Skocz do zawartości

czy staż z Urzedu Pracy wlicza sie do wyl...

wróć do serwisu Kadry 95 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ewi

Gość_ewi
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2007 - 12:09

Jestem po 2 - letniej szkole policealnej, obecnie studiuje. Byłam na stażu z urzędu pracy 2 razy, raz 8 miesięcy za drugim razem były to 4 miesiące. Jaki będę miała wymiar urlopu. Słyszałam

#2 Gość_Ula

Gość_Ula
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2007 - 15:41

staż pracy z urzędu pracy nie jest zaliczany do wymiaru podstawy urlopu wypoczynkowego, podobnie jak nie wlicza się go do okresu pracy wymaganego przy niektórych zawodach. Zalicza sie go jednak do czasy pracy wymaganego przy ustalaniu dodatku za wieloletnią pracę i do stażu wymaganego do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej

#3 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2007 - 20:31

Ewi,dobrze liczysz.Na wymiar urlopu wypoczynkowego wpływają również inne okresy, które mimo że nie są okresami zatrudnienia, to jednak na mocy przepisów Kodeksu pracy oraz przepisów szczególnych zostały potraktowane z tym okresem równorzędnie.Są to m.in.:1) okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych, stypendiów pobieranych w trakcie szkolenia bezrobotnego do 25 roku życia, stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy (art. 79 ust. 1 ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.). Okresy pobierania zasiłku lub stypendium dla bezrobotnych mają wpływ tylko na wymiar urlopu wypoczynkowego. Nie wpływają natomiast na prawo pracownika do urlopu wypoczynkowego.Ula- czy dany okres zalicza się do dodatku za wysługę lat lub nagród jubileuszowych decyduje zapis w akcie wewnętrznym pracodawcy. Ww dodatki nie są obligatoryjne. Chyba, że jest to jednostka budżetowa.

#4 Gość_iksa

Gość_iksa
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2007 - 14:29

jeżeli jednocześnie uczyłaś się i byłaś na stazu to nie wlicza się

#5 Gość_Katja

Gość_Katja
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2007 - 18:26

WitamJestem absolwentką Uniwersytetu.Niedługo zaczynam staż w budżetówce.Chciałabym sie dowiedzieć jakie jest wynagrodzenie miesięczne.Dziękuje.

#6 Gość_gosia1706

Gość_gosia1706
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2007 - 20:30

jeśli jest to staż z urzędu pracy to dostaniesz stypendium w wysokości 100% zasiłku dla bezrobotnych

#7 Gość_kaka

Gość_kaka
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2008 - 22:37

CZY PO STAZU NALEZY SIE ZASIłEK DLA BEZROBOTNYCH JESLI PRZED PODJECIEM STAZU PRACOWALO SIE 3 LATA?

#8 Gość_ewcia

Gość_ewcia
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2008 - 14:57

nie zalicza sie

#9 Gość_weraw85

Gość_weraw85
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:48

Sytuacja jest taka:Staz z urzędu pracy 11 m-cyOkres zatrudnienia na czas nieokreslony u jednego pracodawcy (aktualne) 10 m-cyukonczone studia wyzszePytanie:Czy w przypadku zmiany stanowiska ('awans'), gdzie wymogiem jest powiedzmy 2 lata pracy + wyksztalcenie wyzsze - staz z urzedu pracy sie zalicza do okresow pracy?Poprosze o szybka odpowiedz. Z gory dzieki

#10 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:51

To zależy od wymagań stawianych przez pracodawcę.

#11 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 13 październik 2008 - 11:04

Proszę o podpowiedź. Skończyłam 5 -cio letnie technikum przez 12 mcy byłam na płatnym zasiłku dla bezrobotnych a potem Urząd Pracy skierował mnie na staż -11 mcy.Czy dobrze liczę ,że do wyliczenia przysługujacych mi dni urlopu mogę liczyć 6lat i 11 mcy.Czy skierowanie mnie na staż pracy z URZĘDU PRACY będę mogła liczyć do 10 lat wymaganych do osiągnięcia prawa do 26 dni urlopu.

#12 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 13 październik 2008 - 11:09

dobrze liczysz:)))- jeśli ten staż odbędziesz:))

#13 Gość_bergen

Gość_bergen
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 22:45

Witam, moja żona odbyła staż w 1999 roku(9 miesięcy) oraz pobierała zasiłek dla bezrobotnych w 2000 roku(12 miesięcy) i w 2003 roku(12 m-cy). Czy zgodnie z art. 79 ust. 1 ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.) te wszystkie wymienione okresy mają wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego czy ma tu z naczenie, że ustawa weszła w życie w 2004 roku i prawo nie działa wstecz.Pozdrawiam

#14 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 23:21

staż i okres pobierania zasiłku zalicza się do wymiaru urlopu

#15 Gość_begen

Gość_begen
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 21:44

Moja żona na zaświadzczeniach o pobieraniu zasiłku oraz o odbytym stażu wystawionych w latach 1999-2003 ma napisane, że okres pobierania zasiłku i stypendium nie wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie praw do urlopu wypoczynkowego. W związku z powyższy w jej firmie nie chcą honorować ww. zaświadczenia. Jeszcze raz podkreślam, że ustawa zmieniające warunki nabycia praw do urlopu wypoczynkowego wprowadzono w 2004 roku. Czy ta ustawa dotyczy również pobierania zasiłku i odbytym stażu przed 2004 rokiem?

#16 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 22:04

Musisz rozróznic dwie kwestie: wymiar urlopu i nabycie prawa do urlopu. Staż z PUP i okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych wlicza się do wymiaru urlopu, nie wlicza się do nabycia prawa do urlopu.

#17 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 22:22

bo nabycie prawa do urlopu a wliczanie do wymiaru urlopu to dwie różne sprawy. Zawsze były liczone ,przedtem też."Okres odbywania stażu, za który przysługuje stypendium, nie jest okresem pracy w rozumieniu przepisów urlopowych. Nie zalicza się go zatem do stażu, od którego zależy prawo do urlopu wypoczynkowego. Natomiast do stażu, od którego uzależniony jest wymiar urlopu, już tak."

#18 Gość_bergen

Gość_bergen
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 22:24

Dzięki, ale czy ustawa działa wstecz?

#19 Gość_bergen

Gość_bergen
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 22:28

Dzięki marg i zołza już wszystko wyjaśnione!

#20 Gość_Kinga

Gość_Kinga
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2009 - 22:08

Witam mam kilka pytań, chciałabym wyliczyć swój okres urlopu wypoczynkowego, ale mam problem czy możecie mi pomóc:Pracowałam w 2002 roku będąc na studiach 2 miesiąceSkoczyłam 5 letnie studia magisterskie Pracowałam w czasie studiów zagranicą mój pracodawca zagraniczny odprowadzał za mnie ubezpieczenie i podatki w tamtym kraju, wydał mi referencie ( możliwe jest, aby mi wydał zaświadczenie ile byłam zatrudnia coś zbliżone do polskiego świadectwa pracy)Po studiach odbyłam dwa staże zawodowe z urzędu pracy skierowanie ( oba po 6 miesięcy)Pracowałam u jednego pracodawcy 4 miesiąceObecnie pracuje u kolejnego 1,5 roku Jak powinnam wyliczyć swój okres urlopu wypoczynkowego?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych