Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie i kończąca się umo...

wróć do serwisu Kadry 280 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_tęcza

Gość_tęcza
  • Goście

Napisano 23 maj 2006 - 09:59

Witam. Mam pracownika, który jest na zwolnieniu od 2 m-cy, i jest na zwolnieniu (pobyt w szpitalu). 30 czrerwca kończy się mu umowa o pracę, szef nie chce jej przedłużyć.Pytanko: czy może to

#2 Gość_Malgo.lbn

Gość_Malgo.lbn
  • Goście

Napisano 23 maj 2006 - 10:03

Nie jestem pewna, ale chyba wystawiasz mu świadectwo pracy a do ZUS- wysyłasz druk Z-3 (zaświadczenie płatnika składek) i dalej płaci mu ZUS jako zasiłek po ustaniu stosunku pracy.

#3 Gość_krzysiek1

Gość_krzysiek1
  • Goście

Napisano 23 maj 2006 - 10:34

Umowa zakończy się 30 czerwca. Szef nie ma obowiązku jej przedłużenia. Dalsze płatności zasiłku chorobowego przejmie ZUS.

#4 Gość_tęcza

Gość_tęcza
  • Goście

Napisano 24 maj 2006 - 09:14

Dzięki

#5 Gość_Renata

Gość_Renata
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 23:46

A czy będą jakieś konsekwencje za przedłużenie umowy pracownikowi, który jest na zwolnieniu po wypadku przy pracy? Czy w tym momencie jest to tylko dobrą wolą szefa? Dostałam odpowiedź od kadrowej "że przedłużenie umowy o pracę w momencie gdy pracownik jest na zwolnieniu lekarskim jest niezgodne z prawem".Będę wdzięczna za odpowiedź.

#6 Gość_dejwmag

Gość_dejwmag
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 07:25

Nie ma przeszkód prawnych, żeby przedłużyć na chorobowym umowę o pracę. Choć bywa, że umowy przedłużane czasem kwestionuje ZUS np. jak chcesz pomóc jakiejś kobiecie w ciązy, to moga dopatrzyć sie obejscia prawa. Powiem szczerze nie wiem jak koncza sie takie sprawy. U ciebie w każdym razie nie ma najmniejszego problemu, chcesz przedłużyc to przedłuż, nie chcesz to przekaż pracownika na ZUS. Tak ja uważam.

#7 Gość_krzysiek 22

Gość_krzysiek 22
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 00:16

jestem na zwolnieniu lekarskim od 25 dni za 2 dni konczy mi sie umowa .czy zakład mósi mi przedłuzyć/?

#8 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 00:18

Nie. Umowa rozwiąże się.

#9 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 08:56

Możesz dalej chorować,po ustaniu zatrudnieniachorobowe płaci ZUs.Pierwsze zwolnienie musisz oddać do zakładu pracy,który skieruje całą sprawę do ZUS.

#10 Gość_aaaaarrrrr

Gość_aaaaarrrrr
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 11:25

a gdzie m usze skierowac drugie zwolnienie lekarskie? jestem na zwolnieniue lekarskim umowa mi wygasa, nie bede przedluzal. otrzymam kolejne zwolnienie lekarskie gdzie mam je dostarczyc?do pracodawcy czy juz bezposrednio do zus?

#11 Gość_Kina208

Gość_Kina208
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 11:47

aaaaaarrrrrr Po ustaniu stosunku pracy kolejne zwolnienie lekarskie dostarczasz do ZUS.

#12 Gość_aaaaarrrrr

Gość_aaaaarrrrr
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:14

dzieki. w takim razie wynagrodzenie po wygasnieciu umowy placil mi bedzie zus. w jakiej formie? moj pracodawca przesle numer konta czy bede musial zglosic sie na poczte itp? i kiedy moge sie tego spodziewac?

#13 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 19:47

jak podasz nr konta to ZUS będzie przesyłał na konto ,albo przekazem pocztowym - sam zdecyduj

#14 Gość_LDLD

Gość_LDLD
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2009 - 21:55

ile procent chorobowego sie dostaje??????

#15 Gość_hol

Gość_hol
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2009 - 22:36

Jestem na zwolnieniu lekarskim ,za 2 dni upływa mi termin wypowiedzenia umowy o pracę.Nadal choruję i będe miała L-4.Czy na zwolnieniu lekarz wpisuje mi zakład zatrudnienia ,czy mam podać adres Zus.

#16 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2009 - 22:53

zakład pracy

#17 Gość_do LDLD

Gość_do LDLD
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2009 - 22:56

do LDLD -80 ,jeżeli zasiłek i szpitalne 70

#18 Gość_hol

Gość_hol
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 10:18

l Dziękuje wera za odpowiedż.Jeszcze jedno pytanie,czy świadectwo pracy dostane od razu ,czy dopiero po upływie chorobowego,ale oczywiście z datą do kiedy faktycznie upłynął mi termin wypowiedzenia umowy o pracę?

#19 Gość_Anusza B

Gość_Anusza B
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 10:25

Świadectwo pracy pracodawca zobowiązany jest wystawić z dniem ustania zatrudnienia z ostatnim dniem pracy.

#20 Gość_b.r.

Gość_b.r.
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 00:06

umowa o prace konczy sie 28-02-2009 od tego dnia jest tez zwolnienie lekarskie,czy zaklad wyplaci odprawe 3 miesieczna czy dopiero po zwolnieniu lekarskim?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy