Skocz do zawartości

Nieobecność usprawiedliwiona

wróć do serwisu Kadry 35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_olka

Gość_olka
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2006 - 21:59

Mam wezwanie do sądu w charakterze świadka . Czy muszę wziąć urlop wypoczynkowy czy traktuje się to jako obecność usprawiedliwioną?Czy pracodawca płaci za teń dzień czy jest to dzień bezp

#2 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2006 - 22:56

Jest to nieobecność usprawiedliwiona płatna. Należy tylko będąc w sądzie podstemplować wezwanie, że tam byłaś i oddać pracodawcy. należy wypełnić wniosek na urlop okolicznościowy(wezwanie do sądu).

#3 Gość_kate

Gość_kate
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 15:17

1) nie !!! jest to nieobecność uspawiedliwiona ale NIE! PŁATNA (w kadrach daje się wezwanie do sądu oni wliczają ile wynosi dniówka za jeden dzień pracy - i sąd zwraca pieniądze 2) to nie jest urlop okolicznościowy ( urlop okolicz. to: ślub, pogrzeb, urodziny dziecka ...) tylko dzień wolny niepłatny usprawiedliwiony 3) wielu osobom nie chce się bawić w te zaświadczenia i po prostu biorą zwykły urlop wypoczynkowy

#4 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2006 - 00:08

Do: kate. Nie masz racji. wezwanie do sądu jest to nieobecność usprawiedliwiona płatna.Pracownik sam sobie nie robi wolnego tylko wzywa go Sąd. Tak samo jak wzywa się na komisje poborowa, lub na komendę, lub oddanie krwi. Są sytuacje takie, że niestety te nieobecności są traktowane jako usprawiedliwione płatne. Może u Ciebie jest inaczej?

#5 Gość_olag

Gość_olag
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2006 - 11:20

kate ma racje. W zakładzie pracy taki dzień jest jak nieobecność usprawiedliwiona niepłatna, natomiast pracownik może starać się od organu, do ktorego został wezwany (Sąd czy WKU) o zwrot dniówki. Wtedy zakład pracy wystawia takie zaświadczenie o wysokości zarobku za jeden dzień i odpowiedni organ zwaca.

#6 Gość_kate

Gość_kate
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2006 - 19:55

dzięki :) olag

#7 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2006 - 12:34

Do:BasiaMam nadzieje,że nie jestes zatrudniona w żadnej firmie jako kadrowa,bo piszesz straszne bzdury.Sąd,komisja poborowa to nieobecności usprawiedliwione NIEPŁATNE!!!Pieniązki zwraca odpowiedni organ, który wzywa pracownika.pozdrawiam wszystkie kadrowe:)

#8 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 09 luty 2007 - 15:42

czy informacje o takiej nieobecności umieszcza się na świadectwie pracy????

#9 Gość_Aniat

Gość_Aniat
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 00:23

A co zrobić z sytuacją gdy pracownik był w sądzie tylko 2 godziny resztę dnia spędził w pracy. Czy sąd wypłaci mu 1 - dniowe wynagrodzenie czy tylko wypłaci mu za 2 godz? czy zakład pracy ma wówczas wypłacić za pozostałe 6 godzin?

#10 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 09:30

do Ani : informacji o nieobecnościach w/w nie umieszcza sie w swiadectwie pracy. Jeżeli pracownik był 2 godz. w sadzie to za ten czas sad zapłaci utracone wynagrodzenie,za reszte zapłaci pracodawca. W tym celu wydaje sie zaswiadczenie.

#11 Gość_daria

Gość_daria
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 10:10

do Basi : poczytaj sobie co jest napisane na odwrocie takiego wezwania do Sądu i wtedy zabieraj głos :)

#12 Gość_xx

Gość_xx
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 10:18

do darii, czy ty nie widzisz , że na post z 2006 roku wypowiadasz się ~Basianiedziela, 3 grudzień, 2006, 23:08Odp: Nieobecność usprawiedliwiona". Daria wypowiedz sie na tematy, które nie maja odpowiedzi i są na czasie.

#13 Gość_daria

Gość_daria
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 10:22

do Basi : poczytaj sobie co jest napisane na odwrocie takiego wezwania do Sądu i wtedy zabieraj głos :)

#14 Gość_kamila

Gość_kamila
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:11

wiec jak to wkoncu jest??? bo czytam mysle ze juz wiem a tu nagle cos innego... mozna oszalec :):) wiec jak to jest??

#15 Gość_Janusz

Gość_Janusz
  • Goście

Napisano 04 listopad 2008 - 15:21

Osoby wzywane przez organa takie jak sądy na wniosek osoby wzywanej w terminie trzech dni zwracają utracony dochód,jeśli otrzmają stosowne zaświadczenie od zakładu pracy.

#16 Gość_kama

Gość_kama
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2008 - 18:00

a czy jako zakład pracy muszę wystawiać zaświadczenie o "dniówce" żeby WKU zwróciło pracownikowi za nieprzepracowane godziny i jak to powinno wyglądać ?? za pomoc dziękuję!

#17 Gość_k@

Gość_k@
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2008 - 18:47

WZóR ZAśWIADCZENIAZaświadcza się, że Pan..............PESEL 7..........zam. ............Zatrudniony jest w Firmie ............ na podstawie umowy o pracę zawartej od 01..... na stanowisku ..........W związku z otrzymaniem wezwania do Wojskowej Komendy Uzupełnień w ... w dniu ... pan .......nie otrzyma wynagrodzenia przysługującego mu za ten dzień wykonywania umowy.Wynagrodzenie z tytułu wykonywanej umowy za utracony dzień pracy wynosi: ....zł brutto za 1 dzień.

#18 Gość_Piotr (rezerwista) aż wstyd się przyznać.

Gość_Piotr (rezerwista) aż wstyd się przyznać.
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2008 - 03:07

Nie wiem jak to sie stało, ale WKU Grójec do którego należę wezwało mnie 17 listopada bieżącego roku, po przedstawieniu przeze mnie stosownego oświadczenia pan Sierżant wypłacił mi zamiast 143 zł. Brutto jakieś śmieszne 32,10zł+ 15,60zł za dojazd i zapadła niezręczna cisza - pauza na moje pytanie dlaczego nie wypłaca mi dalszych prawie stu złotych, zapytałem może nie ma wydać?, pan sierżant zaśmiał mi się w twarz i spytał czy nie czytałem tego co podpisuję no faktycznie nie czytałem, "średnia krajowa dniówka razy dwa"to daje te marne 32,10 zł, ale zakład pracy na ostemplowanym druku zaświadcza że tego dnia nie wypłaci mi dniówki w tej wysokości tj.143zł Brutto więc myślałem że przynajmniej to mam z głowy i nie będę stratny za i tak banalne wezwanie korygujące kartę mobilizacyjną. Przecież wojsko odsłużyłem i to dawno prawie 9-lat temustawiam się średnio co roku na jakieś pseudo ważne wezwania do tego WKU a w tym roku mam jeszcze dokładać ze swojej kieszeni do MON-u, złodzieje!!!.Dość że naczekałem się z miesięcznym dzieckiem dwie i pół godziny w samochodzie bo Sierścióch był w jednostce na śniadaniu a nie mógł zjeść sobie na miejscu to tak ma wyglądać armia zawodowa?. Nędznicy. gdybym więdział to bym się z kolega w pracy zamienił lub urlop zwykły wziął.Teraz sam nie wiem jak mam wyegzekwować te pieniążki , ale nawet nie op pieniadze ,ale ku przestrodze dla innych.

#19 Gość_mira

Gość_mira
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2008 - 09:33

z tego co się orientuję (tak na szybko) za resztę płacą urzędy gminy

#20 Gość_Smieszny

Gość_Smieszny
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 01:41

Czy w sądzie zwrot dniówki utraconej należy się również oskarżonym i pokrzywdzonym? Czy tylko świadkom?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy