Skocz do zawartości

likwidacja stanowiska pracy

wróć do serwisu Kadry 339 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_kadrocholiczka

Gość_kadrocholiczka
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 14:33

proszę przeczytać artykuł z kadry.infor.pl "jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać świadczenie przedemerytalne" - wg autora przyczyna wypowiedzenia musi leżeć po stronie pracodawcy.pozdrawiam i życzę powodzenia

#22 Gość_Aska

Gość_Aska
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 12:25

Dziekuje za odpowiedz.Znam warunki spelniajace aby otrzymac swiadczenie.Ale nie znam art.ktore moj pracodawca musi wpisac na swiadectwie.A chcialby mi pomoc.Musi byc z przyczn zakladu jako likwidacja stanowiska,ale trzeba jeszcze wpisac art.Pozdrawiam.

#23 Gość_iga

Gość_iga
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 21:13

Czy przysluguje mi odprawa jesli zostalem zwolniopny z art.30

#24 Gość_Aska

Gość_Aska
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2008 - 21:35

To zalezy ile osob jest zatrudnionych w danym zakladzie.Jezeli jest co najmniej 20 pracownikow i pracujesz wiecej niz 8 lat to 3 m-czna odprawa ci sie nalezy.

#25 Gość_renia

Gość_renia
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2008 - 12:40

dostałam wypowiedzenie z pracy z powodu likwidacji stanowiska .pracuje w danej firmie 5-lat, firma zatrudnia 24-osoby, czy należy mi się odprawa i w jakiej wysokości.

#26 Gość_paweł

Gość_paweł
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2008 - 17:47

Mam pytanie.Byłem zatrudniony na czas określony do 2010 roku. 4 lipca dostałem wypowiedzenie bez podania przyczyny z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia. Czy należy mi się odprawa jeżeli na świadectwie pracy mam napisane że : wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę art. 30 paragraf 1.pkt2.

#27 Gość_@

Gość_@
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2008 - 17:59

jezeli twoja firma zatrudnia pow 20 osob i masz pewnosc, ze rozwiązanie umowy o pracę nastapilo z przyczyn leżących po stronie pracodawcy (np. redukcje etatów), to napisz do pracodawcy o wyplate odprawy.

#28 Gość_Aska

Gość_Aska
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2008 - 22:28

Renia nalezy ci sie 2-m.czna odprawa,i 2 dni wolne platne na poszukiwanie pracy. Pozdrawiam

#29 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 12:16

jaki art.należy podać przy zwolnieniu pracownika po urlopie wychowawczym,po likwidacji stanowiska pracy

#30 Gość_pielucha

Gość_pielucha
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:48

moj brat nie chce zostac pielucha jako sanitariusz,czy nalezy mu sie odprawa

#31 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 22:59

Przebywam na L4 4 m-c (wypadek przy pracy), z końcem tego m-ca moje stanowisko pracy ulega likwidacji. Czy pracodawca może mi wręczyć wypowiedzenie mimo że jestem na L4 ? Proszę o podpowiedź.

#32 Gość_aska

Gość_aska
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 22:16

Na zwolnieniu lekarskim nie mozesz dostac wypowiedzenia,chyba ze chodzi o upadlosc zakladu pracy.Tylko przy upadlosci i likwidacji firmy mozesz zostac zwolniona podczas chorobowego.

#33 Gość_ASKA

Gość_ASKA
  • Goście

Napisano 01 listopad 2008 - 18:21

Czy ktos moze mi napisac jak to jest z likwidacja stanowiska jesli zaklad zatrudnia mniej niz 20 pracownikow.Jakie artykuly musi wpisac zebym po pol roku zasilku dla bezrobotnych dostala swiadczenie przedemerytalne.

#34 Gość_fox

Gość_fox
  • Goście

Napisano 06 listopad 2008 - 12:34

Czy w przypadku likwidacji stanowiska pracy w zakladzie w ktorym pracuje mniej niz 20 osob nalezy sie odprawa?chodzi mi o zwolnienie indywidualne nie grupowe

#35 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 06 listopad 2008 - 19:30

Nie.

#36 Gość_sylwia

Gość_sylwia
  • Goście

Napisano 17 listopad 2008 - 19:06

jestem na zwolmieniu lekaskim od 30 września do dziś. Zakład pracy przysłał mi dziś rozwiązanie umowy o prace z powodu likwidacji zakładu i zmienili nazwe firmy i zakład dalej istnieje pod inną nazwą i to samo szefostwo i tylko doszedł udziałowiec

#37 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 22:43

Proszę mi napisać ,co musi być wpisane na świdectwie pracy z powodu likwidacji stanowiska pracy z przyczyn ekonomicznych ,zakład zatrudnia dwie osoby ,a ma przepracowane 35 lat i chciałabym starać się o przejście na świadczenie przedemerytalne

#38 Gość_Ania B

Gość_Ania B
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 23:34

Forma na świadectwie pracy powinna brzmieć: rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem pracodawcy na podstawie art.30 paragraf 1 pkt 2 Kodeksu pracy z powodu redukcji etatu z przyczyn niedotyczących pracowników.

#39 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 20 listopad 2008 - 09:49

czy w trakcie wypowiedzenia umowy o prace moge isc na l4 i czy w trakcie l4 wypowiedzenie umowy bedzie skuteczne/2 tygodniowe/

#40 Gość_Ania B

Gość_Ania B
  • Goście

Napisano 20 listopad 2008 - 09:52

W okresie wypowiedzenia każdy może zachorować. Wypowiedzenie jak rozumiem dostałaś przed zamysłem pójścia na L-4, więc jest skuteczne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych