Skocz do zawartości


2 dni opieki nad dzieckiem do lat 14


wróć do serwisu Kadry 493 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_a*

Guest_a*
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2007 - 16:00

Czy co roku w aktach musi się znależć oświadczenie o 2 dniach ( art.188)

#2 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2007 - 16:07

Tak co roku

#3 Guest_G+

Guest_G+
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2007 - 16:41

Na jakiej podstawie udzielam 2 dni opieki na dziecko do lat 14?

#4 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2007 - 18:04

art 188 KP

#5 Guest_.

Guest_.
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2007 - 18:52

.

#6 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2007 - 23:03

Dopóki najmłodsze dziecko pracownika nie ukończy 14 lat, a pracownik nie złoży oświadczenia innej treści bazuję na jednym oświadczeniu.

#7 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 08:48

dorka - nie masz racji,pracownik każdego roku składa oświadzczenie czy chce lub nie chce korzystać z uprawnienia rodzicielskiego -art.188.

#8 Guest_a*

Guest_a*
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 11:42

Bardzo dziękuję, uzupelnię.codziennie czytam forum - cieszę się że ono jest i jest odzew na pytanie. HEJ!

#9 Guest_G+

Guest_G+
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 13:03

Czy muszę zażądać od pracownika aktu urodzenia dziecka, chcąc sie dowiedzieć ile dziecko ma lat?

#10 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 13:06

Tak - jednorazowo

#11 Guest_G+

Guest_G+
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 13:09

Dzięki, ale jak prowadzić taką ewidencję?

#12 Guest_wwww

Guest_wwww
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 13:32

Tak jak ewidencję urlopową, czasu pracy itd.

#13 Guest_dorka do em

Guest_dorka do em
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 18:19

Em pomóż i powiedz proszę z jakiego przepisu wynika obowiązek corocznego składania przez pracownika takiego oświadczenia? Pozdrawiam.

#14 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2007 - 13:38

Ja parcuje na pelen etat, a mąż ma rentę - niezdolny do pracy zarobkowej. Czy w tej sytuacji ma prawo do dwóch dni wolnych z art.188 Kp

#15 Guest_Urszula

Guest_Urszula
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2007 - 08:37

Gosia, jak najbardziej masz prawo do dwóch dni na dziecko.

#16 Guest_Allo

Guest_Allo
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2007 - 08:40

A jak to jest z 1/2 etatu?Też mam prawo do 2 dni? Pracuję 3 razy w tygodniu po 8-4-8 godzin. Mogę odebrać tylko 2x4 godziny, czy też za 8-godzinny czas pracy?

#17 Guest_666

Guest_666
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2007 - 14:08

Ja nie biorę oświadczeń co roku, żeby nie zaśmiecać akt osobowych. Wychodzę z założenia, że oświadczenie jest ważne do odwołania (czyli złożenia oświadczenia o odmiennej treści) lub ukończenia przez dziecko 14 roku życia i nigdy nie miałam z tym problemu ze strony PIP.

#18 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007 - 16:59

Witam ....mam pytanko: mam pracownice 15.09 skończył sie jej macierzyński urlop, teraz wzieła wypoczynkowy( urodziła w marcu) czy naleza sie jej 2 dni na opieke nad dzieckiem>>>??? czy moze je wziasc po tym jak skończy sie jej wypoczynkowy urlop? potem chce wziasc wychowawczy. czekam na odpowiedźRenata

#19 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007 - 19:38

Oczywiście, że może, po wypoczynkowym a przed wychowawczym, bo inaczej przepadną z końcem roku. Weź tylko od niej oświadczenie, że będzie korzystała ona a nie mąż, bo akt urodzenia pewnie masz.

#20 Guest_MARIUSZ

Guest_MARIUSZ
  • Goście

Napisano 29 październik 2007 - 16:20

PRACUJE NA PELNYM ETACIE , A ZONA JEST NA UBEZPIECZENIU KRUS I NIE PRACUJE CZY NALEZA MI SIE DWA DNI NA DZIECKO



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych