Skocz do zawartości


zwolnienie lekarskie a numer statystyczny ...


wróć do serwisu Kadry 30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mika

Gość_mika
  • Goście

Napisano 25 październik 2006 - 11:59

witam. mam problem. wiem ze pracownica byla w ciazy ale poronila. mam jej zwolnienie lekarskie z numerem statystycznym choroby 003. co to za kod?nie wiem jak policzyc jej chorobowy-czy 100% czy 80% bo

#2 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 25 październik 2006 - 13:40

liczysz 100%

#3 Gość_Martinez

Gość_Martinez
  • Goście

Napisano 25 październik 2006 - 13:49

Podstawa prawnaKod O03 oznacza dokładnie Poronienie samoistnePodstawa prawna 100%:Art. 92. KP § 1. Za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek:2) wypadku w drodze do pracy lub z pracy albo choroby przypadającej w czasie ciąży - w okresie wskazanym w pkt 1 - pracownik zachowuje prawo do 100% wynagrodzenia.

#4 Gość_mika

Gość_mika
  • Goście

Napisano 25 październik 2006 - 16:39

dziekuje za pomoc

#5 Gość_marta s

Gość_marta s
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 22:23

mam numer statystyczny choroby 012 co to oznacza

#6 Gość_EMMI

Gość_EMMI
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 23:07

012 - Obrzęki ciążowe (wywołane ciążą) i białkomocz bez nadciśnienia

#7 Gość_nelli

Gość_nelli
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 14:10

a jaki jest nr statyst.,gdy jest legalne przerwanie ciąży z powodu ciężkich wad płodu?

#8 Gość_Ellla

Gość_Ellla
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 17:35

Co oznacza numer statystyczny: Noo ??

#9 Gość_elik

Gość_elik
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2010 - 21:01

co oznacza kod 060?

#10 Gość_na

Gość_na
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2011 - 22:19

co oznacza kod 032

#11 Gość_HANA

Gość_HANA
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:24

co oznacza numer statystyczny J20?

#12 Gość_ida

Gość_ida
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:27

ja tylko wuiem co oznacza J23 B)))

#13 Gość_ida

Gość_ida
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:28

a tak na serio - to ostre zapalenie oskrzeli .http://www.info-med.pl/katalog/choroby/statystyka/10.htmlLudzie czemu nie korzystacie z Googla!!!

#14 Gość_DD59

Gość_DD59
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:32

Z tego co mi wiadomo zakład pracy nie ma obowiązku posługiwać się kodami typu J20, 032...powinien zwrócić za to uwagę na oznaczenie typu A (ten sam typ schorzenia co poprzednio, typ B (ciąża) i jeszcze chyba Z, X ...wypadkowe, alkoholowe itp... Jak nie ma litery B to powinno być dodatkowe zaświadczenie, że kobieta jest w ciąży

#15 Gość_ida

Gość_ida
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:36

w ogóle tego kodu przecież na zwolnieniu dla zakładu pracy nie widać, więc nie rozumiem skąd ten problem ? Numer statystyczny choroby zakladu pracy nie ma prawa obchodzić, to przecież dobro osobiste pracownika, którego nie wolno naruszać!

#16 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:37

J20 to nr statystyczny choroby pt. ostre zapalenie oskrzeli

#17 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:38

na ZLA powinien znaleźc się tylko kod choroby:Kod A: oznacza niezdolność do pracy powstaje po przerwie nie przekraczającej 6 dni, spowodowany ta samą chorobą, która była przyczyną niezdolności do pracy, która była przyczyna niezdolności do pracy przed przerwą. Stosowanie Kodu A jest niezbędne dla prawidłowej i terminowej wypłaty należnego zasiłku chorobowego. Kod B: oznacza niezdolność do pracy przypadającą w okresie ciąży. Kod ten oznacza, że wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy (zgodnie z Kodeksem pracy 33 dni w roku kalendarzowym) oraz zasiłek chorobowy przypadający na okres ciąży jest wypłacany w wysokości 100 % podstawy wymiaru tego zasiłku. Kod C: oznacza niezdolność do pracy spowodowaną nadużyciem alkoholu. Zasiłek chorobowy nie przysługuje za okres pierwszych 5 dni tej niezdolności. Kod D: oznacza niezdolność do pracy spowodowaną gruźlicą. Kod ten oznacza że zasiłek chorobowy przysługuje przez okres 27 dni. Kod E: stosuje się w przypadku niezdolności do pracy powstałej po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego, gdy niezdolność do pracy trwa bez przerwy co najmniej 30 dni i powstaje nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego- dotyczy choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni lub innej choroby, której objawy ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby. Tak więc Kod E powinien być stosowany wyłącznie przy orzekaniu niezdolności do pracy w okresie po ustaniu ubezpieczenia chorobowego (zatrudnienia). Pole 13 na druku ZUS ZLA lekarz wypełnia obowiązkowo. Na pisemny wniosek pacjenta w uzasadnieniu lekarskim nie umieszcza się kodu literowego B i D.

#18 Gość_ida

Gość_ida
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:41

w komentarzu 15 chodziło mi o numer sttystyczny choroby , a napisało mi się kod tak z rozpędu B)))

#19 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:43

a wiesz, że J23 nie figuruje:-)) chyba zarezerwowany dla Hansa

#20 Gość_Iza

Gość_Iza
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 11:58

mam pytanie do 17.cyt. "Pole 13 na druku ZUS ZLA lekarz wypełnia obowiązkowo" co jeśli żaden lekarz tego nie umieszcza ,przynajmniej na tych ZUS ZLA które otrzymywałam ,powinnam je kwestionować ?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych