Skocz do zawartości

potracenia na komornika z umowy zlecenie

wróć do serwisu Kadry 174 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_młoda kadrowa

Gość_młoda kadrowa
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:43

Jaka kwotę można potrącić na komornika (zległość to nie alimenty) z umowy zlecenia

#2 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:01

W związku z tym, że umowy cywilnoprawne nie mają ograniczenia egzekucji, które sa zawarte w przepisach k.p. ( jeżeli tytuł egzekucyjny na to zezwala)- komornik ma prawo zająć całość kwoty na poczet należności .

#3 Gość_docia 78

Gość_docia 78
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:04

Jeśli jest to umowa jednorazowa to można potrącić całość , natomiast jeśli jest to umowa zawarta na jakiś dłuższy okres czasu to kwotą wolną od potrąceń jest kwota 674,99 złotych

#4 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:18

Jeżeli jest pismo od Komornika : Zajęcie wynagrodzenia za pracę - to z umowy zlecenia nie można potrącać. Natomiast jeżeli jest Zajęcie praw majątkowych to chyba można. Ja nie potrącam z umów zlecenia , bo to nie jest wynagrodzenie za pracę.

#5 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:20

musisz. ja kiedyś nie dokonałam potrącenia od umowy o dzieło, to komornik myślałam, ze mnie zje!!! groził, ze pociagnie mnie do odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązku zajęcia! myślał, że specjalnie zataiłam zatrudnienie.masakra. a ja po prostu nie sadziłam, ze um. o dzieło "kwalifikuje" się do dokonywania potraceń.

#6 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:29

aaa- nie masz racji, nalezy dokonać stosownych potraceń z kazdego otrzymywanego przez pracownika wynagrodzenia (fundusz socjalny, wynagrodzenie z umowy o pracę, wynagrodzenie z umów cywilnoprawnych, etc.)

#7 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:34

..aaa-myśle, że powinnas zastanowić się nad tymi zajeciami. nie wiem, co może byc, kiedy komornik zorientuje sie. I pamietaj (niestety) "nieznajomosć przepisów nie zwalnia z odpowiedzialnosci".

#8 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:35

Nieprawda. Wynagrodzenie z um. zlecenia nie jest wyn. za pracę i jeżeli mam od kOMORNIKA zAJĘCIE WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ to nie potrącam. Uzgodnione z prawnikiem.

#9 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:37

aaa, a kasa z umowy zlecenia to za co jest? Myślałam,że za pracę...

#10 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:39

aaa- a cóż to za prawnik, że udziela takiej informacji? zadzwoń do Kancelarii komorniczej i będziesz wiedziała. Nie wolno na forum wprowadzać w błąd, jak nie masz wiedzy sprawdzonej.

#11 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:40

...obyscie Ty i prawnik mieli rację. um. o dzieło to także praca, zlecenie także. Na zajęciu komorniczym nie jest napisan "zatrudnionego na podstawie umowy o pracę"....ja bym polemizowała.

#12 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:45

aaa- prawnik powinien przeczytać -kpc Art. 881. § 1. Do egzekucji z wynagrodzenia za pracę komornik przystępuje przez jego zajęcie.§ 2. Komornik zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego świadczenia i aż do pełnego pokrycia długu nie wolno mu odbierać wynagrodzenia poza częścią wolną od zajęcia ani rozporządzać nim w żaden inny sposób. Dotyczy to w szczególności periodycznego wynagrodzenia za pracę i wynagrodzenia za prace zlecone oraz nagród i premii przysługujących dłużnikowi za okres jego zatrudnienia, jak również związanego ze stosunkiem pracy zysku lub udziału w funduszu zakładowym oraz wszelkich innych funduszach, pozostających w związku ze stosunkiem pracy.

#13 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:46

bingo! :)

#14 Gość_mm-do aaa

Gość_mm-do aaa
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:46

Nie mozesz tak blefować, że.. z prawnikiem.

#15 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:51

mmm ; No włśnie wynagrodzenia związanego ze stosunkiem pracy a umowa zlecenie jest umową cywilno prawną .

#16 Gość_abc

Gość_abc
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:54

...czytaj:..."wynagrodzenia za pracę i wynagrodzenia za prace zlecone"...

#17 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:58

aaa- czytaj tekst ze zrozumieniem, pliss :)

#18 Gość_Amanda

Gość_Amanda
  • Goście

Napisano 04 marzec 2008 - 14:26

A czy jest jakaś kwota wolna od potrąceń jeśli chodzi o umowę zlecenie? Kodeks pracy nie ma tutaj zastosowania więc wydaje mi się, że nie ma... proszę o wasze zdanie/posiadane informacje

#19 Gość_i

Gość_i
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2008 - 13:41

Do docia 78: Skąd wzięłaś tę kwotę 674,99 złotych ?

#20 Gość_as

Gość_as
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2008 - 14:53

Jaką kwotę można potrącić na komornika z umowy o dzieło?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych