Skocz do zawartości

ilość dni opieki nad dzieckiem zdrowym i...

wróć do serwisu Kadry 211 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Gosik_77

Gość_Gosik_77
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2008 - 23:00

Witam mam pytanie ilość dni przypadająca na opiekę nad dzieckiem zdrowym i chorym w sumie wynosi 60 ile z tych dni jest na dziecko zdrowe a ile na chore?Z góry dziękuję za odpowiedź

#2 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2008 - 00:01

Zasiłek opiekuńczy w wymiarze 60 dni w ciągu roku kalendarzowego przysługuje z tytułu sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat oraz nad chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat.Łącznie okres pobierania zasiłku opiekuńczego z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat, chorym dzieckiem oraz innym chorym członkiem rodziny nie może przekroczyć 60 dni w roku kalendarzowym. W tym limicie mieści się również okres 14 dni, za który przysługuje zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad chorymi dziećmi, które ukończyły 14 lat, i innymi chorymi członkami rodziny.

#3 Gość_Gosik_77

Gość_Gosik_77
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2008 - 13:43

ok rozumiem tylko nadal nie wiem ile dni jest na zdrowe a ile na chore czy te 14 dni jest wyłącznie na chore?czy mogę wziąść 60 dni na zdrowe jak to rozumieć?

#4 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2008 - 20:26

do 14 dni w roku, to jest opieka nad chorym dzieckiem pow. 14 lat lub innym członkiem rodziny, a 60 dni to tak jak pisałam opieka nad chorym (do 14 lat) i zdrowym dzieckiem (do 8 lat) i tak jak pisałam wyżej w limit 60 dni liczy wszystko. Możesz wykorzystać tylko na zdrowe dziecko -60 dni ( zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko w przypadku: nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, przy czym za nieprzewidziane zamknięcie tych placówek uważa się takie, o którym pracownik został powiadomiony w terminie krótszym niż 7 dni przed dniem ich zamknięcia,porodu lub choroby małżonka pracownika, stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli stan zdrowia małżonka uniemożliwia mu sprawowanie opieki).pobytu małżonka pracownika, stale opiekującego się dzieckiem, w zamkniętym zakładzie opieki zdrowotnej.

#5 Gość_agnieszka

Gość_agnieszka
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2008 - 14:12

ja byłam do nie dawna na urlopie macierzyńskim do 11 marca i teraz jest na zaległym urlopie wypoczynkowym i wczoraj byłam ze starszym synkiem 6 lat u lekarza i dostałam na niego opieke poniewaz jest astmatykiem i ciezko to znosi.czy ja moge oddac to L4 do mnie do pracy,przerywając wówczas urop wiedząc ze do pracy po jego zakończeniu nie wróce poniewaz przechodze na urlop wychowawczy na 2 lata.Czy ja moge przerwac ten urlop i moge jezeli jadzie taka potrzeba wykorzystac nawet 60dni tej opieki bo w tym roku jeszcze nie korzystałam z opieki wogóle?a jezeli skonczy mi sie opieki to bede mogła wykorzystać resztę przerwanego urlopu i potym przejść na urlop wychowawczy?a czy urlop wychowawczy dla samotnej matki jest większy niz normalnie czyli ok.400zl?bardzo prosze o odpowiedz.pozdrawiam.

#6 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2008 - 14:25

60 dni opieki możesz wykorzystać , jezeli dostaniesz od lekarza .Urlop wychowawczy dla osób samotnych jest dłuższy i wynosi więcej ale nie wiem dokładnie ile

#7 Gość_mariusz

Gość_mariusz
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2008 - 14:33

nalezy mi sie 60 dni urlopu na zdrowym dzieckiem jezeli dziewczyna jest chora i nieda rad ysie opiekowac

#8 Gość_mariusz

Gość_mariusz
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2008 - 14:34

prosze o odpowiedziec

#9 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2008 - 22:47

To jak zrobić by byc zgodny z litera prawa jeśli : 2 dzieci jest powyżej 8 roku życia a matka jest w szpitalu , co ma zrobic ojciec dzieci ?porzucic prace? Przeciez to jest chore prawo . Co z dziećmi w takim przypadku , które musza isc do szkoły , trzeba je przygotować , dać jeść (wiek 9 - 10 lat)? co w takim przypadku? Ma je ulica wychowywać???

#10 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2008 - 22:58

Można; wykorzystać urlop wypoczynkowy, bezpłatny, zwolnienie lekarskie, pomoc sąsiedzka, dziadkowie, etc. Możliwości jest dużo, nie ma sytuacji bez wyjścia.

#11 Gość_ron

Gość_ron
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2008 - 20:43

to w takim razie jaka jest różnica pomiędzy L4 na chore dziecko, a opieka na chore dziecko? Wg mnie nie ma w ogóle...Idąc dalej trochę przekombinowane prawo bo z dni wolnych na opiekę można korzystać wg wcześniejszych interpretacji dopiero kiedy jest jakaś epidemia w przedszkolu lub drugi rodzic jest na porodówce(!) bo jak ojciec jest chory to matka da radę...

#12 Gość_christ74

Gość_christ74
  • Goście

Napisano 05 październik 2008 - 22:17

co zrobic dziecko z matka wszpitalu.a w domu jeszcze 8i 12 lat

#13 Gość_mona

Gość_mona
  • Goście

Napisano 29 październik 2008 - 08:21

czy każde z rodziców może brac opieke na chore dziecko i czy liczy sie razem ilośc dni w w opieki.

#14 Gość_Paulina

Gość_Paulina
  • Goście

Napisano 15 listopad 2008 - 08:48

jezeli jest to moja pierwsza praca ,mam dziecko3letnie ,umowa na 3 mies. to ile dni opieki mi przysluguje?

#15 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 15 listopad 2008 - 11:33

jeżeli chodzi o art 188 KP należą się 2 dni na zdrowe dziecko, a zasiłek opiekuńczy 60 dni w roku kalendazrowym

#16 Gość_ZUza

Gość_ZUza
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2008 - 22:01

Czy oswiadczenie składane przez pracownika musi byc przekladane co roku nowe czy obowiazuje jedno na 14 lat.Chodzi mi o to ze jak jedno z rodziców zlozy raz to obowiazywac bedzie do 14 roku zycia dziecka i tylko dla jednego rodzica czy mozna zmienic opieke na drugiego rodzica w roku nastepnym.

#17 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2008 - 22:24

można zmienic ,może brac po jednym dniu każde z rodziców

#18 Gość_ZUza

Gość_ZUza
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 19:45

Witam slyszalam ze mozna uzyskac ulgi podatkowe na dziecko co trzeba spelnic aby tak ulge otrzymac

#19 Gość_Damian

Gość_Damian
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2008 - 22:00

Witam mam chore dziecko 9 mieśięcznego synka ma angine moja żona uczy sie.Ja pracuje ale mam cały urlop wykorzystany czy przysługuje mi OPIEKA nad dzieckiem ? jeśli tak to ile dni ? Prosze pomóżcie mi i małemu pozdrawiam Damian

#20 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2008 - 22:07

Płatne zwolnienie na opiekę nad chorym dzieckiem przysługuje matce i ojcu dziecka, a wypłaca się go tylko jednemu z rodziców, temu, który wystąpi z wnioskiem o wypłatę. Przysługuje 60 dni w roku kalendarzowym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy