Skocz do zawartości

ciągłość zwolnienia lekarskiego

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6394 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 sierpień 2013 - 18:16

Skoro jesteś nadal zatrudniona na umowę o pracę,brak zwolnienia na sobotę i niedzielę nie stanowi problemu.Po prostu za te dni nie będziesz miała zapłacone.Problem stanowi taka przerwa przy zasiłku chorobowym po ustaniu zatrudnienia.Zwolnienie lekarskie w takim przypadku musi być wystawiane bez żadnej przerwy nawet w sobotę i niedzielę do końca choroby.

#22 Gość_G_B

Gość_G_B
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 19:46

Bardzo dziękuję!

#23 Gość_Iza

Gość_Iza
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2013 - 13:48

Mam pyt. jestem na długim L4 które było na 29 dni pozniej był weekend i kolejne zwolnienie dostałam od lekarza od poniedziałku zamiast od soboty,czyli jest 2dni przerwy. Moje pyt jest takie,czy jeżeli mam te 2dni przerwy w zwolnieniu,czy musze wyknywać badania kontrolne u lekarza medycyny pracy ? prosze o odp :)

#24 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2901 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 13:53

Jeśli byłaś chora powyżej 30 dni musisz mieć badania lekarski

#25 Gość_Mateusz90

Gość_Mateusz90
  • Goście

Napisano 09 październik 2013 - 16:48

Witam. Byłem tydzień ( do poniedziałku) na zwolnieniu lekarskich.  Niestety dalej się źle czułem i we wtorek nie poszedłem do pracy. Do lekarza poszedłem następnego dnia w środę ale pani w rejestracji powiedziała że nie ma już numerków. I mam numerek na czwartek. Czy lekarz może mi napisać zwolnienie dwa dni wstecz (za wtorek i środę)?? Dziękuję za odpowiedź.

#26 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6394 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 październik 2013 - 18:45

Jeżeli lekarz stwierdzi,że nadal jesteś chory i uzna,że przedłużenie zwolnienia lekarskiego jest zasadne,to może wystawić je wstecz na 2 dni.Mogłeś przecież poprosić pracodawcę o urlop na żądanie nie mając pewności,że dostaniesz się na wizytę u lekarza.

#27 Gość_EWA

Gość_EWA
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 00:48

Witam bardzo przepraszam i proszę o odpowiedz, w miare szybką choć nie liczę na odpowiedz udzieloną od razu. Nurtuje mnie pytanie, jak powinna wyglądać pensja po zwolnieniu L4, już objaśniam: na umowie mam 1,600zł, z czego na rękę otrzymuję 1,180zł w grudniu 2013 roku przebywałam na zwolnieniu lekarskim od 4 do 7 grudnia czyli od środy do soboty, potem wróciłam do pracy, następnie od 19 do 31 miałam ciągłość zwolnienia L4, w tym zwolnieniu wypadały dwa weekendy oraz dwa dni świąt, dodatkowo odciągnięto mi 104zł podatku za bony świąteczne w kwocie 550zł które otrzymaliśmy, proszę mi powiedzieć ( rozpisać w miare przejżyście ), jak powinna prawidłowo wyglądać pensja po wszystkich obliczeniach?, czy pracodawca powinien zapłacić za weekendy oraz święta, które obejmowała ciągłość zwolnienia? Po moich obliczeniach, wychodzi na to że pracodawca zapłacił normalną dniówkę za święta oraz weekend, Czy przy zwolnieniu L4 z ciągłością, łączącą święta i weekendy, kwota nie powinna się różnić?

#28 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6394 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 styczeń 2014 - 03:35

Na wstępie  zaznaczę,że zasiłek chorobowy wypłaca się za każdy dzień choroby w jednakowej wysokości nie ma to znaczenia,czy jest to dzień świąteczny czy powszedni.Zasiłek chorobowy otrzymuje się w niższej wysokości niż wynagrodzenie za pracę,ponieważ jest to 80% nie wynagrodzenia tylko obliczonej podstawy zasiłku chorobowego.Zasiłek chorobowy za jeden dzień choroby przy wynagrodzeniu minimalnym z 2013 roku (1600 zł) wynosi 36 zł 82 gr brutto.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych