Skocz do zawartości

Jak wyliczyć świadczenie rehabilitacyjne

wróć do serwisu Kadry 50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_małgośabet

Gość_małgośabet
  • Goście

Napisano 06 listopad 2007 - 11:37

Kto składa w ZUS'ie wniosek o świadczenie rehabilitacyjne: płatnik czy ubezpieczony? Czy jest to regulowane przepisami?, ustawą?

#2 Gość_666

Gość_666
  • Goście

Napisano 06 listopad 2007 - 15:13

ubezpieczony, ale niektóre pozycje w dokumentach wypełnia pracodawca

#3 Gość_małgośabet

Gość_małgośabet
  • Goście

Napisano 08 listopad 2007 - 11:34

dziękuję

#4 Gość_543456654

Gość_543456654
  • Goście

Napisano 15 listopad 2007 - 17:55

nie zabardzo niestety ale niezbyt przydatne

#5 Gość_justa

Gość_justa
  • Goście

Napisano 15 listopad 2007 - 21:03

ja mam duży problem!!!!!!!!!!!pomocy!!!!miałam składac na świadczenie rehabilitacyjne ale mój pracodawca niestety mnie olał i nie przesyła dokumentów do mnie żebym mogła je złożyć co mam robić !czy można go jakoś zmusic do współpracy!jakiś przepis !bo chyba tylko ja strace kasę

#6 Gość_justa

Gość_justa
  • Goście

Napisano 15 listopad 2007 - 21:04

dodaję że to był wypadek w pracy!!!!!!

#7 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 15 listopad 2007 - 21:50

Pracodawca nie prześle dokumentów. Musisz zgłosic się do pracodawcy.Z wnioskiem o świadczenie rehabilitacyjne występuje ubezpieczony. Wniosek taki – na druku ZUS Np-7 – powinien być złożony w oddziale ZUS co najmniej na 6 tygodni przed zakończeniem pełnego okresu zasiłkowego-182 dni. Do wniosku o świadczenie rehabilitacyjne należy dołączyć: • zaświadczenie o stanie zdrowia wypełnione przez lekarza leczącego – N-9, • wywiad zawodowy z miejsca pracy – N-10 (wypełnia pracodawca),• protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy lub kartę wypadku,

#8 Gość_JUSTA

Gość_JUSTA
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 08:46

DO mm!wiesz wszystko się zgadza dałam protokół wypadkowy od lekarza ale firma celowo utrudnia bo chcą mnie zwolnić.jestem porozmowie w zus,i są zdziwieni postępowaniem firmy.mają przesłac mi kurierem dokumenty druk N-7 N-10.ALE KURIWR IDZIE JUŻ 3 DNI I DOJŚĆ NIE MOŻE .MAŁO TEGO POSTAWILI NA SWOIN I KSTEROKOPIE ZASIŁKI NIE CHCĄ WYSŁAĆ.nie ma na nich jakiegoś chaka prawnego za utrudnianie.justa

#9 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 27 listopad 2007 - 21:22

mam pytanie czy musze wypelnic wszystkie punkty o swiadczenie rehabilitacyjne czy tylko 5 i podkreslic ogolny stan zdrowia gdyz jestem w ciazy

#10 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 27 listopad 2007 - 21:24

prosze o szybka odpowiedz gdyz niedlugo musze dac te dokumenty do Zusu

#11 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2007 - 21:08

mam pytanie. Czy będąc na zasiłku rehabilitacyjnym można podjąć jakąkolwiek pracę legalnie proszę o odpowiedź

#12 Gość_JUSTA

Gość_JUSTA
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2007 - 10:17

DO ANIA.WIESZ JEŻELI JESTEŚ NA ŚWIADCZENIU REHABILITACYJNYM JESTEŚ NIEZDOLNA DO PRACY WIĘC JAK CHCESZ PODJĄĆ PRACĘ.MIJA SIĘ Z CELEC,ALBO JESTEŚ CHORA ALBO ZDROWA

#13 Gość_Teresa

Gość_Teresa
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2008 - 15:23

Jestem 6 miesiąc na świadczeniu rehabilitacyjnym ( a mam przyznane do kwietnia br.) i pracodawca zwolnił mnie.Jak to się ma do prawa.Nie wiem czy stan mojego zdrowia poprawi się do kwietnia i jak będę się póżniej leczyła i z czego żyła.Jestem osobą samotną przed 55 rkiem życia.

#14 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2008 - 15:27

A mnie podał zakład do dyspozycji kadr po 8 miesiącu przebywania na świadczeniu rehabilitacyjnym i mam pobobną sytuację jak Teresa.Co mogą ze mną zrobić kadry?

#15 Gość_ Mirek

Gość_ Mirek
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2008 - 22:03

Złozyłem dokumenty na swiadczenie rehabilitacyjne.Lekarz mój napisał mi że rokowania niepomyślne.Moje pytanie Czy orzecznicy ZUS mogą mi dac od razu rentę (ja mam nadzieje ze wyzdrowieje i podejmę pracę i nie chciałbym narazie renty)

#16 Gość_A,B,W

Gość_A,B,W
  • Goście

Napisano 03 luty 2008 - 21:59

jestem w pod,sytuacji,Jestem kierowana na rehabilit,przez Zus,nikt nie udziela mi informacji co mam dalej robic,jestem na zwoln,5 mies,Jakie dokumenty skladac,gdzie ,kto ma je wypełnic?pomocy,Gubie sie w tym

#17 Gość_ABW

Gość_ABW
  • Goście

Napisano 03 luty 2008 - 22:00

dodam za jestem pracownikiem sluzby zdrowia przez 27 lat,Ile moge byc na zwolnieniu/

#18 Gość_Natalia

Gość_Natalia
  • Goście

Napisano 02 marzec 2008 - 17:05

jeśli pracuję 2,5 roku mam drugą grupę bez świadczeń rentowych jestem na chorobowym czy przysługuje mi świadczenie rehabilitacyjne ?czy wymagany jest okres składkowy tak jakdo renty??

#19 Gość_Anusza B.

Gość_Anusza B.
  • Goście

Napisano 03 marzec 2008 - 00:24

Oczywiście ,że przysługuje Ci świadczenie rehabilitacyjne , ale to lekarz o tym orzeka .

#20 Gość_Natalia

Gość_Natalia
  • Goście

Napisano 04 marzec 2008 - 20:07

dziękuję.A tak wogule to mam 18 lat pracy z tym że od 1997roku do 2003 byłam zarejstrowana w urzedzie pracy jako bez prawa do zasiłku.W 2003 roku wykryto u mnie SM . Mam przyznaną druga grupę lecz bez pieniędzy poniewaz nie mialam okresow składkowych .w 2003 przyjelam sie do pracy i pracuje 2 i pół roku .W tej chwili jestem na chorobowym drugi miesiąc.Lekarz nie rokuje powrotu do pracy poniewaz doszla nastepna choroba konieczna operacja kręgosłupa bardzo proszę opomoc gdzie i kiedy mam sie zgłoscic po jakies papiery.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy