Skocz do zawartości

3/4 etatu. dopełnienie etatu? jak to jest?

wróć do serwisu Kadry 38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_eMKa

Gość_eMKa
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 10:29

witamszukam odpowiedzi i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi...chodzi mi o to:na umowie o prace mam takie dane:wymiar czasu pracy: 75%wynagrodzenie miesięczne bedzie wynosiło: 833zł br

#2 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 12:28

masz rację, to nielogiczne, wg mnie pracodawca musi to zmienić, skoro masz 3/4 etatu to jest mniej godzin do przepracowania

#3 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 12:34

Umowa o pracę jest na 3/4 etatu a w informacji masz zapis o obowiązującej pracownika dobowej i tygodniowej normie czasu pracy - norma wynosi 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin na tydzień. Wobec tego w pisemnej informacji o warunkach zatrudnienia pracownikowi zatrudnionemu na część etatu podaje się wymienioną podstawową normę czasu pracy a nie jego konkretny wymiar czasu pracy. Indywidulalny czas pracy jest zawarty harmonogramie.

#4 Gość_eMKa

Gość_eMKa
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 12:43

ale ja jestem zmuszony do tego aby przyjść w ten dzień do pracy... nie mogę wziąć urlopu ani urlopu na żądanie... w polsce pełen etat to 160/168 godzin a ja mam 3/4 czyli 120h a reszta godzin powinna być pracowana jesli ja mam na to czas i jeśli się sam na to zgadzam... ale pytam bo może nie mam racji? podam przykład...student zatrudnia się w restauracji... zatrudnia się na 1/2 etatu. po co to robi? po to żeby mieć więcej czasu na naukę.i teraz wyobraźmy sobie że ten student jest zmuszany do tego żeby i tak pracować 160h w miesiącu... czy to jest w naszym prawie jakoś wyjaśnione... jest to firma która zatrudnia kilka tysięcy osób więc przypadek to nie jest ;)

#5 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 12:52

czy w umowie o pracę jest zapis o dopuszczalnej ilości godzin przy niepełnym etacie?

#6 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 12:59

w umowie o prace w iformacjach dodatkowych podaje się , ze praca pow. 8 godz. dziennie i przecietnie 40 godz. tyg. jest pracą w godz. nadliczbowych.Oznacza to ze jeżeli twój dzień pracy wyniesie 8 godz.to nie bedziesz miał zapłacone za godz. nadliczbowe, gdyz praca w godz. nadliczbowych liczona jest od 9 godz. pracy , podobnie z tyg. czassem pracy.

#7 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 13:01

nie będziesz maiał zapłaconego dodatku za godz. nadlicznowe , tylko samo wynagrodzenie za ten czas, ani nie otrzymasz dodatkowego czasu wolnego, gdyż te 2 godz. nie sa pracą w godz. nadliczbowych.

#8 Gość_eMKa

Gość_eMKa
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 17:28

przyjmijmy że jest luty 2008. miesiąc ma 20dni pracujących. 0,75 x 20dni = 15 dni pracujących dla pracownika zatrudnionego na 3/4etatu czy tak? teraz biorąc pod uwage moją umowę i to co Wam napisałem mam prawo nie przyjść 5 dni w tym miesiącu do pracy?

#9 Gość_eMKa

Gość_eMKa
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 17:33

podkreślam że w moim grafiku jest zaznaczonych 5 dni "wolnych od pracy w ramach 3/4 etatu"

#10 Gość_Blanka 35

Gość_Blanka 35
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2008 - 14:24

Jesteś zatrudniony na 3/4 etatu, obowiązujązuje cię praca zgodna z grafikiem pracy, skoro masz wolny jeden dzień w grafiku masz prawo w tym dniu nie przyjść do pracy i pracodawca nie może ci wstawić w tym dniu "N". Godziny nadliczbowe liczy ci się po przekroczeniu 8-smiu dodzin dziennie lub 40 godzin tygodniowo.Jeśli przychodzisz do pracy w środę to poprostu dorabiasz do pełnego etatu. jeśli w jednym tygodniu pracujesz w środę i dodatkowo przyjdziesz w sobotę to dopiero za sobotę będziesz miał zapłacone nadgodziny 100%

#11 Gość_Sisim`

Gość_Sisim`
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2008 - 14:52

Nie wiem czy ktoś jeszcze czyta ten wątek, ale mam pytanko: Jak płacą Tobie za te dopełnienie etatu? Możliwe, że w tej samej firmie pracujemy ;-) U mnie jeśli masz 1500 zł na 3/4 etatu to pracując cały etat nie dostaniesz 2000 zł!Bo te dopełnienia inaczej płacą, a prawie nikt o tym nie wie.

#12 Gość_Sisim

Gość_Sisim
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2008 - 14:54

Update: U nas w firmie jeśli trzeba przyjść w ten wolny dzień to również nie można wziąść nawet urlopu na żądanie ponieważ jest to dzień wolny! Jedynie chorobowe! W innym przypadku trzeba przyjść i koniec!

#13 Gość_Ewelka

Gość_Ewelka
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2008 - 15:29

u mnie w firmie jest tak że : osoby zatrudnione na niepełny etat mogą w tygodniu dopracować do 39 godzin... te godziny wypracowane ponad etat mają płaconą normalna dniówkę (nie 50 % i nie 100 % )

#14 Gość_xxx

Gość_xxx
  • Goście

Napisano 08 październik 2008 - 13:00

również pracuje w takiej firmie"J...L" na takiej samej umowie, i jestem zmuszany do przyjscia w dzien wyzaczony jako dodatkowy dzień wolny od pracy. chociaż raz nieswiadomie zdażyło mi sie nie przyjsc w ten dzien, chcialem wzic urlop na zadanie zadzwonilem do firmy i mi powiedziano ze nie moge wziac urlopu bo to jest dzien wolny na 3/4 ustalony w kalendarzy przez firme, nie poszedlem do pracy i nie mialem z tego powodu zadnych nieprzyjemnych konsekwencji typu nieusprawiedliwiony dzien poniewaz podobno nie moga czegos takiego wystawic. czy ktos moze tak konkretnie wytlumaczyc jak to jest z tymi dniami dodatkowymi, bo mi sie wydaje ze skoro firma podpisuje ze mna umowe na 3/4 etatu i wyzacza kalendarz w ktorym sa dni dodatkowe wolne od pracy to chyba jest swiadoma tego i powinna sie z tym liczyc ze pracownika moze w ten dzien nie byc. moze np. dorabac sobie ta 1/4 etatu gdzie indziej. skoro i tak mam wypracowywac cały etat to czy nie powinienem miec umowy na caly etat

#15 Gość_olek

Gość_olek
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 21:05

Pracuję na 3/4 etatu. W umowie na okres próbny mam zaznaczone, że w poniedziałek nie pracuję, od wtorku do piatku pracuje po 7,5 godz dziennie. Moja kierowniczka poinformowała mnie że poniewaz w listopadzie wypada dzień wolny to pracownicy odbieraja sobie ten dzień w dniu 14 listopada i ja jako 3/4 etatowiec powinienem jeszcze odrobic 2 godz. Ponieważ cały dzień (14 listopad) to 8 godz. a mnie dotyczy 6 godzin, więc mam 2 godz do odpracowania. Wydaje mi sie że cos jest nie tak i nie powinienem odrabiać żadnych godzin. Czy może znacie interpretacje jak powinno byc?

#16 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 21:14

Wymiar czasu pracy dla pracownika zatrudnionego na 3/ 4 etatu w miesiącu XI wynosi 108 godzin, więc w jaki sposób Ty masz przepracować dodatkowo 2 godziny więcej. Kierowniczka powinna zapoznać się z kp., w przeciwnym wypadku będzie musiała naliczyć wynagrodzenie za 2 godziny nadliczbowe albo godziny do odbioru.

#17 Gość_mania82

Gość_mania82
  • Goście

Napisano 12 listopad 2008 - 22:28

mam pytanko.niedawno zaczelam prace i szef chce mi dac na 1 miesiac umowe zlecenie a na drugi m-c umowe na 1/2 etatu a nastepne miesiace byc moze na 3/4 etatu.codziennie pracuje po 7 godz dziennie i czy ta umowa na 3/4 bedzie odpowiednia?

#18 Gość_krycha

Gość_krycha
  • Goście

Napisano 12 listopad 2008 - 23:05

praca po 7 godz dziennie /przez 5 dni w tygodniu/ to 7/8 etatu

#19 Gość_mania82

Gość_mania82
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 11:02

dziekuje za odpowiedz tylko nie napisalam jeszcze jednego ze pracuje od poniedzialku do piatku po 7 godz a w sobote 6.5 godz.a niedziele wolne.pozatym jeszcze nie dal mi tej umowy zlecenie czy moze mnie probowac mnie oszukac np:z data?

#20 Gość_meg

Gość_meg
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 14:59

Prosze Was o pomoc,gdyż mam pewien problem.Mam umowe na 3/4 etatu i pracuję 8 godzin dziennie. Raz w miesiącu mam dyżur 6 godz, które były płatne 100%.W ostatnim miesiącu miałam jeden dzień urlopu, wiem że płaca mi tylko za 6godz, ale zamiast 6-100% płatnych godzin(dyżur) dostałam tylko 4. W odpowiedzi dostałam informację że jestem tak jakby cało etatowcem i musieli mi zabrac 2 godz-100% płatne żeby dobić mi do mojej miesięcznej normy,a ja mam umowe na 3/4 i normę swoja wyrabiam. Takie traktoewanie dotyczy tylko osób zatrudnionych na 3/4. Prosze o pomoc.Wiecie cos na ten temat???Czy kodeks pracy mówi cos na ten temat???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych