Skocz do zawartości

jak sprawdzić czy pracodawca opłaca skł...

wróć do serwisu Kadry 37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 15:08

jak w temacie. Czy-oprócz inf. z zusu-mogę się jakoś dowiedzieć, czy składki za mnie były odprowadzane?

#2 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 15:25

idziesz i pytasz i prosisz o wydruk RMUA za okres Twojej pracy

#3 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 15:31

i co, na wydruku RMUA jest zaznaczone,że składki zostały opłacone? czy tylko, ile powinno być zapłacone?

#4 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 15:34

jest to dowód, że pracodawca opłaca za Ciebie ZUS i jest tkże wysokość tych składek.....idź po to i pamietaj-obowiazkiem pracodawcy jest wydac Tobie ten druk!

#5 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 16:20

wydruk to nie wszystko. Można sobie wydrukować rmua z płatnika, a piniędzy na składki nie przelać

#6 Gość_Przemekslask

Gość_Przemekslask
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 19:03

najlepiej to pójść poprostu do ZUS - wypełnia się u nich odpowiedni druk, wniosek i z ZUS-u dostajesz informację o opłacaniu składek.

#7 Gość_Przemekslask

Gość_Przemekslask
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 19:04

jeżeli pracodawca jest dobrym "kombinatorem" to nie ma problemu przed wystawieniem druku RMUA

#8 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2008 - 12:36

czy mozna sprawdzic w internecie ,czy pracodawca odprowadzil sladke zus

#9 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2008 - 12:59

jeżeli nie wysłął dokumentów do zusu to nie wydrukuje Ci RMUA! qa przelew to inna sprawa, ZUS wyłapałby go zaraz i długo by tak nie pociągnął.

#10 Gość_edi

Gość_edi
  • Goście

Napisano 15 maj 2009 - 23:08

a jak to mogę sprawdzić jeżeli od 9 lat mieszkam za granica w tym 3 lata pracowałem tu w polskiej firmie i do polski nie zjeżdzam , przecież jakis dostęp powinienem mieć hoćby przez neta , może ktos pomoże ??? czy musowo musze przyjechać do polski by iśc do zusu ??? a i czy jak firma nie opłacała składek zusowskich pracownikom ,co z pracownikami są teraz stratni czy w plecy czy jak to funkcjonuje ???

#11 Gość_pkw

Gość_pkw
  • Goście

Napisano 15 maj 2009 - 23:43

http://e-inspektorat.zus.pl/sprawy.asp?id_profilu=2&pomoc=3&menu=3&id_sprawy=229

#12 Gość_aldona

Gość_aldona
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:19

a jak można sprawdzić czy umowa która dostaje jest prawdziwa

#13 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2010 - 19:27

jak to prawdziwa, o co chodzi? Jeśli chodzi ci o to czy pracodawca zarejestrował cię w ZUS-ie , to powinnaś od niego otrzymać druk ZUA- zgłoszenia do ubezpieczeń

#14 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 23:03

bylam w zusie sprawdzic czy moj pracodawca odprowadza skladki i okazalo sie ze nie co moge w takiej sytuacji zrobic???

#15 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 01:36

dorota - nic nie zrobisz - ZUS go w koncu scignie. A tak swoja droga to czekam az pracownicy zaczna wystepowac do sadow przeciwko takim pracodowcom o odszkodowania z tytulu nie przelanych w terminie skladek a co za tym idzie uszczypleniu kwot na fundusze emerytalne...

#16 Gość_marta:(

Gość_marta:(
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 00:31

jestem pracownikiem młodocianym,pracodawca nie honorował mooich zwolnień lekarskich rwał je a te dni potrącał mi z urlopu wypoczynkowego...szefowa nie wypłacała mi uczniowskiego zatrzymywała je na opłatę egzaminu czeladniczego który miał się odbyć za trzy lata.nie otrzymałam wniosku o legitymacje ubezpieczeniową i przez 4 miesiące od podjęcia nauki zawodu wogóle jej nie miałam.Po upomnieniu szefowej przez moją mame szefowa zaczeła stwarzać problemy.zrezygnowałam z praktyki oczym ją powiadomiłam i poprosiłam o zwrot pieniędzy oraz wypowiedzenia...i świadectwa pracy...otrzymałam tylko rozwiązaną umowę natomiast pieniędzy ani świadectwa nie chce mi dać...bez świadectwa pracy nie moge podjąć praktyki w innym zakłądzie...a bez praktyki nie mogę skończyć szkoły zawodowej...co mam robić nie mam pojęcia!jestem załamana i boję się że zawale szkołe...pomocy!!!

#17 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 07:45

Marta, nie załamuj się, tylko działaj. Z pewnością jest w twojej szkole opiekun praktyk, dlaczego nie zwróciłaś się do niego od razu ze swoimi problemami? Zrób to jak najszybciej, przedstaw całą sprawę i popros o pomoc, od tego taki opiekun jest. Powodzenia!

#18 Gość_marta:(

• Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 09:35

teraz jest koniec półrocza a szefowa powiedziała że nie wystawi mi oceny za nauke praktyczną(praktyke) co teraz ???przecież musze mieć ocene coćby ndst...ale wiem że powinnam mieć dobrą ocenę...jak ją zdobyć?

#19 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 09:37

marta, zrozum, że na forum nie rozwiążemy twoich problemów. Napisałam ci powyżej, co powinnaś zrobić.

#20 Gość_marta:(

• Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 09:39

dziś z mamą ide na spotkanie do pani od praktyki...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy