Skocz do zawartości

zasiłek rehabilitacyjny a urlop

wróć do serwisu Kadry 97 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Irka

Gość_Irka
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2009 - 21:10

urlop to wiem,ale np.jakas odprawa jak po przejsciu na rente ?czy nic...???:)

#22 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 00:20

a z jakiego powodu cie będą zwalniać? skoro nie dostajesz dalej świadczenia rehabilitacyjnego to przypuszczam że będziesz mieć zdolność do pracy czy może idziesz na rente ?

#23 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 09:29

Po zakończeniu świadczenia rehabilitacyjnego pracodawca powinien cię wysłać na badanie kontrolne do swojego lekarza profilaktyka, jeżeli on stwierdzi że możesz pracowac pracodawca powinien cię zatrudnić na dotychczasowym stanowisku. Może też wypowiedziec umowe o pracę.

#24 Gość_mona

Gość_mona
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 15:51

mam pytanie jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym do25 maja,20 kwietnia złożyłam wniosek jego o przedłużenie do dziś nie otrzymałam wezwania na komisję ani orzecznictwo ,co mam zrobić ,co z moją nieobecnością w pracy dzwoniłam do zusu każą mi czekać na wezwanie

#25 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 16:32

poinformuj pracodawcę,że starasz sie o przedłużenie świadczenia, wtedy po 25 maja, jeśli nie byłoby jeszcze komisji, będziesz miała nieobecność usprawiedliwioną bez prawa do wynagrodzenia

#26 Gość_mona

Gość_mona
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 21:44

serdeczne dzięki jestem spokojniejsza pozdrawiam

#27 Gość_mona

Gość_mona
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 12:11

witam ponownie, dostałam dziś wezwanie do lekarza orzecznika na 26 maja ,za pierwszym razem od badania przez orzecznika do komisji minęły 2 tygodnie i moje pytanie czy ten czas też jest uważany za usprawiedliwioną nieobecność czy w razie nie przedłużenia zasiłku orzecznik mnie o tym poinformuje czy muszę czekać na decyzję komisji

#28 Gość_czesiu

Gość_czesiu
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 14:51

Oczywiscie wszystko jest usprawiedliwione a w razie nie przedłużenia zasiłku orzecznik informuje cię na miejscu.

#29 Gość_mona

Gość_mona
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 15:22

no to chyba już wszystko wiem, pozostaje czekać dziękuję pozdrawiam:)

#30 Gość_KORZENNA

Gość_KORZENNA
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 20:09

za 2 tygodnie konczy mi sie 182 dni zwolnienia a nie złozyłam jeszcze dokumentow o zasiłek rehabilitacyjny(nie wiedziałam ze tyle wczesniej trzeba złozyc),byłam pare dni wczesniej u lekarza z medycyny pracy ze skierowaniem na badania do pracy aby podbiał.lekarz badan nie podbił,.ze wzgledu na prace powyzej 3metrow(na wysokosci) Co mam dalej robic???Brac dalsze zwolnienie,którego pracodawca moze nie uznac i w tym czasie składac wniosek o zasiłek rehab.A jak przyznadza mi zasiłek rehab.to on sie liczy od dnia decyzji czy jakos wczesniej??? POMOCY!!!

#31 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 21:19

świadczenie rehabilitacyjne to nie kwestia brania czy też nie, jesli Twój lekarz nie zakończył Twojego leczenia, dalej jesteś niezdolna do pracy, to składaj jak najszybciej wniosek o św. reh. oczekiwanie na komisje lekarską jest okresem nieobecności usprawiedliwionej w pracy, tylko musisz pracodawce oczywiście poinformować o tym,że o świadczenie się starasz(pracodawca powinien Ci pomóc w skompletowaniu dokumentów),to logiczne,że nie otrzymałaś zdolności do pracy, skoro jesteś na zwolnieniu lekarskim,pracodawca nie ma nic do uznawania, czy też nie zwolnienia lekarskiego, po prostu jesli starasz sie o św. rehabilitacyjne, to nawet jesli decyzja o jego p[rzyznaniu zapadnie później, to pierwszym dniem św. jest 183 dzień choroby

#32 Gość_ehp

Gość_ehp
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2009 - 22:11

jestem na zaiłku rehabilitacyjnym od 6 miesiecy w 5 miesiącu trwania pracodawca wysłał mi rozwiazanie umowy o pracę z dniem 1 maja a pismo jest a 27 majaczy tak można od której daty pracodawca jest zobligowany wystawic mi swiadectwo pracy ( 7 dni) jaki okre ma pracodwaca na wypłate ekwiwalentu za urlop proszę jak wiecie podajcie mi też nr artykólów i przepisów na jakiej podstawie

#33 Gość_wieslaw

Gość_wieslaw
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 13:07

mam stałą umowe o prace i jestem na zasiłku rechabilitacyjnym niedługo mi sie konczy czy pracodawca może mnie zwolnic

#34 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 13:17

po 3 m-cach świadczenia rehabiltacyjeno mógł Cie zwolnić jak tego nie zrobił to możę ma inne plany wobec Ciebie

#35 Gość_basia

Gość_basia
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 22:41

a czy zakład powinien wypłacić mi urlopowe na zasiłku rehabilitacyjnym na którym jetem już 10 miesiąc,zaznczam że jestem po wypadku w pracy, nie z mojej winy,

#36 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2009 - 09:43

ekwiwalent za urlop wypłaca sie po zakończonym stosunku pracy - ale za okres świadczenia rehabilitacyjnego należy sie urlop który potem wykorzystuje się w naturze

#37 Gość_basia

Gość_basia
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2009 - 17:45

nie chodzi mo o ekwiwalent,ale o pieniądze za tzw.wczasy pod gruszą,w moim zakładzie wypłacany zawsze w czerwcu,niestety nie otrzymałam tego,jestem nadal zatrudniona

#38 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2009 - 17:51

To zalezy, co na ten temat mówią przepisy wewnętrzne twojego pracodawcy, nie ma jednych, obowiązujących wszystkich przepisów w tym zakresie.

#39 Gość_zalamana

Gość_zalamana
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2009 - 17:14

skonczyl mi sie zasilek rechabilitacyjny 3 czerwca odchodze z pracy szef powiedzial ze za 2009 nie nalezy mi sie urlop bo nieprzepracowalam w tym roku nawet jednego dnia prosze o rade

#40 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2009 - 20:18

wróciłam do pracy po 6 miesięcznym zasiłku rehabilitacyjnym, obawiam się ,ze był to błąd,bo nadal czuję się żle ,czy jest możliwość kontynuowania leczenia na L-4 na to samo schorzenie? Pracuję 16 lat w jednym zakładzie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych