Skocz do zawartości

Jak obliczyć rotacje pracowników w firmie?

wróć do serwisu Kadry 44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 10:13

Mam wielka prośbę o konkretny wzór czy wskazówki jak obliczyc współczynnik rotacji w firmie, który wyrażałby stan z odejściami pracowników i nowymi zatrudnieniami. Pojęcie rotacji pojawia

#2 Gość_Misiek

Gość_Misiek
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 14:21

Ja licze na koński rozum np rotacja zatrudnionych od stanu na poczatek meisiaca odejmuje stan na koniec i już wiem ile mi ubyło a ile przybyło. Analogicznie ze zwolmionymi.Nigdy się nikt do mnie o to nie przyczepił.

#3 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 14:30

"Analogicznie ze zwolmionymi" - to znaczy jak?

#4 Gość_ea

Gość_ea
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 14:53

a czy coś takiego trzeba wogóle liczyć?

#5 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 14:58

ea, nie przejmuj się, nie trzeba. Bardzo bym chciała, żeby Misiek wytłumaczyła, tak na koński rozum, jak liczy tych zwolnionych "analogicznie" do stanu zatrudnienia, bo bardzo mnie to intryguje :) a podejrzewam, że po prostu nie rozumie, o to jest rotacja.

#6 Gość_Misiek

Gość_Misiek
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 15:01

Tak samo jaz zatrudnionymi stan na poczatek badanego okresu minus koncowy. np zatrudnieni na 01,01,2008 = 1000 osóbzatrudnieni na 31,12,2008 = 750już wiem żę w ciagu roku zatrudnionych ubyło mi 250. nio a potem jak chce aby było bardziej kompleksowo zamieniam liczby na procety i wszyscy analitycy w firmie mnie kochają :)dasz radę pozdrawiam

#7 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 15:08

Misiek, ty naprawdę nie rozumiesz, co to jest rotacja. Ironii też nie dostrzegasz.

#8 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 10:59

Dzieki za uwagi, ale szczerze mówiąc miałam nadzieję na jakis wzór - skąd firmy biorą wskaźnik np. 5 % rotacja, hm?

#9 Gość_pokrzywa zielona

Gość_pokrzywa zielona
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 11:04

Mam coś takiego:4) analiza fluktuacji kadr:• wskaźnik przyjęć N - liczba przyjętych w danym okresie liczba pracowników w ostatnim dniu poprzedniego okresu• wskaźnik zwolnień O - liczba zwolnionych w danym okresie• wskaźnik wymiany liczba osób wymienionych na stanowiskach (mniejsza liczba z przyjęć lub zwolnień)• wskaźnik ruchu ogólnego• wskaźnik zwolnień niepożądanych 100 zwolnienia niepożądane (na własną prośbę, porzucenia, z winy pracownika)• analiza przyczyn fluktuacji pracowników

#10 Gość_pokrzywa zielona

Gość_pokrzywa zielona
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 11:06

sorry, wywaliło wzory, daj maila.

#11 Gość_lato2008

Gość_lato2008
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2008 - 12:26

Witam Pokrzywo Zielona,bardzo ciekawe wskaźniki, czy też mogłabym je otrzymać na maila?

#12 Gość_pokrzywa zielona

Gość_pokrzywa zielona
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 12:00

to podaj maila))

#13 Gość_zainteresowana

Gość_zainteresowana
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:57

Pokrzywo Zielona ! Ja też poproszę o wzór na rotację, bo temat na czasie.

#14 Gość_adam

Gość_adam
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2008 - 07:38

ja też proszę o te wzoryadam.opalacz@gmail.com

#15 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 10:32

Witam Wszystkich!Pokrzywo Zielona - bardzo proszę o przesłanie wskaźników rotacji na maila:kasia1p@wp.plbedę bardzo wdzięczna - bo w mojej firmie też jest to temat baaaardzo na czasie (a nawet na wczoraj!)dzieki wielkie i pozdrawiam serdecznie

#16 Gość_Prokurent

Gość_Prokurent
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 12:47

Czy ja też moge dostać taki wzórpiosro@op.plpozdrawiam

#17 Gość_Michał C

Gość_Michał C
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2008 - 17:33

Pokrzywo Zielona jak możesz to podeślij wzorek dla mnieswistaczek@gmail.comJa do tej pory liczę w ten sposób - rotacja w skali miesiącaRotacja = liczba zwolnionych w danym miesiącu dzielona przez liczbę zatrudnionych na koniec danego miesiąca (bez tych zwolnionych) pomnożone przez 12 misięcy oraz razy 100%Dzięki i pozdrawiamP

#18 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2008 - 22:46

Czy naprawdę nie rozumiecie różnicy między rotacją a fluktuacją kadr?!!

#19 Gość_1ewik

Gość_1ewik
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2008 - 19:53

Kto zna wzór na obliczenie fluktuacji kadr???Pilne mój mail ewa.osmolska@lekkerland.pl

#20 Gość_ewka

Gość_ewka
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2008 - 00:40

Witam. Mam prośbę do Pokrzywki zielonej (lub kogoś kto otrzymał te wskaźniki) o przesłanie mi na mail wskaźników rotacji. nowakew@interia.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy