Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie i kończąca się umo...

wróć do serwisu Kadry 280 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_aklok

Gość_aklok
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:50

WitamPracownik ma zwolnienie lekarskie do 20-04-2009, a okres wypowiedzenia kończy sie 31-03-2009. Czy na świadectwie pracy w okresach nieskładkowych powinno sie wpisać date 20-04 czy termin zakończenia stosunku pracy

#42 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 15:56

nie wypisujesz świadectwa pracy przecież za okres, który nie obejmuje zatrudnienie, uwzględniasz to, co przypada na okres zatrudnienia, nie więcej

#43 Gość_OLUŚ

Gość_OLUŚ
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 13:46

Witam czy jak pójdę NA L4 po ustaniu okresu wypowiedzenia o pracę pierwsze zwolnienie wypisuje się na zakład pracy ?? ile płacą za takie zwolnienie od podstawy czy premia też jest doliczana to bardzo ważne bo podstawę mam małą WAŻNE WAŻNE !!!

#44 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 13:41

Witam uprzejmieJestem na zwolnieniu lekarskim po ustaniu zatrudnienia od 3,5 miesiąca, dziś miałam pierwszą kontrolę z ZUS, niezapowiedzianą, w domu, podpisałam tylko jakiś dokument, w progu. Czy mogę spodziewać się dalszych kontroli lub wezwania do ZUS na kontrolę czy zwykle przechodzi się jedną kontrolę w ciągu całego okresu świadczeń chorobowych? Bardzo proszę o odpowiedz,

#45 Gość_Contu

Gość_Contu
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2009 - 13:23

Witam Bardzo proszę o poradę.Miałam umowę na zastępstwo,w trakcie jej trwania zachorowałam.Chodzę na rehabilitację i dostałamod lekarza kolejne zwolnienie do 30.06.Właśnie dostałam list z zakładu pracy,że 25.05 wygasła moja umowa ( L4 miałam do 31.05). Kto w takim razie zapłaci mi za zwolnienie od 26.05 do 31.05 i kolejne do 30.06? Proszę o informację czy to drugie zwolnienie muszę dostarczyć do swojego ZUS i czy mogę kontynuować leczenie(zwolnienie) również w lipcu?Przepraszam za ilość pytań ale to dla mnie bardzo ważne,bardzo proszę o pomoc.

#46 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2009 - 14:20

do Contu:zasiłek po ustaniu zatrudnienia wypłaca zus, ostatnie zwolnienie, które zakrawało na zatrudnienie wraz z drukiem z-3 pracodawca powinien wysłać do zusu, a każde nastepne zwolnienie już sama dostarczasz do zus, jeśli w ciągłości będziesz miała wystawiane zwolnienia, to wciąż będziesz miała prawo do zasiłku chorobowego (do 182 dnia choroby)do mmto loteria, mogą skontrolować, bo akurat Ciebie wytypowali, albo z powodu "kogoś uprzejmego", zazwyczaj nie kontrolują danej osoby kilka razydo Olusia:każde zwolnienie, kiedy zachorujesz w 14 dni po ustaniu zatrudnienia wypisuje sie na były zakład pracy, zasiłek przysługuje, jeśli choroba trwa min. 30dni.Podstawa zasiłku to średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 mies. - 13,71% składek, z tego 80%,jak podzielisz na 30 to wyjdzie zasiłek za jeden dzieńpremie wchodzą do podstawy, jeśli były pomniejszane za czas choroby i wynikały z Twoich indywidualnych wyników

#47 Gość_Contu

Gość_Contu
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2009 - 23:09

Ossa,wielkie dzięki za pomoc:)

#48 Gość_grrrrr

Gość_grrrrr
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 14:50

prosze o odp. umowa konczy mi sie 19.06.09 pracuje w szkole czy moge isc na zwolnienie lekarskie od 20.06 br. i czy bede miała płacone przez ZUS z gory dziekuje za odp.

#49 Gość_Contu

Gość_Contu
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2009 - 12:29

wczoraj byłam w ZUS-sie i dowiedziałam się ciekawej raeczy.w mysl nowej ustawy osobom, które ukończyły 50 lat i są na zwolnieniu lekarskim L4 pierwsze 14 dni płaci zakład pracy,a nie jak do tej pory pierwsze 33 dni,dalej płaci ZUS.Od kied obejmuje ta ustawa?Z góry dziękuję

#50 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2009 - 13:04

Od lutego br.

#51 Gość_Anka

Gość_Anka
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2009 - 18:03

Witam,jeżeli byłam na okresie wypowiedzenia (za porozumieniem stron)do 31.08, ponieważ chciałam zmienic pracę i od 1.09. rozpocząc nową, a w poprzedniej miałam L4 od 27.08.-31.08, gdzie ostatni dzień był jednocześnie pierwszym pobytu w szpitalu z powodu ciąży.L4 miałam do 21.09., więc powinnam je złożyc do starego zakładu pracy, a oni przekazuja je do ZUSu, ale czy mają obowiązek wystawienia świadectwa pracy z ostatnim dniem L4(21.09), czy też ostatnim dniem umowy(31.08)?Dostałam od kogos informację, że jeśli jestem w ciąży w okresie wypowiedzenia, to zostaje ono anulowane.

#52 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 12:24

mam pytanie skonczyła mi sie umowa 5 pazdziernika tego roku a jestem na zwolnieniu do 10 pazdziernkia kto mi bedzie płacil zaklad pracy czy zus dodam ze zwolnienie bedzie przedłuzane

#53 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 12:30

za pozostałą część zwolnienia od 06 do 10.10 zapłaci ZUS, pracodawca musi przesłać zwolnienie wraz z drukiem Z-3 do ZUS do przejęcia wypłaty świadczenia

#54 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 14:11

i za raeszte zwolnienia bedzie mi płacił zus bo mam wizyte u lekarza i wystawi mi zwolnienie na 30 dni

#55 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 14:18

i rozumiem ze musze miec ciagłosc zwolnienia

#56 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 14:19

i rozumiem ze musze miec ciagłosc zwolnienia lekarskiegfo zeby zuz mi wypłacal

#57 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 14:20

zus*

#58 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 14:41

umowa mi sie konczy do 5 wrzesnia a zwolnienie do 10 wrzesnia,i dali mi zaswiadczenie lekarskie ze beda kontynuował terapie,terapie zaczełem od 6 wrzesnia az bedzie trwała az do 2 grudnia,powiedzieli ze zwolnienie dadza dopiero w połowie terapi,czy te zaswiadczenie bedzie miało ciogłosc w zwolnieniu,a dzwonili do mnie z pracy ze musze odebrac swiadectwo pracy..wogóle tego nie rozumiem,co mam robić,,prosze o odpowiedz,czy te zaswiadczenie jak zaniose pózniej to nie przepadnie ciogłosci pracy,,

#59 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 14:47

a dlaczego dopiero w połowie terapii? ZLA czyli tzw dawne L4 powinni wystawić w trakcie leczenia , chyba że to szpital to po 14 dniach

#60 Gość_kaska

Gość_kaska
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 14:56

mam do 10 wrzesnia umowe,a na terapie mnie zgłosili od uzaleznienia,i powiedzieli ze teraz nie wystawio zwolnienia poniewaz moge nie chodzic na te zajecia,tylko dali zaswiadczenie lekarskie ze przebywam tam,to terapia dzienna i mam umowe na czas okreslony,odpisz,bo zagubiony jestem,żadnego druku i nic nie dostałem a ani z pracy tylko dzwonili do zony zeby swiadectwo odebrac,,nie rozumiem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych