewka
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:26

za dany miesiąc tzn w twoim przypadku wypłacone 3 lipca. Przychód-płaca brutto minus sk ładki społeczne- ponoszone przez pracownika tj emer.,rent.chor. iskł. zdr. ale w części potrąconej z wynagrodzenia (pozostała jest potrącona z podatku a o podatku nic nie pisze w twoich rubrykach), minus koszty jak napisałaś i to będzie dochód. Nie wyjdzie płaca netto bo nie odejmujesz podatku to raz, jakieś skłądki na ubezpieczenie na życie, ew. pożyczki z ZFŚS

#3 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:30

brutto-składki-podatek= dochód, dotyczy m-ca poprzedzającego wystawienie, a zatem np. w sierpniu za lipiec

#4 Gość_Jewka

Gość_Jewka
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:35

Anna ale MM nie ma rubryki podatku to dlaczego ma go odjąć - wzór w jej przypadku jest inny

#5 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:38

dobrze Ci wyjdzie to nie będzie kwota netto, pewnie masz tak brutto - składki zus(chorobowe rentowe, emerytalne, - koszty uzyskania przychodui wyjdzie Ci kwota netto plus podatek plus skłądka zdrowotna

#6 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:46

magda ma rację, też się spotkałam z takim drukiem

#7 Gość_MM

Gość_MM
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:54

Niestety nie wychodzi mi tak jak piszecie...:-(Od Brutto odejmuję składki zus (chorobowe, emerytalne, rentowe- strona pracownika)- koszty 111,25 i jak do tego dodam składkę zdrowotną (podatku nie mam, bo zdrowotna jest do wysokości podatku) to mi wychodzi za mało...

#8 Gość_MM

Gość_MM
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 13:06

No dobrze ale wlaściwie czy wychodzi, czy nie to już nieistotne...;-)Czyli wpisuję brutto, w skladkach wpisuję po stronie pracownika (tylko ze zdrowotnym? ale zrozumialam, że bez...), koszty 111,25 i jak poodejmuję to wpisuję w dochód, tak?Błagam o potwierdzenie lub zaprzeczenie.I dziękuję za wypowiedzi

#9 Gość_Jewka

Gość_Jewka
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 13:08

w składkach też zdrowotna (1,5 %) ta część którą potrącach bezpośrednio z wynagrodzenia ale tak ogólnie to dobrze myślisz

#10 Gość_MM

Gość_MM
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 13:21

Dziękuję bardzo.I czyli dochód wyjdzie niższy niż płaca netto i tak ma być?

#11 Gość_MM

Gość_MM
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 13:33

Tylko, ze dochód wychodzi dużo niższy (o cale te 111,25 zł- nie wiem czy to ma znaczenie ale pracownik jest na 5/8 etatu i ma niewielkie pieniądze, a przy odjęciu tych kosztów to już w ogóle 300 z kawałkiem...) i to jest prawidlowo? Przepraszam, że tyle razy sie upewniam ale dla mnie jest to co najmniej dziwne. Nie bardzo mogę pojąć po co komu takie zaświadczenie...

#12 Gość_nika

Gość_nika
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 13:39

Zaświadczenie jest dobrze kwota dochodu na tym zaświadczeniu bedzie niższa. I słusznie bo wówczas większy bedzie dodatek mieszkaniowy i po to tylko im potrzebne takie rozbicie tych wszystkich składników.

#13 Gość_TM

Gość_TM
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 13:50

Ja też mam takie zaświadczenia i nie przejmuje sie bo wpisuje tylko to co chcą tzn przychód- czyli brutto,skł.Zus (emer.rent.chor.) k.uzyskania i nic poza tym.

#14 Gość_MM

Gość_MM
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 13:57

Wielkie dzięki za odpowiedzi i sorki za upierdliwość :-).Pozdrawiam

#15 Gość_MONIKA

Gość_MONIKA
  • Goście

Napisano 14 październik 2010 - 13:39

TM ma rację i tak wypisane zaświadczenie jest poprawne

#16 Gość_monia

Gość_monia
  • Goście

Napisano 14 październik 2010 - 20:21

Z praktyki: W "przychód" wpisujesz wynagrodzenie brutto, w "składki na ubezpieczenie społeczne" tylko te skladki po stronie pracownika, nie wpisujesz zdrowotnych, w "KUP" wpisujesz odpowiednie koszty. "Dochód" to przychód minus składki i minus KUP. Dochód nie ma nic wspólnego z wynagrodzeniem netto.Wpisujesz wynagrodzenie z "trzech ostatnich miesięcy" tzn. to co faktycznie wypłaciłaś w tych 3 miesiącach, nie ma znaczenia za jakie miesiące to wynagrodzenie czy za miesiac aktualny czy wcześniejszy. l

#17 Gość_bogdanek

Gość_bogdanek
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 21:05

czy skladki zdrowotne odlicza się

#18 Gość_Monia

Gość_Monia
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 23:26

Składki zdrowotnej nie bierzesz pod uwagę tylko społeczne po stronie pracownika.

#19 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 15:04

Cześć. Mam takie pytanie. Jaki dokument jeszcze potrzebuje aby złożyć wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego?Mam zaświadczenie o dochodach z ostatnich trzech miesięcy. I zaświadczenie o zasiłku rodzinnym. Jedna Pani powiedziała, że potrzebny jakiś anex ( chyba chodziło o łączną kwotę wydatków na mieszkanie za ostatni miesiąc)

#20 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 15:09

a może jest jeszcze potrzebne zaświadczenie o dochodach gospodarstwa domowego?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy