Skocz do zawartości


aneks do umowy o pracę


wróć do serwisu Kadry 403 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 11:33

Dostalismy pismo pracownika, aby jego umowę zawartą na czas określony zmienić na czas nieokreślony. Szef wyraził na to zgodę. W związku z tym wystawiłam aneks do umowy o pracę, gdzie informu

#2 Gość_jk

Gość_jk
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 11:55

Powinnaś zawrzeć nową umowę

#3 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 11:58

A co w takim razie z poprzednią umową? czy zostaje automatycznie anulowana (nieważna)?

#4 Gość_xz

Gość_xz
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 12:03

Moim zdaniem też powinno się zawrzeć nową umowę o pracę na czas nieokreślony, a starą rozwiązać za porozumieniem stron , Ponieważ jest to ten sam zakład nie trzeba wystawiać świadectwa pracy po rozwiązaniu umowy na czas określony

#5 Gość_Tchesio

Gość_Tchesio
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 12:26

uważm że nie jest błędem sporządzenie aneksu ponieważ zawiera korzystniejsze warunki zatr.pracownika i za zgodą obu stron przekształca umowę na czas określony, na umowę na czas nieokreślony.Data musi być aktualna, nie wsteczna

#6 Gość_Joanna

Gość_Joanna
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 12:48

miałam podobna sytuacje i zrobiłam porozumienie stron po wcześniejszej konsultacji z Radca prawnymPOROZUMIENIE STRON W SPRAWIE ZMIANY TREŚCI DOTYCHCZASOWEJ UMOWY O PRACĘ W dniu ..................w .........................., zawarto niniejsze porozumienie Stron - pomiędzy: ................................................., ...........................reprezentowanym przez: ................................ – prezesa Zarządu - zwanym dalej „Pracodawcą” a Panem ................................zwanym dalej „Pracownikiem” - działającym osobiście. §1Pracodawca i Pracownik zgodnie oświadczają że na zasadzie niniejszego porozumienia Strony dokonują zmiany treści dotychczasowej umowy o pracę - w zakresie dotychczasowych warunków pracy:Zmienia się ustalony w umowie o pracę czas zatrudnienia z dotychczasowego – czasu określonego do ..............................na czas nieokreślony.§2Pozostałe warunki pracy i płacy określone w dotychczasowej umowie o pracę pozostają bez zmian. §3Niniejsze Porozumienie - Strony zgodnie oświadczają że wchodzi ono w życie z dniem podpisania niniejszego porozumienia §4Niniejsze Porozumienie Stron sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach z których po ich podpisaniu przez obie Strony - pierwszy egzemplarz otrzymuje Pracownik, drugi egzemplarz otrzymuje Pracodawca. data i podpis pracownika podpis pracodawcy

#7 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 13:43

dzięki Joanno, jednak skorzystam z twojej rady, jest bardzo konkretna. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

#8 Gość_Majka

Gość_Majka
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 17:18

Rodzaj umowy nie jest warunkiem pracy lub płacy, więc z formalnego punktu widzenia nie można tu zastosować ani porozumienia zmieniającego, ani wypowiedzenia zmieniającego. Praktyka jednak jest taka, że bardzo często pracodawcy podpisują z pracownikami porozumienia stron, a inspektorzy przymykają na to oko, bo w końcu jest to zmiana na korzyść pracownika:)Aby być w zgodzie z literą prawa trzeba by rozwiązać poprzednią umowę za porozumieniem stron i nawiązać nową na czas nieokreślony od dnia następnego. Na pewno jednak nie można rozwiązując poprzedniej zawrzeć nowej (aby nie narazić się na zarzut, ew. roszczenia dot. zatrudnienia na dwa etaty)

#9 Gość_dorka

Gość_dorka
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 21:32

Ja w takim przypadku piszę aneks do obowiązującej umowy.

#10 Gość_ Meri

Gość_ Meri
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 15:41

potrzebuję szybko odp.Pracodawca 23 stycznia 2008r. zmienia warunki umowy (na duzo korzystniejsze finansowo) ale chce to zrobić od września 2007, jaka date zamieścić na porozumieniu żeby wszystko było ok?

#11 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 20:54

Majka - jesteś w błędzie. Rodzaj umowy nie jest jednym z warunków umowy o pracę ?. Kazde postanowienie umowy można zmienic na mocy porozumienia stron. To ostatnie zdanie (przeczytaj) jest bez sensu.Najprościej jest tak jak pisze Joanna.

#12 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 20:55

Meri- data zawarcia porozumienia np. 30.12.07r

#13 Gość_Meri

Gość_Meri
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2008 - 09:28

dziękuję

#14 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2008 - 11:41

Majka ma rację co do zasady, że rodzaj umowy o pracę nie jest warunkiem umowy, już kiedyś była dyskusja na ten temat a orzecznictwo nie pozostawia watpliwości, nawet w przypadku zmiany, która jest korzystna dla pracownika: Zmiana rodzaju umowy o pracę może nastąpić wyłącznie w drodze aneksu do umowy o pracę (tzw. porozumienie zmieniające). Nie jest tu dopuszczalne zastosowanie wypowiedzenia zmieniającego (uchwała SN z 28.4.1994 r., I PZP 52/93, OSNAPiUS z 1994 r., Nr 11, poz. 169). Taki pogląd związany jest z faktem, że rodzaj umowy o pracę nie jest warunkiem pracy i płacy, do których stosuje się wypowiedzenie zmieniające. Rodzaj umowy można też zmienić przez wypowiedzenie umowy, a następnie (tzn. po zakończeniu okresu wypowiedzenia) zawarcie kolejnej umowy, już ze zmienionymi warunkami.

#15 Gość_Wodniczka

Gość_Wodniczka
  • Goście

Napisano 08 luty 2008 - 13:55

Mam pytanie.Dostałam aneks do umowy w którym jest awans-termin umowy na aneksie jest do 20011 roku a na umowie o pracę jest do 2010r, czy w aneksie można zmieniać datę zatrudnienia oraz czy można dać datę wstecz np 01,05,2007

#16 Gość_Wodniczka

Gość_Wodniczka
  • Goście

Napisano 08 luty 2008 - 13:59

Mam pytanie.Dostałam aneks do umowy w którym jest awans-termin umowy na aneksie jest do 2011 roku a na umowie o pracę jest do 2010r, czy w aneksie można zmieniać datę zatrudnienia oraz czy można dać datę wstecz np 01,05,2007

#17 Gość_sniezka

Gość_sniezka
  • Goście

Napisano 03 marzec 2008 - 16:52

Dostalam do podpisania aneks do umowy o prace ale warunki umowy byly gorsze i wiec tego nie podpisalam.Wiazac wiec to bedzie sie z wypowiedzeniem z pracy?.Jedno musze tu dodac ze mam podejrzenie o chorobe zawodowa ,ale jeszcze nie jest ona zatwierdzona przez inspekcje sanitarna.Czy w takim wypadku pracodawca moze mnie zwolnic?

#18 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 13 maj 2008 - 02:14

Dostałem aneks do umowy w który pracodawca zmusza mnie do pracy dodatkowej w soboty - czy jest to zgodne z kodeksem pracy

#19 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 15 maj 2008 - 08:50

Dostałam aneks do umowy,w którym szefostwo powierza mi funkcję kierowniczą.Jednakże nie ma w nim nic o zmianie wynagrodzenia lub dodatku funkcyjnym czy tak może być?(proszę o szybką odp.)

#20 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 15 maj 2008 - 09:03

Jezeli wyraziłas zgode na takie warunki to może byc. Aneks jest zmiana warunków umowy poprzez porozumienie stron stosunku pracy. Zgoda pracownika winna byc na pismie.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy