Skocz do zawartości

likwidacja stanowiska pracy

wróć do serwisu Kadry 339 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_MAjak

Gość_MAjak
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2006 - 12:02

Likwidujemy stanowisko pracy. Jaki zapis ma się znależć w świadectwie pracy? Czy pracownikowi należy się odprawa? Zatrudniamy ok. 60 osób. A jeśli tak to w jakiej wysokosci.

#2 Gość_ew@

Gość_ew@
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2006 - 12:34

w tej sytuacji stosujemy ustawę o zwolnieniach grupowych; odprawa się należy w zależności od stażu w danym zakładzie pracy: 0-2 lata - 1-miesieczna, 2-8 lat - 2-miesieczna, pow. 8 lat - 3-miesięczna.

#3 Gość_piwa

Gość_piwa
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2006 - 12:44

jeśli to likwidacja z przyczyn ekonomicznych można zastosować paragrafy właśnie do tej sytuacji, w takim układzie chyba należy się odprawa.Dz UST.90/2003 poz.844 ze zmianami - zgodnie z tym art 8 ustawy mówi, że każdej osobie odchodzącej z pracy z przyczyn niedotyczących pracowników przysługuje odprawa bez względu na to, na podstawie jakiej umowy jest zatrudniony: na czas określony lub nieokreślony. Generalnie wysokość odprawy z tyt.zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracownika/pracodawca zatrudnia conajmniej 20 osób/ zależy od stażu zatrudnienia danej osoby u tego pracodawcy. Jeśli wynosi on do 2 lat- jednomiesięczne wynagrodzenie, od 2-8 lat dwumiesięczne wynagrodzenie, powyżej 8 lat trzymiesięczne wynagrodzenie. Odprawa nie może być wyższa od 15krotnego minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym czasie - informacje powyższe zawarte są w artylule Rzeczpospolitej z dnia 25-26,05,2005.Proszę sprawdzić nie jestem kadrowcem.

#4 Gość_gaga

Gość_gaga
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2006 - 17:02

Na świadectwie pracy piszesz podstawę prawną: art.30, par. 1, pkt 2 KP oraz ar. 10 Ustawy z ....).

#5 Gość_xyz

Gość_xyz
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2006 - 00:11

Zgadzam się z "gaga", na świadectwie należy wpisać:" przez zakład pracy na podstawie art.30 §1 pkt 1 KP zgodnie z ustawą z 13.03.2003 o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami.....(Dz.U. Nr 90, poz.844 z 2003 z późn.zm.)". Odprawa w takim zakładzie pracy z pewnością przysługuje w zależności od stażu pracy u danego pracodawcy:)

#6 Gość_xyz

Gość_xyz
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2006 - 00:13

przepraszam, ale miał to być art.30 §1 pkt 2 KP:(

#7 Gość_biwa

Gość_biwa
  • Goście

Napisano 02 październik 2007 - 13:40

Firma zatrudnia 60 pracownikow. Pol roku temu nastapila mala reorganizacja, czyli 12 pracownikow przeszlo do nowo utworzonej - pod ta sama nazwa - firmy zony pracodawcy. W ubiegly piatek, w mysl prawa - poprzedni pracodawca, zwolal zebranie i oswiadczyl, iz likwiduje stanowiska pracy dla tychze 12 pracownikow i prawdopodobnie firme zony. wobec czego cala 12-ka bez uprzedzenia na ta chwile jest na bruku, poniwaz musieli sie zwolnic. I pytanie: czy w mysl prawa jest to odpowiednie zachowanie pracodawcy(ow) i czy w zwiazku z powyzszym pracownikom nalezy sie odprawa ????

#8 Gość_lina

Gość_lina
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2007 - 10:36

u nas jest podobna sytuacja, jedna osoba odchozi i nie wiem jak wypisać to na świadectwie pracy bardzo proszę o pomoc

#9 Gość_lina

Gość_lina
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2007 - 10:37

nie dodałam, że jest likwidacja jednego stanowiska pracy i ztego tytułu odchodzi, jak mam wypisać świadectwo pracy

#10 Gość_azi

Gość_azi
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2008 - 09:26

a co z odprawą jeśli firma zatrudnia mniej niż 20 osób??

#11 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2008 - 09:41

Nie ma odpraw (zatrudnienie ponizej 20)

#12 Gość_tomekam

Gość_tomekam
  • Goście

Napisano 17 marzec 2008 - 11:38

Czy w związku z likwidacja stanowiska pracy przysługuje odprawa osobie, która ma umowę na czas określony 10 lat. Będę wdzięczny za pomoc.

#13 Gość_tomcio

Gość_tomcio
  • Goście

Napisano 26 marzec 2008 - 09:47

jaką podstawę prawną mam wpisać na świadectwie pracy przy likwidacji stanowiskaart.30 par 1, pkt 2 kp oraz co jeszcze?

#14 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 28 marzec 2008 - 17:59

dostalam dzisiaj wypowiedzenie o prace z racji likwidacji stanowiska i sytuacji finansowej zakladu ale moja prace wykonuje kolega czy to jest zgodne z prawem

#15 Gość_ZOCHA

Gość_ZOCHA
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2008 - 11:28

Jak przedstawia się sytuacja zatrudnienia natychmiast nowego pracownika na likwidowanym stanowisku

#16 Gość_ULA

Gość_ULA
  • Goście

Napisano 11 maj 2008 - 20:54

Również interesuje mniesprawa likwidacji stanowiska a praca którą wykonywałam musi istniec, czy musze przekazac komus sprawy zwiazane z moja praca

#17 Gość_ewwka

Gość_ewwka
  • Goście

Napisano 29 maj 2008 - 13:51

z tego co twierdzi PIP jezeli pracodwca zwolnil pracownika powolujac sie na likwidacje stanowiska pracy i w ciagu roku(badz pol roku-nie pamietam) znowu je utworzy prawo do zatrudnienia na tym stanowisku ma zwolniony pracownik... o ile jeszcze bedzie chcial...

#18 Gość_łatka

Gość_łatka
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2008 - 12:06

a jak sie ma sprawa w przypadku, gdy pracodawca zmienia nazwy stanowisk (zachowując wynagrodzenie)tylko po to, by z samodzielnych pracowników utworzyć sekcję a jednego z nich zrobic kierownkiem? czy mogę odmówić przyjęcia nowego stanowiska. nadmieniam, że następuje tu zmiana nazwy stanowiska. ja się nie zgadzam na taką zmianę. czy jeśli nie podpiszę zgody i odejdę, to należy mi sie odprawa? pracuję w tej firmie na samodzielnym stanowisku 20 lat. czy mogę ubiegać się o odszkodowanie?

#19 Gość_mk

Gość_mk
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:24

dostałam wypowiedzenie z przyczyny likwidacji stanowiska pracy poinformowałam ich że należy mi sie odprawa umowe miałam na 10 lat a pracowałam 4 . poinformowano mnie że skoro ja tak to oni mnie zwolnią dyscyplinarnie wypowiedzenie było do 28.06 z przyczyny likwidacji stanowiska a o tej dyscyplinarce dowiedziałam sie dzisiaj czy pracodawca może wogóle coś takiego zrobić?

#20 Gość_Aska

Gość_Aska
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 17:45

Czy jako jedyna pracownica na umowe o prace moge odejsc z powodu likwidacji stanowiska pracy i z jakich artykulow? Mam juz 36 lat przepracowane i chcialabym wreszcie isc na swiadczenie przedemerytalne.Jesli ktos zna artykuly to prosze o pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych