Skocz do zawartości

umowa zlecenie, zasiłek dla bezrobotnych,...

wróć do serwisu Kadry 282 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_~Adriana

Gość_~Adriana
  • Goście

Napisano 11 maj 2006 - 21:30

Czy umowa zlecenie liczy się do stażu pracy uprawniającego do przejścia na emeryturę? Czy pracując na umowę zlecenie można dostać po ustaniu zlecenia zasiłek dla bezrobotnych?

#2 Gość_halina

Gość_halina
  • Goście

Napisano 12 maj 2006 - 09:55

Jeżeli od umowy zlecenia byly odprowadzanie skladki na ubezpiczenia spoleczne i są na to dokumenty to TAK

#3 Gość_agaaga9

Gość_agaaga9
  • Goście

Napisano 12 maj 2006 - 10:04

Zasiłek dla bezrobotnych będzie się należał jeśli odprowadzane były wszystkie składki do ZUS a wynagrodzenie było w wysokości nie mniejszej niż minimalne wynagrodzenie obowiązujące w tym okresie.

#4 Gość_zbigf

Gość_zbigf
  • Goście

Napisano 31 maj 2006 - 02:18

Czy po 5 cio letnim okresie pracy na pełny etat z wynagrodzeniem wyższym od minimalnego zwolnienie na własną prośbę powoduje problem z pobieraniem zasiłku, na jaki czas, jaki tryb rozwiązania umowy o pracę powinien być, aby zasiłek przysługiwał odrazu?

#5 Gość_asiak

Gość_asiak
  • Goście

Napisano 20 październik 2006 - 11:14

Witam .Od 15 miesięcy mam umowę zlecenie.Czy będę otrzymywała zasiłek dla bezrobotych w wypadku kiedy miałam osiągnięte dochody przez 15miesięcyo różnej wysokości? Trzy miesiące spośród tych umów mam na kwoty niższe niż 750zł natomiast pozostałe powyżej 1500zł .Chodzi mi o to czy musi być przez te wymagane 12 miesięcy mojej pracy ciągłośc miesiąc po miesiącu powyżej tych 750zł czy jak mam 15 miesięcy może być to spośród całego okresu pracyPozdrawiam Asia

#6 Gość_Sebek

Gość_Sebek
  • Goście

Napisano 03 luty 2007 - 00:19

A wiec tak. Zgodnie z ustawą należy miec przepracowane 12 miesięcy (365 dni) w ostatnihc 18 miesiącach. Nie jest wymaga na ciągłość okresu 12 miesięcy, mogą być przerwy np. 5 miesięcy umowa, przerwa 1 i znowu 3 miesiące umowa itd. Aby umowa zlecenia mogła zostać zakwalifikowana do stażu pracy i upowrznić do pobierania zasiłku muszą zostać spełnione następujące warunki: 1. podstawę opłacania składek musi stanowić co njmaniej najniższe wynagrodzenie obowiązujące w danym roku 2. Od umowy muszą być odprowadzone wzystkie składki 3. Podstwa opłacania składek musi zostać udopkumentowana za każdy miesiąc umowy oddzielnie albo racunki do umowy również za każdy miesiąc. Pozdrawiam

#7 Gość_dOMINIKA

Gość_dOMINIKA
  • Goście

Napisano 05 luty 2007 - 20:28

PRACUJE OD 2.5 ROKU NA UMOWE ZLECENIE-BEZ PRZERWY(Z WYJATKIEM DNI SWIATECZNYCH) POD NADZOREM PRACODAWCY I W OKRESLONYM PRZEZ NIEGO CZASIE - 5 DNI W TYGODNIU PO OK 7 H. JESTEM STUDENTKĄ WIEC NIE MAM OPŁACANYCH SKLADEK. CZY MAM JAKIEKOLWIEK PRAWA-TZN CZY WLICZA SIE OKRES PRACY DO STAZU PRACY ORAZ CZY MOGE SIE UBIEGAC O URLOP, SWIADCZENIA SOCJALNE? MIMO TEGO ZE PRACOWAŁAM BEZ PRZERWY MIEDZY UMOWAMI WYNOSZA ONE SREDNIO 1 LUB 2 MIESIACE(RACHUNKI LISTY OBECNOSCI ETC TO POTWIERDZAJA)CZY MOGE SIE STARAC O ODSZKODOWANIE, I UZNANIE TYCH UMOW JAKO UMOWY O PRACE JAK ROWNIEZ POKRYCIE ZALEGŁYCH SKLADEK?

#8 Gość_dominika

Gość_dominika
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 19:28

Pracuje ma umowe zlecenie od 2 lat i mam 20 tys brutto czy nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych placone mialam raz na pol roku

#9 Gość_Iwona

Gość_Iwona
  • Goście

Napisano 04 luty 2008 - 21:54

Witam!Czy do stażu pracy liczy sie zasiłek dla bezrobotnych i okres bycia zarejestrowanym w urzędzie pracy? jeszcze jedno czy praca za granica legalnie liczy sie do stażu pracy w Polsce??

#10 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 luty 2008 - 22:32

Tylko zasiłek dla bezrobotnych wlicza się do stażu. Natomiast praca za granicą, która jest zakończona zaświadczeniem lub świadectwem pracy, również wlicza się do stażu pracy. Jest jeden warunek, że przepisy wewnątrzzakłądowe pozwalają wliczyc ww okresy.

#11 Gość_ak

Gość_ak
  • Goście

Napisano 03 marzec 2008 - 13:40

jeżeli pracuję na stażu z urzędu czy mogę dodatkowo pracować na umowę zlecenie?

#12 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:26

Chcę złożyć dokumenty do pracy, lecz wymagane jest 3-letni staż pracy. Ja mam 2-letni i rok byłam na zasiłku dla bezrobotnych czy pracodawca zaliczy ten okres zasiłkowy do stażu pracy?

#13 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:54

Przy przyjęciu do pracy wymagany 3 -letni staż pracy, tzn. co najmniej 3 lata przepracowane a zasiłek dla bezrobotnych jest przerwą w pracy. Więc masz tylko 2 letni okres zatrudnienia.

#14 Gość_edi

Gość_edi
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2008 - 23:07

pracuję w urzędzie a wczesniej pracowalam na umowe zlecenia mam pytanie czy ten okres umowy zlecenia zalicza sie do stazu pracy, mialam odprawadzane wszystkie skladki, prosze o rzetelna odpowiedz bo brakuje mi pare miesiecy do awansu na inspektora, gdzie trzeba miec 3 lata stazu pracy???

#15 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:23

Pracuję na umowę zlecenie od miesiąca pażdziernika roku 2007 do kwietnia 2008 roku mam ciągłość pracy. W maju 2008 mam przerwę w parcy , a nastepnie znów idę do pracy. Wszystkie składki odprowadzam (emerytalne , zdrowotne). Mam pytanie czy te miesiące które przepracowałam wliczają mi są do stażu pracy. Proszę o szybą odpowiedz , z góry dziękuję.

#16 Gość_justyna

Gość_justyna
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 18:06

Pracuje w irlandi ponad rok legalnie czy po powrocie do polski przysluguje mi zasilek dla bezrobotnych i czy moge sie o niego starac.

#17 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 10:57

od pażdziernika przejdę na zasiłek dla bezrobotnych czy okres gdy będe na tym zasiłku liczył się będzie do lat pracy?

#18 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 10:59

Tak, okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych zalicza sie do do okresu, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

#19 Gość_Magdalena

Gość_Magdalena
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 18:49

czy będąc na stażu ( skierowanie z urzędu ) mogę jednocześnie pracować na umowę zlecenie?? jeśli ktoś wie, to proszę o dpowiedź, to bardzo ważne. z góry dziękuję

#20 Gość_Qpa

Gość_Qpa
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2008 - 21:42

nie i tyle

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy