Skocz do zawartości


52 KP (art. 30 par. 1 pkt,3 KP) co oznacza...


wróć do serwisu Kadry 102 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kinia

Gość_kinia
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2008 - 23:23

bardzo proszę o szybką odpowiedź

#2 Gość_Wanda

Gość_Wanda
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2008 - 23:41

Art. 52 K.p. dotyczy rozwiązania przez pracodawcę umowy o pracę z winy pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia.Art. 30 par. 1 pkt 3 K.p. dotyczy rozwiązania umowy o pracę przez pracownika lub pracodawcę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Napewno spotkałaś się z takim zapisem : art. 30 par. 1 pkt 3 K.p. w związku z art. 52 par. 1 pkt 1 K.p. Powyższe oznacza , że umowa o pracę została rozwiązana przez pracodawcę w trybie art. 52 par. 1 pkt 1 K.p. bez zachowania okresu wypowiedzenia. Jeżeli znajdziesz w Kodeksie pracy te artykuły to sama przeczytasz co wskazuje w nich ustawodawca. Ja udzieliłam ci odpowiedzi ogólnej w tym temacie. Pozdrawiam.

#3 Gość_budmarek

Gość_budmarek
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 18:45

witam. Mam pytanie czy art 52 KP będzie wpisany w świadectwo pracy ale nie będzie wytyczone za co to można ubiegać się o inną pracę? i czy trzeba przedstawić świadectwo pracy kolejnemu pracodawcy?

#4 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 18:59

Rozwiązanie w tym trybie nie powoduje, że nie możesz podjąć innej innej. Nie musisz skadać ostatniego świadectwa , ale pracodawca żąda w celu, m.in.prawidłowego naliczenia urlopu wypoczynkowego, dodatku za wysługę lat.

#5 Gość_MK

Gość_MK
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 14:13

Prosze o szybka odpowiedz.

#6 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 14:25

Art. 52. § 1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownikaw razie:1) ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych,

#7 Gość_Anna

Gość_Anna
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:26

a co znaczy rozwiazanie umowy art.30&1 punkt 2 KP? prosze o pomoc

#8 Gość_mata

Gość_mata
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:29

Przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia / rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem/

#9 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:30

Umowa została rozwiązanaza wypowiedzeniem.

#10 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:31

Z tego co mi wiadomo to pracodaca niekoniecznie musi wpisywać art. 52 par 1 pkt 1 KP a jedynie art. 30par.1 pkt 1- to jego dobra wola, bo w sumie to najwazniejsza jest podstawa z art. 30

#11 Gość_mata

Gość_mata
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:33

Monika, a do czego Twój komentarz?

#12 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:34

Podstawą prawna rozwiązania umowy o ptracę jest tylko i wyłącznie Art. 30 par. 1 k.p. z odpowiednimi punktami

#13 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:38

no własnie czyli nie muszę wpisywać art. 52 Zołzo

#14 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:38

chodzi mi o wpis na ŚP

#15 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:43

nie stety sam art. 30 par. 1 ust3 nie wystarczy musi byc podana dalsza część czyli zwiazek z art. 52 lalbo 53 lub 55 k.p.

#16 Gość_jw

Gość_jw
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 15:02

em ma rację PIP udzielił info. że brak zapisu w świadectwie /w związku z art.52/ trzeba sprostowanie zrobić świadectwa.I jeszcze zachowanie procedury do zwolnienia pracownika z art52. /brak dowodów na ciężkie naruszenie pracownika/ PIP w czasie kontroli sprawdził mi archiwum tylko pracowników zwolnionych z art.52.

#17 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 09 październik 2009 - 12:42

zwolniłam się z pracy. oznajmiłam to swojej szefowej miesiąc wcześniej. otrzymałam w świadectwie rozwiązanie umowy na wniosek pracownika art.30 paragraf 1 pkt.3 .czy to dobrze ?

#18 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 09 październik 2009 - 12:45

ale zwolniłaś się bez wypowiedzenia? I teraz dopiero dostałaś świadectwo?

#19 Gość_MiSiek

Gość_MiSiek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 14:24

czy mogą się w tym par. dopatrzyć zwolnienie za alkohol ?

#20 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 14:30

nie ma czegoś takiego, jak zwolnienie za alkohol, a tzw. dyscyplinarne to art. 52 par. 1 lub 2



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy