Skocz do zawartości

kuroniowka

wróć do serwisu Kadry 339 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_lenka

Gość_lenka
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:02

mam jeszcze jedno pytanie czy jezeli jestem zatrudniona na jedna-czwarta etatu i skonczy mi sie urlop wychowawczy czy dostane kuroniowke czy nie

#2 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:06

niestety nie

#3 Gość_lenka

Gość_lenka
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:08

a mozna wiedziec czemu sie nieprzysluguje kuroniowka po wychowawczym. no i co mozna zrobic zeby sie nalezala

#4 Gość_lolo

Gość_lolo
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:13

moim zdaniem zależy to wszystko od tego jakiej wysokości otrzymywałaś wyngrodzenie jeżeli to było najniższe krajowe to tak przysługuje ci kuroniówka jeszcze jedno zakład pracy musi rozwiązać umowę

#5 Gość_lolo

Gość_lolo
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:16

można pracować na 1/4 etatu i mieć najniższą krajową lub więcej

#6 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

...hm, po wychowawczym należy się w sumie kuroniówka, ale wymiar etatu mnie zastanawia....jeżeli zarabiaas mniej niż minimalne i do tego pół etatu....nie jestem pewna czy wychowawczy będzie miał tu decydujacy wpływ na prawo dozasiłku...

#7 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

sorki...1/4 etatu:)

#8 Gość_lolo

Gość_lolo
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:20

jeżeli miałaś mniej niż najniższa krajowa to przepisy mówią że nie to jest jedyny wymóg najniższa krajowa etat i forma bez znaczenia

#9 Gość_lolo

Gość_lolo
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:22

mówimy o umowie o pracę

#10 Gość_lenka

Gość_lenka
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:29

mam umowe o prace na czas nieokreslony ,ale roznie moze byc z praca.tylko mi sie wydaje ze kuron po wychowawczym mi sie przysluguje niezaleznie na jaki etat jestem zatrudniona

#11 Gość_lolo

Gość_lolo
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:33

etat nie ma znaczenia za to znaczenie mają zarobki patrz j.w.

#12 Gość_Sylwia - kadrowa

Gość_Sylwia - kadrowa
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 13:38

Z tego co mi wiadomo to w ostatnich 18 m-cach trzeba mieć przepracowany rok, nie jest istotny wymiar czasu pracy, natomiast trzeba zarabiać minimalne wynagrodzenie tak jak na cały etat.W przypadku zsiłku dla bezrobotnych zachodzą częste zmiany i uażam, że powinnaś się dopytać w swoim urzędzie pracy, tam powiedzą wszystko na ten temat.

#13 Gość_Kornelia

Gość_Kornelia
  • Goście

Napisano 13 maj 2008 - 15:41

mam umowe na czas nieokreslony i jestem aktualnie na urlopie wychowawczym a moja szefowa zakonczyla dzialalnosc.Jestem na urlopie wychowawczym od 6.12.2006-18.12.2008 czy przysoguje mi kuroniowka.

#14 Gość_kas1

Gość_kas1
  • Goście

Napisano 19 maj 2008 - 15:13

A ja mam takie pytanie, jaką najniższą krajową bierze sie do tej kuroniówki, z 2008 roku- wtetdy kiedy si eidzie na kuronia, czy tą z roku w którym ma sie te zarobki wypłacane. Ja też byłam dwa lata na wychowawczym i teraz chce iść na kuronia,wczesniej przed wychowawczym byłam na macierzyńskim, a wczesniej na zwolnieniu lekarkim. Wtetdy dwa lata temu była inna najniższa krajowa i z pewności niższa niż teraz te 1126 zł. Ja miałam bruto na umowie 1100 zł, ale dostawałam więcej tak jakoś wychodziło na macierzyńskim a wczesniej na zwolnieniu lekrakim. Czy dostane więc kuronia? Z ilu miesięcy trzeba podać te wynagrodzenia do kuroniówki? I czy mają to być te wynagrodzenia z urlopu macierzyńskiego i wczesniej z L4? Czy jeszcze wczesniej wynagrodzenia sprzed zwolnienia L4?

#15 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 19 maj 2008 - 15:28

bierze się minimalne obowiązujące w danych latach, np. od 01.08 1126, a przed styczniem 2008-936 zł.

#16 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 17:09

chciałabym sie dowiedzieć w takim razie,jeżeli jest spełniony ten warunek o najniższą krajową,a dwa lata byłam na wychowawczym płatnym i jak wezmę jeszcze rok bezpłatnego to po tym mogę iść na kuroniówkę??i czy pracodawca musi mnie zwolnić czy za porozumieniem stron??

#17 Gość_DD59

Gość_DD59
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 17:40

Nie ważny wymiar etatu ale wartość wynagrodzenia, które zawsze powinno być przynajmniej minimum, zeby dostać kuroniówkę.Oczywiście, że możesz iść jeszcze na 1 rok urlopu wychowawczego a nie bezpłatnego/bo to inny urlop/ bez prawa do zasiłku wychowawczego.Niestety pracodawca może ale nie musi cię zwolnić za porozumieniem stron. Do kuroniówki ci to nie pomoże,bo powiedzą, że była przeciez pani zatrudniona to po co się zwalniała. Marzy ci się nic nie robienie i branie zasiłków???

#18 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 18:30

chodziło mi o 1rok urlopu wychowawczego bezplatnego,czy po nim przysługuje kuroniówka,za nim znajde nowa prace.a zależy mi natym ponieważ wiem,że już nie wróce tam do pracy,ponieważ zmieniłam miejsce zamieszkania i nie wiem jakbym miała pogodzic dojeżdzanie 500km do pracy.

#19 Gość_pysia

Gość_pysia
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 16:40

mam przepracowany rok ile jeszcze musze popracowac zeby dostac kuroniowke- to wiem ze nie ja sie moge zwolnic tylko zaklad pracy musi ale po ilu przysługuje mc?????

#20 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2008 - 17:47

zaczynam prace w sklepie na pół etatu czy po roku dostane kuroniówke

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy