Skocz do zawartości

wypowiedzenie a chorobowe

wróć do serwisu Kadry 322 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_xz

Gość_xz
  • Goście

Napisano 03 marzec 2007 - 20:29

Pracownik złożył zwolnienie, okres wypowiedzenia 1 miesiąc, pracuje i w trakcie tego miesięcznego okresu wypowiedzenia zachorował, jest na l4, pytanie, czy zwolnienie w jakiś sposób wpływa na

#2 Gość_Kuba

Gość_Kuba
  • Goście

Napisano 03 marzec 2007 - 21:41

L 4 w żaden sposób nie wpływa na bieg okresu wypowiedzenia. Należy tylko pamiętać o przysługującym urlopie i jeśli nie będzie możliwości wykorzystania w naturze, trzeba będzie wypłacić ekwiwalent. Pozdrawiam

#3 Gość_xz

Gość_xz
  • Goście

Napisano 05 marzec 2007 - 09:57

Dzięki Kuba, pozdrawiam

#4 Gość_asiaaa

Gość_asiaaa
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2007 - 17:41

witam ja chce zrezygnowac z pracy ale mam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia i chce isc na chorobowe zeby juz tu nie przychodzic. co powinnam najpierw dac wypowiedzenie i potem chorobowe czy odwrotnie, i czy jak te 2 tyg beda leciec to te chorobowe to pokrywa mija 2 tyg i koniec pracy..???

#5 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2007 - 18:30

hej! mam taki sam problem jak Asia, w sumie już jestem na chorobowym ale chce złożyć wymównienie bo od połowy stycznia mam już nową pracę. Jednocześnie na na począek stycznia mam przewidzianą operację i nie wiem czy jak złożę wymównienie będę mogła skorzystać z chorobowego? Sprawa jest strasznie pilna!z góry dziękuję za odpowiedź.

#6 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2008 - 21:23

Mam problem chcę zrezygnować z pracy mam 1 miesięczny okres wypowiedzenia i chcę iść na chorobowe żeby już nie przychodzić do pracy. Co mam zrobić najpierw wręczyć wypowiedzenie a potem dać chorobowe czy odwrotnie. Monika

#7 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2008 - 21:30

Możesz wypowiedziec i iśc na chorobowe albo w czasie zwolnienia złożyc wypowiedzenie

#8 Gość_Grzegorz

Gość_Grzegorz
  • Goście

Napisano 17 maj 2008 - 12:15

Mam takie male pytanie. Dostalem wypowiedzenie 2 tygodniowe i je podpisalem i czy moge isc na zwolnienie lekarskie 3 miesiace nawet jak je podpisalem. Prosze o odpowiedz z gory dziekuje

#9 Gość_@

Gość_@
  • Goście

Napisano 17 maj 2008 - 12:30

mozesz isc na zwolnienie, nawet do 6 miesiecy. po zakonczonym okresie wypowiedzenia platnosc za zwolnienie przejmie ZUS . najprawdopodobnie jednak ZUS wezwie ciebie na kontrole

#10 Gość_emi

Gość_emi
  • Goście

Napisano 17 maj 2008 - 12:51

Kolejność nie ma znaczenia, czy damy najpier wypowiedzenie a potem zwolnienie lekarskie, czy odwrotnie. Zwolnienie lekarskie nie wydłuza okresu zatrudnienia, nie ma wpływu na okres wypowiedzenia. Po ustaniu zatrudnienia zasiłek chorobowy wypłaca zus.

#11 Gość_Mala

Gość_Mala
  • Goście

Napisano 18 maj 2008 - 01:09

Witam pomóżcie i to szybko dostałam wypowiedzenie z pracy z 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Chcę w tym okresie iść na chorobowe na jakie artykuły i paragrafy mogę sie powoływać w razie zastrzeżeń pracodawcy. Ponieważ pozostał mi jeszcze niewykorzystany urlop i może mnie przymusowo na niego wysłać.

#12 Gość_nora

Gość_nora
  • Goście

Napisano 18 maj 2008 - 01:28

witam, własnie do Was dołączam B)pracodawca nie będzie miał żadnych zastrzeżeń jak pójdziesz na chorobowe, najwyżej pogada sobie pod nosem a za zwolnienie i tak musi zapłacić

#13 Gość_emi

Gość_emi
  • Goście

Napisano 18 maj 2008 - 10:56

Mala, niepotrzebne Ci żadne paragrafy żeby iść na chorobę. Jak bedziesz chora to pracodawca nie moze udzielic Ci urlopu, wypłaci ekwiwalent.

#14 Gość_mariusz

Gość_mariusz
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:32

mam pytanie jestem na chorobowym ale chce zrezygnowac z pracy czy moge złozyc w tym czasie wypowiedzenie obowiązuje mnie dwu tygodniowe?

#15 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:56

Możesz ,zakaz wypowiadania umowy o pracę w trakcie zwolnienia lekarskiego pracownika dotyczy wyłącznie pracodawcy.

#16 Gość_mariusz

Gość_mariusz
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:25

dzięki serdeczne~~ZOŁZA

#17 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 20:52

Witam,jestem na zwolnieniu L4 od tygodnia. Chcę złożyć wypowiedzenie, które obejmuje okres dwóch tygodni i w tym czasie wziąść L4. Jak to wygląda od strony prawniej?Z góry dziękuję za odpowiedź.

#18 Gość_Tomo

Gość_Tomo
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 16:39

Witam!Potrzebuje pomocy. Jestem na L4 i mam miesieczne wypowiedzenie czy moge dalej ciagnac L4 bo cos czuje ze nie dadza mi urlopu na ten okres a mam wykupiona wycieczke za granice. Czy na L4 mozna leciec za granice jak sie ma ze mozna chodzic??czekam na odpowiedzWazneZ góry dzieki

#19 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 17:31

Oczywiście możesz "ciągnąć" zwolnienie w trakcie wypowiedzenia. Na wycieczkę jedziesz na własne ryzyko, jeśli pracodawca zrobi ci kontrolę lub przyśle na kontrolę ZUS, to lezysz.

#20 Gość_tomo

Gość_tomo
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 17:38

Ok Zołza ale w sumie moge chodzic tak wiec zawsze moge gdzies wyjechac npo. do Cioctki inie wazne gdzie ona mieszka

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy