Skocz do zawartości

umowa zlecenie a kuroniówka

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aneta

Gość_Aneta
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 09:15

Proszę o podpowiedz. Czy osoba pracująca ma umowie zlecenie może dostać kuroniówkę? Dodam że tylko przez jeden miesiac dostała minimalne wynagrodzenie a przez pozostałe miesiące dostaje mni

#2 Gość_katia

Gość_katia
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 10:19

niestety nie dostanie kuroniówki, chyba że pracuje jeszcze gdzieś dodatkowo i łacznie miała w okresie (chyba) 18 ostatnich miesięcy przez co najmniej 12 miesięcy minimalne wynagrodzenie, od którego poszły składki na Fundusz Pracy

#3 Gość_alicja

Gość_alicja
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 17:46

Osoba wykonująca umowę zlecenie może otrzymać zasiłek dla bezrobotnych pod warunkiem, że w ostatnich 18 miesiącach przepracowała co najmniej 365 dni z wynagrodzeniem co najmniej minimalnym (miesięcznie 899,10 zł w 2006 r, 936 zł w 2007 r.) oraz od takiego wynagrodzenia zostały odprowadzone składki E + R oraz składka na Fundusz Pracy. Byłemu zleceniobiorcy trzeba wystawić zaświadczenie z wynagrodzeniem brutto w poszczególnych miesiącach, kwotą składek E, R, oraz na fundusz pracy.

#4 Gość_Kaśka

Gość_Kaśka
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 13:44

hej. mam na imie Kaska. własnie dzis skonczyły mi sie prace interwencyjne i ide na kuronia, ale jest okazja zebym przez miesiać była w komisji do poboru. I czy kasa z kuronia przepadnie mi czy jak to jest prosze o pomoc w miarę mozliwości szybko. to moj num gg 2351934.

#5 Gość_DANIEL

Gość_DANIEL
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2010 - 15:28

WITAM MAM TAKIE PYTANIE PRACOWALEM NA UMOWE ZLECENIE OD 08-09-2009 DO DNIA 18-10-2010 CZY NALEZY MI SIE KORONOWKA

#6 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2010 - 15:41

jeśli miałeś w tym okresie co najmniej minimalne wynagrodzenie (1317 zł brutto), to tak

#7 Gość_Lolka

Gość_Lolka
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 15:12

Pracowalam rok czasu na umowie zlecenie czy nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych ?

#8 Gość_Joanna

Gość_Joanna
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 20:39

a jesli nie bylo skladek na fundusz pracy?

#9 Gość_Kama

Gość_Kama
  • Goście

Napisano 27 luty 2011 - 22:13

Witam. Pracowałam od 17 czerwca 2010 do 28 lutego 2011 na umowę zlecenie. W trakcie trwania umowy były odprowadzane dobrowolne składki ZUS. Czy w mojej sytuacji dostanę kuroniówkę? Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

#10 Gość_Pati

Gość_Pati
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 22:36

witam:) mam takie pytanie pracowalam 2 lata na pelnym etacie i chce isc na kuroniowke-czy biorac ja moge pracowac na umowe zlecenie??

#11 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 09:49

nie możesz pracować

#12 Gość_andzia

Gość_andzia
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2011 - 11:30

Witam proszę o pomoc!Od 1,5 roku pracuję na cały etat z pełnym wynagrodzeniem(7 dni w tygodniu bez dnia wolnego za 1100 zł), chciałabym się zwolnic bo mam szansę na umowę zlecenie w innej firmie i czy po tej umowie będzie mi się należał zasiłek dla bezrobotnych a jak tak to po ilu dniach. dziekuję

#13 Gość_Magda Szczecin

Gość_Magda Szczecin
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2012 - 22:53

Proszę o rozsądną odpowiedz.Pracuję w firmie od czerwca 2010 do dnia dzisiejszego na umowę zlecenie , w sytemie 8godzin , 5 dni w tygodniu-pod nadzorem kierownika. Od sierpnia zostałam kierownikiem zmiany ( również umowa-zlecenie-bez aneksu ). Mam odprowadzane składki E+r bez funduszu pracy. Mam pod sobą dwóch pracowników( na umowę o prac ę ) i maszynę za "kupę" pieniędzy. Czy mogę jakoś "dokopać" mojemu Prezesowi ?

#14 Gość_daniel

Gość_daniel
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2012 - 23:39

Dokopać Prezesowi możesz ale pamiętaj , że i on ma swoje dojścia. Zgłoś sprawę do Inspekcji pracy-trzymaj się przy swoim-koledzy z tamtych zmian "zapomną", że tam pracowałaś, macie jakiś zeszyt w którym zapisujecie przebieg zmian ? Skseruj go !IP najpierw patrzy w papier a pózniej rozmawia z pracownikami.Pewnie zdiwisz się kto i jak pod Tobą "dołki"kopie ale życie jest brutralne.Współczuję sytuacji:(

#15 Gość_HannaZ

Gość_HannaZ
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2013 - 13:57

Dobiega końca mój urlop macierzyński, chciałabym złożyć dokumenty o przyznanie kuroniówki. Czy jest możliwe, że kuroniówka nie zostanie mi przyznana ze względu na posiadanie "gospodarstwa rolnego" o powierzchni 1,6 ha rozliczeniowego? proszę o pomoc, dziękuje, pozdrawiam.

#16 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 14:12

Bezrobotny taki nie będzie mógł się zarejestrować w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna a potem uzyskać prawa do zasiłku dla bezrobotnych (nawet jeśli spełnia warunki podane powyżej) o ile jest jest właścicielem lub posiadaczem (samoistnym lub zależnym) nieruchomości rolnej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, o powierzchni użytków rolnych przekraczającej 2 ha przeliczeniowe, lub nie podlega ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu z tytułu stałej pracy jako współmałżonek lub domownik w gospodarstwie rolnym o powierzchni użytków rolnych przekraczającej 2 ha przeliczeniowe.

#17 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5963 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 czerwiec 2013 - 14:17

Otrzymasz zasiłek dla bezrobotnych ponieważ nie posiadasz 2 hektarów ziemi tylko 1,6 hektara.

ustawa mówi między innymi :

"

bezrobotny nie  jest jest właścicielem lub posiadaczem (samoistnym lub zależnym) nieruchomości rolnej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, o powierzchni użytków rolnych przekraczającej 2 ha przeliczeniowe, lub nie podlega ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu z tytułu stałej pracy jako współmałżonek lub domownik w gospodarstwie rolnym o powierzchni użytków rolnych przekraczającej 2 ha przeliczeniowe. Podstawa prawna: - ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2004 r. nr 99, poz. 1001 ze zm.)"

#18 Gość_Mila

Gość_Mila
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 16:02

Hej czy jak ktoś siedzi na kuroniówce to może podjac prace na umowe zlecenie

#19 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5963 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 czerwiec 2013 - 16:45

Podczas pobierania zasiłku dla bezrobotnych niestety nie można zatrudnić  się na umowę zlecenie ,na umowę o dzieło ani na umowę o pracę .Nie można mieć żadnych dochodów.O każdej zmianie w tej kwestii należy powiadomić Urząd Pracy w ciągu 7 dni. 

#20 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5310 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 14 czerwiec 2013 - 16:49

Nie, podjęcie jakiegokolwiek zatrudnienia np. na podstawie umowy zlecenia powoduje wyrejestrowanie z PUP- czyli utratę wszelkich praw (ubezpieczenie, zasiłek).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych