Skocz do zawartości

Urlop wychowawczy a następna ciąża

wróć do serwisu Kadry 1390 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Magda G.

Gość_Magda G.
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2007 - 17:14

Dzień dobry,Pracuję na umowę o pracę na czas nieokreślony. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. Planuję następne dziecko. Mam pytanie: Czy jakbym zaszła w ciążę na urlopie wychowawc

#2 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2007 - 18:23

tak, przysługuje, wymiaru nie pamiętam, ale zapewne na tej stronce gdzieś to jest, poszukaj

#3 Gość_Przemekslask

Gość_Przemekslask
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2007 - 18:26

W sytuacji gdy pracownica urodzi dziecko podczas urlopu wychowawczego nie następuje przerwanie tego urlopu. Pracownica nadal przebywa na urlopie wychowawczym, pobierając od dnia porodu zasiłek macierzyński. Zgodnie bowiem z art. 29 ust. 1 ustawy zasiłkowej, zasiłek macierzyński przysługuje ubezpieczonej, która urodziła dziecko w okresie urlopu wychowawczego. Zasiłek macierzyński przysługuje przez okres ustalony w art. 180 Kodeksu pracy jako okres urlopu macierzyńskiego, np. 20 tygodni na drugie dziecko. Jeżeli jednak pracownica urodzi dziecko w okresie urlopu wychowawczego, to okres, za który przysługuje zasiłek macierzyński jest krótszy o 2 tygodnie (art. 29 ust. 3 ustawy zasiłkowej).

#4 Gość_hania

Gość_hania
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2007 - 18:32

tak, przysługuje Ci zasiłek macierzyński. gdybys jakis czas byla w pracy i poszla na macierzyński- to wymiar 140 dni. W Twoim dokladnie wypadku-skrócony o 2 tygodnie, czyli 126 dni. Pozdrawiam.

#5 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2007 - 18:50

Magdo, zrób tak: jak będziesz w zaawansowanej ciąży, przerwij urlop wychowawczy i wtedy otrzymasz urlop macierzyński i po macierzyńskim urlop wypoczynkowy, 2 dni opieki nad dzieckiem (art.188 k.p.) w ten sposób dłużej będziesz na płatnym urlopie.A potem pójdziesz na wychowawczy.

#6 Gość_bbb

Gość_bbb
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2008 - 20:02

Mam pytanko. Jeżeli jestem na urlopie wychowawczym bez płatnym to mogę iść na zwolnienie lekarskie związane z 2 ciążą? Jeżeli nie to jak to mogę rozegrać?Z góry dzięki!

#7 Gość_s.

Gość_s.
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2008 - 08:40

złóz wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego i od nastepnego dnia mozesz isc juz na chorobowe...potem procedura juz wyglada tak samo porod macierzynski urlop itp

#8 Gość_Marlena

Gość_Marlena
  • Goście

Napisano 27 październik 2008 - 15:36

Witam jestem na urlopie wychowawczym obecnie jestem w ciaży czy moge isc na chorobowe tak jak w przypadku pierwszej ciazy

#9 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 27 październik 2008 - 15:40

Do Marleny : na chorobowe nie możesz pójśc w czasie urlopu , dopiero zasiłek macierzyński będzie płacony

#10 Gość_aleksandra

Gość_aleksandra
  • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 11:27

mam córke 4-letnia pracuje odmarco mam umowe na stłe i cały etat czy jak bym zaszła w cioze to nalerzy misie wychowawczy i czy zakład bedzie mi płacił tyle co wypłate/ dziekuje za odpowiec

#11 Gość_b

Gość_b
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 15:05

Witam!Jestem na wychowawczym płatnym,zaszłam w ciąże mogę iść na chorobowe,jak to zrobić?

#12 Gość_an

Gość_an
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 16:41

do AleksandryJeżeli pracujesz minimum 6 m-cy ( łączny staż pracy, nie tylko u tego pracodawcy ) to należy ci się wychowawczy . Wychowawczy dostajesz z Urzędu Miasta 420 zł miesiecznie

#13 Gość_asia

Gość_asia
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 16:44

chyba z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a nie z Urzędu Miasta !!??

#14 Gość_Ania B

Gość_Ania B
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 20:35

do :b Od osób przebywając na urlopie wychowawczym nie odprowadza się składek na ubezpieczenie chorobowe w związku z tym nie jesteś uprawniona do zasiłku chorobowego.Musiała byś wrócić do pracy .

#15 Gość_karola

Gość_karola
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2009 - 08:32

Jezeli jestem na urlopie wychowawczym bezplatnym czy mam prawo do zasilku macierzynskiego i czy pracodawca moze mnie zwolnic?jak to wyglada

#16 Gość_an21

Gość_an21
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 12:15

jezeli jestem na urlopie wychowawczym platnym i mi sie konczy za 2 miesiace a jestem w ciazy to co pracodawca zrobi

#17 Gość_monia

Gość_monia
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2009 - 13:38

witam,mam pytanko za dwa miesieace konczy mi sie urlop wychowawczy bezplatny,a jestem w cizay co w tej sytuacji moge zrobic.

#18 Gość_Donka

Gość_Donka
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 11:31

Witam.Jestem na ur.wychowawczym. Od 5 mies.jestem w ciązy. Niestety jest to Ciąża zagrożona.Pierwszą też miałam zagrożoną,a drugą poroniłam w 3 mies.Obecnie jestem pod stałą kontrola lekarską i muszę leżeć. Nie posiadam żadnych dochodów tyle co maz zarabia.Czy mogę skrucić urlop wych.i od razu przejść na chorobowe? Jak to zrobić?

#19 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 11:46

możesz wróćić do pracy od razu jeśli zgodzi się pracodawca, albo piszesz pismo o skróceniu urlopu wychowawczego na 30 dni przed planowanych powrotem , wracasz i od nastepnego dnia idziesz na chorobowe.

#20 Gość_Donka

Gość_Donka
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 11:51

A co w sytuacji gdy moja firma znajduje się 70 km.od mojego miejscA ZAMIESZKANIA. Nie ukrywam,że to trochę nie przyjemna sytuacja,bo pisząc o skrócenie wychowawczego muszę podać jakiś powód np.,że chcę wrócić do pracy,a wiem,żre nie mogę przez ciąże. Wiem,że muszę zawiadomic firmę 30 dni przed powrotem i co dalej? bardzo proszę o pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych